Reklamı Kapat

Memur-Sen’den Danıştay'ın başörtüsü kararına tepki

Memur-Sen, Danıştay'ın, TSK personeline başörtüsü serbestisi getiren düzenlemenin iptali istemiyle açılan davaya tepki gösterdi.

Haber albümü için resme tıklayın

Memur- Sen Konfederasyonu tarafından, Halkın Kurtuluşu Partisi Genel Başkanlığınca Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline başörtüsü serbestisi getiren düzenlemenin iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle açılan davada, Danıştay savcısının, hem milletin değerleri hem Türkiye’nin gerçekleri hem de demokrasi, insan hakları ve onurunun gerekleriyle bağdaşmayan içerikte mütalaa yazdığı belirtildi. Memur-Sen’den yapılan yazılı açıklamada, Danıştay 2. Dairesinin, TSK personeline başörtüsü serbestisi getiren düzenlemenin iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle açılan davada, yürütmenin durdurulması isteminin reddedilmesi ve savcılığın mütalaasına ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

İKLİME DE, İRADEYE DE İZİN VERMEYECEĞİZ

Açıklamada, şunlar kaydedildi: “Açılan dava ve yazılan mütalaa, ‘millet iradesine vesayet’ ve ‘milletin inanç ve değerlerine esaret’ hedefleyenlerin pusuda olduğunu ve boş durmadığını belgeliyor.” Memur-Sen’in başörtüsüne özgürlük için 12 milyon 300 bin imzanın toplanmasına öncülük ettiği anımsatılan açıklamada, “Memur-Sen olarak söz veriyoruz, TSK dahil milletin hiçbir kurumunda, Türkiye’mizinbugününde ve yarınında başörtüsü yasağına başı örtülü olarak görev yapma istek ve iradesine sahip olan kadınların ve kızlarımızın inanç ve değerlerini yok sayacak bir yasanın yapılmasına, yargı kararının ve mütalaanın yazılmasına zemin oluşturacak bir iklime, iradeye izin vermeyiz, izin vermeyeceğiz.” İfadelerine yer verildi.

ali-yalcin.jpg?

TOPLUMU GERMEYE YÖNELİK BİR ADIM

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Danıştay’ın toplumu germeye, hak ve özgürlük temelli hukuk anlayışını hayata geçirme konusunda engellemeye meyilli bir yapının ayak izlerinin olduğunu belirtti. Yalçın, yürütmeyi durdurma isteğinin temel hak ve özgürlüklerle bağdaşmadığını ifade ederek, davayı açan partiye de tepki gösterdi.

07 Aralık 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

EBA ALPEREN - Sayın MEMURSEN, diğer adıyla AKEPE-SEN in başkanına sormak istiyorum, bu tepkilere neden olan hükümete neden sormuyorsunuz, bu başörtüsü konusunu neden anayasa ile teminat altına almıyorsunuz da genelgelerle milleti kandırıyorsunuz diye.

Yanıtla . 1Beğen 07 Aralık 13:33

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?