Kış gelmeden Cansuyu yetişti

Suriye'deki karışıklıktan dolayı ülkemize sığınan Suriyeli mültecilere Cansuyu'nun yardımları aralıksız sürüyor.

Haber albümü için resme tıklayın

Yurtdışında sürdürdüğü yardım faaliyetleri ile adeta ülkemizin gönül elçisi olan Cansuyu, yurtiçinde de muhtaçlara ve mazlumlara ulaşmayı sürdürüyor. Son yıllarda ülkemize akın eden Suriyeli mültecilere yardımlarını aralıksız sürdüren Cansuyu, kış ayları gelmeden bölgedeki muhtaçlara ulaştı.

kis-gelmeden-3.jpg?

SAMSUN’DAN HATAY’DAKİ MÜLTECİLERE DESTEK

Cansuyu soğuk günlerin yaklaştığı şu dönemde Hatay merkez ve Reyhanlı ilçesinde yardımlar dağıttı. Derneğin Samsun Temsilciliği tarafından organize edilen yardım organizasyonu kapsamında toplanan yardımları ekipler tarafından bölgeye ulaştırıldı. Ekipler, Suriye ve Filistinli muhacirler ile yetim merkezlerine kışlık kıyafet yardımında bulunuldu.

1000 MÜLTECİYE GİYİM YARDIMI

Cansuyu, ihtiyaçlarını üstlendiği yetim okulu ile bölgedeki diğer yetim merkezlerine; gömlek, süveter, ayakkabı, kazak, ceket, mont, pardösü, ferace, penye ve bottan oluşan kışlık kıyafet yardımlarında bulundu. Ayrıca Reyhanlı ilçesinde daha önce tespit edilen muhtaç aileler ile Suriye ve Filistinli muhacirlerin barındığı bir çadır yerleşkesinde kışlık giysi ve bot yardımında bulunuldu. Bölgedeki yetimler ve muhtaçlar için yaklaşık 1000 kişiye dağıtımlar yapan yetkililer, yardım çalışmalarına bölgede devam ediyor.

10 Kasım 2018 - Aile & Yaşam

Muhabir Ankara BürosuYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?