Bahoz Erdal nerede?

ABD’nin terörist listesinde yer almayan o isim, planın perde arkasını ortaya çıkardı…

Büyütmek için resme tıklayın

ABD’nin PKK terör örgütünün yöneticilerini öne atıp göz boyayarak sınırlarımızdaki PKK uzantısı YPG terör örgütünü unutturmaya çalışması için terör örgütünün üç sözde yöneticisinin yakalanması için para ödülü açıklamasının perde arkası gün yüzüne çıkmaya başladı.

YPG KÖŞEYE SIKIŞTI, ABD LİSTE AÇIKLADI

ABD’nin PKK’yı 1997 yılında terör örgütleri listesine almasından bu yana böyle bir adım atılmamıştı. Ancak 20 yıl sonra ABD’nin bu adımı atmasının zamanı ise dikkat çekti. Çünkü ABD’nin Ortadoğu’da planlarını işletmesi için yeni sürüm taşeronu YPG, son dönemlerde Türkiye’nin operasyonları ile köşeye sıkıştı.

OYUN İÇİNDE OYUN

Bu nedenle ABD, önce terör örgütünün alanlarında devriye atmaya başlayarak YPG’yi kanatları altına almaya başladı. Ancak Türkiye’nin bu konuda gösterdiği sert tepki sonrası kendisi de köşeye sıkışan ABD, hem Türkiye’ye hem de dünyaya terörizme karşı olduğu imajını vermek için böyle bir karar aldı. Yakalanmaları için para ödülü konan terörist başlarının açıklandığı listede bir ismin olmaması dikkat çekti. O isim Suriye kökenli Bahoz Erdal kod adı ile bilinen terörist başı Fehman Hüseyin. İlk başlarda bu ismin listede olmaması dikkat çekmese de teröristin geçmişi ve şu anki durumu ele alındığında taşlar yerine oturuyor. Çünkü terörist Fehman Hüseyin, YPG terör örgütünün kurucusu ve halen aktif olarak perde arkasından yöneticiliğini yapıyor. Bu ismin öne çıkmayıp gözlerin diğer terörist başlarının üzerine çekilmesi de ABD’nin, PKK’yı öne salıp YPG’yi unutturma çabalarını ortaya çıkartıyor.

Millî Gazete

10 Kasım 2018 - Gündem

Muhabir Ahmet SesliYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Ihsan - bu abd devamlı türkşiye aleyhine çalışıyor dikkatli olalım bir olalım bu kalleş kahpe abd nin oyununa gelmiyelim

Yanıtla . 0Beğen 10 Kasım 10:12

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?