Plan bütçede, iktidara “kumarcı” eleştirisi!

Erbakan kumarı bitirdi, şimdi devlet eliyle gençler teşvik ediliyor!

Büyütmek için resme tıklayın

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile bağlı kuruluşların bütçelerinin görüşmeleri sırasında, Türkiye’de devlet eliyle sürdürülen şans ve kumar oyunlarına yönelik eleştiriler geldi. “Türkiye’de gençlerin, okumak, spor yapmak, çok çalışıp helalinden kazanmak” yerine, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Milli Piyango, Süper Loto ve diğer şans oyunları işletmesi eliyle “çalışmadan kazanmaya” teşvik edildiği ifade edildi.

7 GÜN ON NUMARA KUMAR!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki sunumunun ardından söz alan İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu, “Sayın Bakanım, bu kumar işi nereden sardı sizi? Gençleri niye kumara alıştırıyorsunuz?” diye sordu. Bekaroğlu, “Haftanın yedi günü her günü İddaa, at yarışı, On Numara, Sayısal Loto, Şans Oyunları, Toto, Skor... Ya, nereden buldunuz bunları ya? Sizin geldiğinizde bir tane, iki tane vardı. Anlaşılır gibi değil ya. Buradan para ayırıyorsunuz Millî Eğitim’e, Tanıtım Fonu’na. Böyle bir şey var mı, bu nasıl bir iş? Ne kadar? 15 milyar. Bunu bir gelip anlatın bize ya. Siz nasıl bu gençleri yetiştiriyorsunuz?” Bekaroğlu, iktidarın nasıl bir gençlik istediğine karar vermesini ve ona göre davranması gerektiğini söyledi.

2002’DEN BERİ BAĞIMLILIK ARTIYOR

Konya Milletvekili Abdullatif Şener de, “Bir taraftan uyuşturucu bağımlılığı, diğer taraftan teknoloji bağımlılığı, diğer taraftan kumar alışkanlıkları hatta 2002 ile kıyaslamalar yapılıyor devamlı, içki tüketiminde bile artış var benim gördüğüm rakamlarda” diyerek gidişata dikkat çekti. Türkiye’de İddaa oynanan yerlerde 12, 13, 14, 15 yaşlarında çocuk ve gençlerin kuyrukta bekledikleri ve devlet eliyle ortaokul çocuklarının kumara alıştırıldıkları kaydedildi.

ERBAKAN KUMARI BİTİRDİ, ŞİMDİ DEVLET ELİYLE TEŞVİK

Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç ise iktidarı “devleti kumarhaneye çevirmemesi” noktasında şöyle uyardı: “Bakın, pazartesi Sayısal Loto, salı Şans Topu, çarşamba On Numara, perşembe Süper Loto, cuma, cumartesi, pazar İddaa, her ayın 9’u, 19’u, 29’u Millî Piyango; maşallah, devlet resmen kumarhaneye dönmüş durumda, resmen kumar oynatılıyor. Türkiye’de kumarhaneler kapatıldı 1996 yılında, rahmetli Erbakan döneminde –Allah rahmet eylesin Erbakan Hoca’ya- ama bakıyoruz bugün kumarhaneler devlet eliyle işletiliyor.”

09 Kasım 2018 - GündemYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?