Reklamı Kapat

Uludağ Üniversitesi öğrencileri vize mağduru

Uludağ Üniversitesi'nde Rektörlüğün aldığı karar ile vize döneminde derslerin devam etmesi on binlerce öğrenciyi mağdur ediyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Uludağ Üniversitesi'nde vize dönemi başladı. Ancak bugüne kadar örneği olmayan tuhaf bir uygulama öğrencilerin hem moralini bozuyor hem de notlarını ciddi anlamda etkiliyor.

Vize döneminde derslerin devam ettiği Uludağ Üniversitesi'nde okuyan öğrenciler, duruma müdahale edilmezse büyük mağduriyet yaşayacaklarını söylüyor.

Bursa'daki Uludağ Üniversitesi'nde bu hafta öğrencilerin sınavlarının yapıldığı vize haftası başladı. Vize haftasında üniversitelerde dersler devam etmemesine rağmen, bu yıl rektörlüğün kararı ile Uludağ Üniversitesi'nde hem dersler devam ediyor hem de vizeler yapılıyor. On binlerce öğrenci, sabah derse girip akşam saatlerinde eğitim hayatını ciddi olarak olumsuz etkileyecek vize sınavlarına giriyor.

"GÜNDÜZ DERS, AKŞAM SINAVLARI YAPIN"

Öğrencilerin iddiasına göre; rektör, öğretim üyelerine gündüz ders yapın, akşam sınavları yapın talimatı verdi. Yaşanan bu olaydan dolayı, üniversitede eğitim gören öğrencilerin mağdur olduğu belirtiliyor.

Hem derse girip hem de sınavlara girmek zorunda olan öğrencilerin motivasyonunun düşük olduğu belirtiliyor. Sınavlara hazırlanamadıkları için ortaya çıkan düşük not alma riski ile derslerden kalma ihtimali ortaya çıkan öğrenciler, bu mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor.

On binlerce öğrenci ve ailesini de etkileyecek konu ile ilgili bazı öğrencilerin, Öğrenci İşleri'ne dilekçe verdikleri ve vize günlerinde ders yapılmamasını talep ettikleri öğrenildi.

milligazete.com.tr / Özel Haber

05 Aralık 2018 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

26

Kuşunaslınıistiyoruz! - BİZ BU KUŞUN ASLINI İSTİYORUZ!

Bu üniversiteyi gerçek bir ÜNİVERSİTE! haline getirmek mi istiyorsunuz sayın rektörüm?

-önce her derste öğrencisini azarlayan hocanızdan haberiniz olmalı!benim öğrencime insana yakışır şekilde ders anlatacaksın demelisiniz!

-kaç yıllık üniversite ilkokul sıralarında oturuyoruz ,300 kişi alıyor dersi,peki sınıfın kapasitesi kaç?haberiniz var mı ?haberdar olmalısınız bence

-yemek ücretlerinde ikinci yemeğe 2 katını ödüyoruzz ,haberiniz var mı?

-yurtlar dökülüyorr ,içinde nefes alacakk yerr yokk ,lavobalara girilmiyorr,yemekhanesinde kedilerle yemek yiyiyoruzz haberiniz var mı?

-üniversitedeki kırtaside dudak uçuklatann fiyatlarr uygulanıyorr haberiniz var mı?

-burayaa dahaaa birsürü şey sıralayabilirim ......

...

!!!fakat haftasonu yapılacak sınava çalışmam lazımm sayımm rektörümm , haftasonu da yaparız sınavı sorun değil bizim için,en iyi şekilde de veririz o sınavın hakkını ,çalışacağız biz çalışacağız ki bu ülkenin insanları bu halleri bir daha yaşamasınnn ,lakin sizde bu gibi değişimlerle ancak dondurulmuş süs kuşları gibi icraat yapılıyor havası verirsiniz ,gerçek icraatler yapamazsınız,

BİZE BU KUŞUN ASLI LAZIM SAYIN REKTÖRÜM!

SAYGILARIMLA

Yanıtla . 3Beğen 07 Aralık 21:20
24

Bir Mühendis - Geniş geniş çalışın işte, adamlar hem okuyor hem çalışıyor. Mühendislik tamamlamacılar hem çalışıyor hem ev geçindiriyor hem de dersleri vermeye çalışıyor. Üstüne üstlük mühendislik tamamlama diye hocalar tarafından hoş görülmediği halde. Bu sistem kiminin işine gelir kiminin gelmez ama akşam olmasındansa hafta sonu olması daha iyidir. Bence Uludağ Üniversitesinde hocaların düşünceleri değişmeli. Öğrenci zorlama, öğrenci geçirmemek için çabalama, okulun seviyesini yükseltmez, bence aksine düşürür. Tercih edilmeyen bir okul olur, puanları düşer. Akademisyen olmak isteyeni zorla, hak veririm. Sonuçta uzmanı olmalı, Ama bu öğrenci bırakma zihniyeti değişmeli. Yazık günahtır herkes paralar döküyor. Birşeyler öğreniyorsa kalmamalı. Bu kadar zorlamanın alemi ne, durumu olan vvar olmayan var. Durum olsa da geçen zamana yazıktır..

Yanıtla . 1Beğen 07 Aralık 12:40
23

Tekni̇k Bi̇li̇mler - Okumak çok kolay gibi geliyor bazı

Öğrenci müsbettelerine

Baba parası ye okula git sınav kaç da olmuş kaç da sınava girmiş umrunda değil bazı insan görünümlülerin

Ben ve benim gibi çoğu arkadaş

Geçinebilmek için hem okuyup hem çalışıyor

Kimse kusura bakmasın sayıştaymıdır danıştaymıdır ne gondikse bütün düzeni alt üst etti

Baştakiler gelsin hem çalışşsın hem okusun da görürüm ben onları ESKİ HALİNE DÖNDÜRÜN ADAMI ÇILDIRTMAYIN

Yanıtla . 0Beğen 07 Aralık 03:42
21

Binamiz Yok Bizim - bilgisayar muhendisliginin kendi binasi bile ona ne demeli, vizemizi kendimize ait hissetmedigimiz siniflarda olacaz

Yanıtla . 0Beğen 07 Aralık 00:17
20

Kendi Binasi Olmayan - hazir Uludag denmisken, Bilgisayar Muhendisliginin kendi binasi da yok, ona da bi imza mimza halledin bisey ya. Valla utaniyom kampuste dolasirken, kendimi universiteye ait hissedemiyorum. Yeter ulan

Yanıtla . 0Beğen 07 Aralık 00:04
19

Mühendislik Öğrencisi. - Ben gayet memnunum sınav takviminden. Her şeye bir itirazınız var. Ders çalışan insan her şeyi her şekilde yapar. Sisteme suç atmayın.

Yanıtla . 1Beğen 06 Aralık 19:02
25

Çakma Mühedise Yanıt - @Mühendislik Öğrencisi. 19 nolu yoruma cevabı: boş yapma uludağda bile okumuyorsun

Yanıtla . 0Beğen 07 Aralık 16:56
18

Ekrem - Sayıştayın belirlediği usulsüzlüklerden dolayı böyle yapmak zorunda kaldılar deniliyor..

Yanıtla . 0Beğen 06 Aralık 16:24
17

25 Sene Önce - o kadar çok meşgulsiniz kiii uni lerin etrafı vakit öldürme mekanları ile dolu.sövün isterseniz.

Yanıtla . 0Beğen 06 Aralık 16:11
16

Üni Ögrencisi - kesinlikle tüm dengeyi bozdu. sabah sınav akşam ders olmadı böyle!

Yanıtla . 1Beğen 06 Aralık 10:29
13

Üni Öğrencisi - Keşke Uludağ Üniversitesi bir kere de güzel bir haberle gündeme gelse.

Yanıtla . 8Beğen 05 Aralık 21:49
15

Barış Gülkaya - @Üni Öğrencisi 13 nolu yoruma cevabı: İnsan sevmediğinin hep kötü yanlarını görürmüş. Seninki de o misal. Sen görmek istemedikten sonra maalesef ağızlarıyla kuş tutsalar nafile...

Yanıtla . 0Beğen 06 Aralık 09:38
12

Yetim - @Itu hocam sorun bu değil program çok dengesiz hele elektronikçiler yazık vallahi adamlar hafta sonu sınav olacaklar hafta içi derslere girecekler programlarıda çok dengesiz oda arkadaşım sabah 9 dan akşam 9 a kadar sınavı var hemde taaaa 22 aralıkta 2 hafta sonrada final olacak hayırlı olsun şimdiden

Yanıtla . 10Beğen 05 Aralık 20:00
11

Denizkabugu - Akşam olsa yine neyse haftasonu yapıyorlar sınavları ve çalışan bir çok kişi mağdur ediliyor!

Yanıtla . 4Beğen 05 Aralık 19:52
10

Persona - Çok saçma bir uygulama 1 ay boyunca sınavın yapılması hem insanların psikolojisini bozuyor hem de öğrencilerin derslere ilgisini azaltıyor.Bir an önce dönmeleri lazım bu karardan.

Yanıtla . 3Beğen 05 Aralık 19:40
09

Lutador - Gecenin 7.45 inde sınava girdik şafak operasyonu gibi

Yanıtla . 3Beğen 05 Aralık 19:35
08

Isimsiz(neolurneolmaz) - Berbat bir olay, biz bu durumdan mağduruz.Hem fiziksel hem de psikolojik olarak bu durum bizi çok etkiliyor.Bu böyle devam etmez acilen bir karar alınması gerekiyor.

Yanıtla . 4Beğen 05 Aralık 19:02
06

Tuğçe - Ben 4 yıl boyunca aynı yöntemle Uludağ üniversitesi Gıda mühendisliği bölümünde sınavlara girdim. Ve gayet yararlı bir yöntem.

Yanıtla . 2Beğen 05 Aralık 18:35
05

Akif - Helal olsun milli gazete İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Mühendislik Fakültesi olarak 6 günde 15 sınav oluyoruz sabah 8.30 akşam 8 de çıkyoruz her yerde rezillik var sayıştay kararı sonrası oldu bunlar.

Yanıtla . 5Beğen 05 Aralık 18:04
04

Oguzbeyi - Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi olarak bizde zaten yıllardır bu sistem var. Hem ders var hem de sınavlara giriyoruz. Yeni bir uygulama değil ki bu. Hem biraz bizim durumumuzu anlamış olurlar böylelikle.

Yanıtla . 2Beğen 05 Aralık 17:50
14

Üni Öğrencisi - @Oguzbeyi 04 nolu yoruma cevabı: Yeni bir uygulama değil ki diyerek durumu normalmiş gibi gösteriyorsunuz ama bizim de halimizi anlasınlar diyerek de aslında bu durumun normal olmadığını ima ediyorsunuz(?)

Yanıtla . 6Beğen 05 Aralık 21:53
03

Aslanım - siz de ses çıkarsaydınız madem

Yanıtla . 4Beğen 05 Aralık 17:26
01

Itu - Bizim İTÜ de biz böyle okuduk hiç sesimiz çıkmadı. Neden her zorluğa mizirdiyorlar?

Yanıtla . 6Beğen 05 Aralık 14:59
07

Probility - @Itu 01 nolu yoruma cevabı: Arkadaşlar olasılık notları var mı

Yanıtla . 3Beğen 05 Aralık 18:40
02

Öğretmen - @Itu 01 nolu yoruma cevabı: İşte her zorluk değil vize Final arası bir hafta var buna ne diyeceksiniz.

Yanıtla . 23Beğen 05 Aralık 17:02

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?