Reklamı Kapat

Erdoğan: Bir savcı çıkmış, sen kimsin ya? 

Üsküdar'da açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Danıştay savcısının TSK'da türbanla ilgili verdiği mütaalasını eleştirdi.

Büyütmek için resme tıklayın

Erdoğan, bir davada "TSK'da başörtüsü laikliğe aykırı" tespitine yer veren Danıştay savcısını eleştirdi. Erdoğan, "Bir savcı çıkmış, sen kimsin ya? Sen savcı olabilirsin ama her şey yasalarla bir yere oturmuşken, anayasayla, yasalarla her şey yerine oturmuşken, sana ne oluyor da, bunlara aykırı bir şekilde bu uygulamanın iptalini isteyebiliyorsun. Çünkü bunlar eski Türkiye'den kalma ürünler. Neyse ki Danıştay'ın ilgili dairesi bu girişimi boşa çıkardı" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar'da toplu açılış töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu seçimin acaba dev projeleri ne olacak? Açıkladık. Millet kıraathaneleri dedik, 'kumarhane açacaklar' dediler. Niye? Çünkü bunların meşrebi bu. Çünkü bunlar ne yazık ki o kumar kağıtlarıyla, malum o okey masalarındaki tuğlalarla yatıp kalkarlar. Onun için, kütüphane nedir, kıraathane nedir bunlar anlamaz" dedi. "Ey CHP, kıraathane okuma yeridir, okuma evidir" diyen Erdoğan, "Biz gençlerimiz o kötü alışkanlıklardan çekelim, gelsinler oralardaki kitaplardan alsınlar oralardaki kitaplardan okusunlar, çayını, kekini, simidini bir taraftan ücretsiz olarak yerken bunları da yapsınlar." şeklinde konuştu.

"ÇOK DAHA FARKLI BİR KIYAK İSTANBUL'A YAPAR"

Erdoğan, eskiden belediye otobüslerinin pislik içinde olduğunu belirterek "Biz geldik 'benim insanıma bu yakışmaz' dedik, 'biz insanımıza Mercedes otobüsler alacağız' dedik. Aldık mı aldık. Ve her geçen yıl bunları daha da geliştirdik. Duraklarımızın sayısını ciddi manada artırdık. Herhalde Mercedes'te şimdi burada çok daha farklı bir kıyak İstanbul'a yapar. Ülkemizin en kapsamlı yolculuk merkezlerini İstanbul'a yaptık" diye konuştu.

CUMHUR İTTİFAKI

Erdoğan, "Bu seçime biliyorsunuz Cumhur İttifakı'yla giriyoruz İstanbul'da. Cumhur İttifakı ile beraber İstanbul'umuzda şu CHP zulmünden kurtaralım her yeri" dedi.

"NEYSEKİ DANIŞTAY'IN İLGİLİ DAİRESİ BU GİRŞİMİ BOŞA ÇIKARDI"

Erdoğan, "Bir savcı çıkmış, sen kimsin ya? Sen savcı olabilirsin ama her şey yasalarla bir yere oturmuşken, anayasayla, yasalarla her şey yerine oturmuşken, sana ne oluyor da, bunlara aykırı bir şekilde bu uygulamanın iptalini isteyebiliyorsun. Çünkü bunlar eski Türkiye'den kalma ürünler. Neyse ki Danıştay'ın ilgili dairesi bu girişimi boşa çıkardı. Şimdi buradan soruyorum; bu tartışmayı yeniden açmanın kime ne faydası var? Biz bu ülkede ordumuzda başörtülü personel var-yok meselesini mi tartışmalıyız yoksa dünyanın en iyi tankını, topunu, uçağını, gemisini, insansız hava araçlarını, silahlı insansız hava araçlarını, tüfeğini, füzesini, mühimmatını, radarını, motorunu nasıl üretebiliriz, onu mu tartışmalıyız" dedi

08 Aralık 2018 İstanbul- AsayişYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

Mahmut - Bunlar hep pılanlı. Sadece 'sen kimsin yaa' dedirtmek için yapılıyor. Zira yiyen çok insan var.

Yanıtla . 1Beğen 09 Aralık 10:22
02

Omosay - Muhterem Cumhurbaşkanım Mercedes Firmasından bir kıyak beklemeden, siz Ülkemize bir kıyak yapsanız, Mercedez Firmasından hazır otobüs almayıp, Otobüs üreten fabrika yapsanız, nasıl olsa ülkemizde bunun altyapısı var. İstanbullu inanın bekler, mutlu olur.

Yanıtla . 0Beğen 08 Aralık 21:50
01

Hasan - Kütüphaneler zaten boşaldı okuyan yokki çsy ve kek için kitap okumaz bizim gençlik. İnanmayan çevresindeki bir kütüphaneye gitsin heleki anadoluda. Ama büyük üniversitrlerin olduğu illerde okuma alışkanlığı çok çünkü zaten çalışkan okuyan çocukalar o okulları kazanır. İyi niyetli yapılan çalışmalar sms inşaallah boşa gitmez.

Yanıtla . 0Beğen 08 Aralık 18:47

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?