Reklamı Kapat

“Siyonistlerin karanlık emellerini gösteriyor”

İsrailli bin doktorun vahşet ve katliam bildirisine Sağlık-Sen’den tepki geldi.

Ahmet Açıkay
Ahmet Açıkay Tüm Haberleri

İsrailli bin doktorun “ Gazze'deki hastanelerin bombalanmasına” yönelik barbarca çağrısına Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan, “Bir grup doktorun masum insanlara yönelik ‘öldürün’ çağrısı yapması insanlık tarihine kara bir leke olarak geçmiştir. İsrailli bir grup doktorun ‘Gazze’deki hastanelerin bombalanması’ çağrısı, Siyonist zihniyetin karanlık emellerini açıkça ortaya koymaktadır” diyerek tepki gösterdi.

İsrailli bin doktorun vicdansız ve merhametsiz çağrısına Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan tepki gösterdi. Doğan, “Doktorluk ‘yaşatmaktır, nefes olmaktır.’ Bir grup doktorun masum insanlara yönelik ‘öldürün’ çağrısı yapması insanlık tarihine kara bir leke olarak geçmiştir. İsrailli bir grup doktorun, ‘Gazze’deki hastanelerin bombalanması’ çağrısı, Siyonist zihniyetin karanlık emellerini açıkça ortaya koymaktadır” diye tepki gösterdi.

“Doktorluğun bile İsrail toplumunda terörize bir hâl aldığı bu bildiri ile görülmektedir” diyen Doğan, “Her türlü etik ve ahlak yasasını çiğneyen bu tür bildiriler; tıp fakültelerinde, tarih kitaplarında insanlığın ve hekimliğin utanç tabloları olarak anlatılacaktır. Bu çağrı, doktorluk gibi kutsal bir mesleğe sürülen kara lekedir. Bu kara leke, vicdanlarda yer bulmayacak ve dünyanın dört bir yanında görev yapan doktorlar tarafından asla kabul görmeyecektir” dedi.

“Siyonistlerin karanlık emellerini gösteriyor”

“BU VAHŞİLİĞİ ASLA KABUL ETMİYORUZ”

Filistin’deki masum insanların kanı, İsrailli doktorların ellerine ve beyaz önlüklerine bulaşmıştır” ifadeleriyle tepkisini ortaya koyan Doğan, bu vahşiliği asla kabul etmeyeceklerini söyledi. Doğan, “Hastane, okul demeden bombalamak, savaş suçuna ortak olmak sağlık çalışanlarının kabul edeceği bir tavır değildir. Bu insanlık dışı bakış açısı ve barbarca tavır karşısında Dünya Sağlık Örgütünü göreve davet ediyoruz. Bu insanlık dışı çağrıya karşı ‘önce insan hakları’ diyen Avrupa ülkelerindeki ve tüm dünyadaki sağlık çalışanlarını da ortak tavır sergilemeye davet ediyoruz” çağrısında bulundu.

“SOYKIRIM VE VAHŞETİN KARŞISINDA DURACAĞIZ”

Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan, açıklamasının sonunda ise, “Biz bu ülkenin hekiminden hemşiresine tüm sağlık çalışanları olarak her zaman yardıma muhtaç insanlara umut olacağız, yaralarını saracağız. Göz göre göre işlenen savaş suçunun, soykırımın ve vahşetin karşısında da durmaya devam edeceğiz. Tüm dünyayı, 21. yüzyılda yaşanan bu katliama ‘dur’ demeye bir kez daha çağırıyoruz” dedi.

08 Kas 2023 - 04:30 - Gündem

Mahreç  Ahmet Açıkay