Osman Altuğ bilinmeyenleri açıkladı... Konkordato nedir?

Prof. Dr Osman Altuğ TV5'de her hafta yayınlanan "Öyle mi Gerçekten" programında "Konkordato nedir?" sorusuna geniş bir programda cevap verdi.

Büyütmek için resme tıklayın

TV5 her pazartesi 21:30 yayınlanan "Öyle mi Gerçekten" programına konuk olan Prof. Dr Osman Altuğ bu haftadaki programda "Konkordato" çıkmazını açıkladı. Programda Konkordato ve çeşitleri nelerdir?, Şirketler Konkordato sürecinde ne gibi yollar izliyor?, Konkordato süresi nedir? sorularına yanıt arandı.

Prof. Dr Osman Altuğ Konkordata nedir sorusunu açıklarken "Konkordato'nun yabancı bir kelime olduğuna bakmayın. konkordato en basit anlatımıyla bir sözleşmedir. Bu sözleşmede borçlu der ki 'Ben borçlarımı ödeyemiyorum ey alacaklılar gelin sizinle bir sözleşme yapalım' Sonra alacaklılar bir araya gelerek borçluya diyor ki biz senin konkordato teklifini şu şu şartlarla kabul ediyoruz demesir" ifadelerini kullandı. Altuğ konuşmasında özet olarak iflası örtmenin yoluna konkordato demişler dedi.

Konkordatoların prensip olarak 2 şekilde yapıldığını belirten Osman Altuğ bunları Özel Konkordato ve Resmi Konkordato olarak sınıflandırdı. Osman Altuğ, alacaklının ve borçlunun kendi aralarında çözüme yönelik yaptığı sözleşmeye 'Özel Konkordato' denirken, Mahkeme yoluyla yapılan konkordatoya ise 'Resmi Konkordato' diyoruz dedi. Altuğ son zamanlarda yaşanan konkordato ilanlarının  resmi konkordato olduğunu belirtti.

Konkordatonun tüm bilinmeyenlerinin masaya yatırıldığı 'Öyle mi Gerçekten?' programının tamamı

06 Aralık 2018 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?