Reklamı Kapat

Asgari Ücret Tespit Komisyonu yarın toplanıyor

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2019 asgari ücret zammını belirlemek üzere yarın toplanıyor. Toplantıya bu yıl ilk defa bir işçi de katılacak.

Büyütmek için resme tıklayın

Asgari Ücret Tespit Komisyonunun ilk toplantısı yarın gerçekleşecek. Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonunu temsilen asgari ücretli bir işçinin de katılacağı toplantıda, asgari ücret zammı görüşülecek.

Yaklaşık 7 milyon çalışanı yakından ilgilendiren karara ilişkin Asgari Ücret Tespit Komisyonunun en az 4 toplantı yapması ve çalışmalarını Aralık ayına kadar sürdürmesi bekleniyor. Kamuoyunun yakından takip ettiği toplantıya ilişkin görüşmeler ve komisyonun çalışmaları, yönetmelik gereğince gizli tutulacak. Çalışmaların tamamlanmasının ardından alınacak olan kararlar, komisyonu başkanı tarafından açıklanacak. 

Asgari Ücret Yönetmeliğinin üçüncü bölümünün dokuzuncu maddesi şu şekilde:

Komisyondaki görüşmeler ve komisyonun çalışmaları gizlidir. Başkan, üyeler ve raportörler ile bu maddenin kapsamına giren kişi ve kuruluşlar bu görevleri dolayısıyla öğrendikleri her türlü bilgi ve belgeleri gizlemekle yükümlüdür.
Alınan kararlar Başkan tarafından kamuoyuna duyurulur.
# ASGARİ ÜCRET İLE İLİŞKİLİ:

05 Aralık 2018 - EkonomiYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?