KYK online hizmetler

Öğrenciler adına burs ve barınma gibi sosyal olanaklar sunan KYK, çevrimiçi hizmetleri adına Genciz Biz platformunu kullanıma sundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Öğrenciler adına burs ve barınma gibi sosyal olanaklar sunan KYK, çevrimiçi hizmetleri adına Genciz Biz platformunu kullanıma sundu. KYK Net projesini hayata geçiren kurum, böylelikle hizmet ağını online yapıya taşıyor. Başvuru, sorgulama, e-ödeme, taahhüt ve çeşitli izinler KYK Net üzerinden tamamlanabiliyor. Genciz Biz uygulaması ise işlem yapma kolaylığını daha da geliştiriyor.

Her dönem pek çok öğrenci tarafından yapılan başvurular, böylelikle internet üzerinden de gerçekleştirilebilecek. Ayrıca öğrenciler, yaptıkları başvuruları bu uygulama aracılığıyla kolayca takip edebilecekler.

Genciz Biz Platformunda Yapılan İşlemler

Genciz Biz, KYK online hizmetler dahilinde yer alan pek çok işlemi yapmayı mümkün hale getiriyor. Bunların arasında burs başvurusu, yurt kayıt borç sorgulaması ve yurt başvurusu gibi önemli işlemler yer alıyor.

Genciz Biz uygulamasının birçok kolaylığı beraberinde getirdiği söylenebilir. Nitekim platform üzerinde yapılan işlemler geneline bakıldığında da bu durumu anlamak mümkün. Gelişen teknolojiler neticesinde günümüz gençleri pek çok ihtiyaçlarını internet üzerinden gideriyor. Hal böyle olunca resmi mercilerin bu yönde değişikliğe gitmesi, yüksek oranda pratiklik yaratıyor.

Başvuru Alma Süresi Kısaldı

Başvuru ve sorgulama gibi önemli işlemlerin internet ortamına aktarılması, son derece önemli bir faydayı beraberinde getirdi. Buna göre 2013 yılında 63 gün süren başvuru alma süresi, son iki yılda ise 7 güne indi. Online hizmetler neticesinde başvurular 1 hafta içerisinde alınabiliyor, böylelikle öğrenci yerleştirme süresi kısalıyor.

Ücretsiz eğitim ve barınma gibi olanakların tümünü buluşturan Genciz Biz, ayrıca kalınmakta olan yurt dahilinde gerekli izinlerin alınmasını da sağlıyor. Böylelikle yurda giriş ve çıkış gibi işlemlerde online hizmetler tercih edilebiliyor. Bunların haricinde şu an sunulmakta olan parmak izi ile giriş yöntemi, öğrenciler adında büyük kolaylık yaratıyor.

22 Kasım 2018 - Teknoloji


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?