Reklamı Kapat

Uzungöl’de şifa akıyor

Uzungöl’ün zirvesinde Ph 8,41 olan Doğal Kaynak Suyu bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Trabzon Uzungöl’ün zirvesinde Ph 8,41 olan Doğal Kaynak Suyu bulundu. Nobel ödüllü Prof. Warburg’un kriterlerine göre yüksek pH’lı sular kanser tedavisinde yardımcı rol oynuyor. Amsterdam’ın en yüksek tirajlı gazetelerinden Westerpost “En iyi kaynak suyu Uzungöl’de çıktı”  yazarken, Amerika’da yayın yapan Daily Press, Uzungöl’de çıkan 8.41 Phlı doğal kaynak suyunu Dünya’nın en iyi alkali-diyet sularından biri  olarak gösterdi. Almanya’da yayın yapan Bayernzeitung ise Dünyanın en iyi kaynak suyunun bulunduğunu sayfalarına taşıdı.

Su-Kanser ilişkisi Nobel aldırmıştı

Su ile kanser tedavisi arasındaki ilişkiyi Nobel ödüllü bilim adamı Dr.Otto H Warburg gündeme taşımıştı. Prof.Warburg’a göre kanserin temel sebebi oksijen eksikliği ve bu da vücudun asit seviyesi ile doğrudan ilişkili. Kanserin nedenini keşfederek Nobel ödülü alan Warburg’a göre; kanserli hücrelerin ilerlemesi vücudun alkali olduğu zaman duruyor. Bunun için belirlenen pH oranı ise 7. pH değeri 8 ve üzerine çıktığı zaman içme suyu bir anda ‘yardımcı tedavi edici’ özelliği kazanıyor, kanser hücresinin üremesini engelleyen ortam sağlıyor.

Amerika Diyabet Derneği Yüksek Ph’lı suların bir faydasını daha ortaya çıkardı

Amerika Diyabet Derneğinin yayınladığı akademik çalışmada,  Asitik olan içme sularının Çocukluk döneminde başlayan tip1 diyabeti hastalığı riskini artırdığını ispatladığını,  Düşük pH düzeylerinde suyun içerisindeki zehirleyici toksit özelliğe sahip minerallerin yoğunluğunun arttığı görüldüğünü belirtiyor.

“Dünyanın en iyisi” denen suyu geride bıraktı

Yüksek değerlere sahip doğal kaynak suyu işletecek olan Bulak Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Turan Bulak, Karadeniz’in oksijen deposundan çıkan suyu en son teknolojik imkânlarla çıkarıp en sağlıklı ve hesaplı şekilde tüketiciye sunduklarını açıkladı. İnsan sağlığı açısından suyun önemini vurguladı.

05 Aralık 2018 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?