Mülteci Müslümanlar

Vatanlarını terk etmek zorunda kalan mülteciler, Türkiye üzerinden Avrupa’ya göç etmeye çalışıyor.

Haber albümü için resme tıklayın

Ülkelerinde yaşanan iç savaş ve ekonomik nedenlerden dolayı vatanlarını terk etmek zorunda kalan mülteciler, Türkiye üzerinden Avrupa’ya göç etmeye çalışıyor.

Son 10 ayda Edirne’den kaçak yollarla Avrupa’ya gitmek isteyen 59 bin 675 mülteci yakalandı. Yakalananlar arasında en çok İslam beldeleri olan Suriye, Afganistan ve Pakistanlı mülteciler yer alıyor.

Ülkelerinde yaşanan iç savaş ve ekonomik nedenlerden dolayı vatanlarını terk etmek zorunda kalan mülteciler, Türkiye üzerinden Avrupa’ya göç etmeye çalışıyor. Son 10 ayda Edirne’den kaçak yollarla Avrupa’ya gitmek isteyen 59 bin 675 mülteci yakalandı. Yakalananlar arasında en çok İslam beldeleri olan Suriye, Afganistan ve Pakistanlı mülteciler yer alıyor.

Yunanistan ve Bulgaristan’a sınır olan Edirne’de son 10 ayda sınır devriyesi askerler, jandarma ve polis ekiplerince yapılan denetimlerde yasa dışı yollardan Avrupa’ya gitmek isteyen 59 bin 675 mülteci yakalandı. Yaşadıkları ülkelerden ekonomik ya da savaş nedeniyle ayrılanlar, Avrupa’ya gitmek için Edirne’yi tercih ediyor. Yasa dışı yollardan Yunanistan ve Bulgaristan’a gitmek isteyen mülteciler 54’üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı, Edirne Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı’nın yaptığı sıkı denetimler sonrasında yakalanarak işlemleri için Edirne Göç İdaresi’ne teslim ediliyor. Edirne Göç İdaresi verilerine göre, bu yılın ilk 10 ayında son yılların en yoğun yakalaması gerçekleştirildi. 2015 yılında 21 bin 953, 2016 yılında 29 bin 670, 2017 yılında 47 bin 731 ‘düzensiz göçmen’ yakalanırken bu yılın ilk 10 ayında bu rakam 59 bin 675’e çıktı. Avrupa ülkelerine gitmek isterken sınırda yakalananlar arasında en çok sırasıyla Suriye, Afganistan ve Pakistanlı kaçaklar yer alıyor.

10 Kasım 2018 - GündemYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?