Reklamı Kapat

Saadet Partili vekilden seçimsiz atamaya tepki

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Harran Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığı'na seçimsiz yapılan atamayı Meclis'e taşıdı.

Büyütmek için resme tıklayın

Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle verdiği soru önergesinde Harran Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığı’na seçim yapılmadan yapılan atamanın durumunu sordu.

26 Kasım 2018 tarihinde, Şanlıurfa Harran Üniversitesi’nde Öğrenci Konseyi Yönetim Kurulu’nun atama ile ilan edilmesinin sebebini soran Karaduman, ilgili mevzuata göre bunun seçimle belirlenmesi gerektiğini kaydetti.

ÖĞRENCİLERE ŞİFAHİ AÇIKLAMA YAPILDI

“Öğrenci Konseyi Yönetim Kurulu’na iki dönemdir başkan olarak atanan şahsın, ilk ataması yapıldığında öğrencilikle ilişiğinin bulunmadığı, atama yapıldıktan sonraki bir tarihte yüksek lisans öğrencisi olarak kabul edildiği iddiası doğru mudur?” diye soran Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Konya Milletvekili Karaduman, öğrencilere yapılan şifahi açıklamaya dikkat çekti.

Karaduman, Yükseköğretim Kurulu’nun önümüzdeki dönemde yönetmelik değiştireceği için 2018-2019 eğitim ve öğretim yılına mahsus olmak üzere konsey başkanlığına eski başkanların atanması için üniversitelere yazı gönderdiği bilgisini de TBMM gündemine taşıdı.

Kaynak: Millî Gazete - TBMM Bürosu

# ABDULKADİR KARADUMAN İLE İLİŞKİLİ:
# SAADET PARTİSİ İLE İLİŞKİLİ:

05 Aralık 2018 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Milli Gençliğiz - 'Seçim olunca da birileri şiddete başvurarak halletmeye çalışıyor maalesef.' Saygı yok , hoşgörü yok maalesef.

Rabbim ;

1. Yaşama Hakkını Koruyan

2. İnanç Hürriyetini Teminat Altına Alan

3. Aklın Korunmasından Yana Olan

4. Nesli Korumanın Gayretinde Olan

5. Ve Herkesin Haklı Mülkiyetine Saygı Duyan,

Şuurlu Üniversite Gençliği Nasib Eylesin İnşaallah.

Yanıtla . 1Beğen 05 Aralık 20:46

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?