Berat Albayrak ekonominin gidişatı hakkında konuşuyor

Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak Bursa'da açıklamalarda bulunuyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Bakan Albayrak'ın konuşmasından notlar;

* Yapısal dönüşümleri hayata geçireceğiz. Ağustos ayında yaşadığımız süreç 2008 krizinden farklı olarak kur faiz ve enflasyon noktasında da çok büyük operasyon yapıldı. Ancak biz 2 ayda o kadar güçlü adımlarla bunun en büyük sebeplerinden biri yeni Cumhurbaşkanlığı sistemi ile hızlı refleksler vermemizdir. Ekonomi yönetimi olarak güçlü koordinasyonla aldığımız tedbirlerle ciddi bir refleks gösterdik.

* Bu ataklara karşı çok büyük tecrübe kazandık. Ekonomimizde meydana gelen etkileri teker teker ortadan kaldırdık. Bu kapsamda 2 temel alana odaklandık. Mücadele alanlarımızın başına enflasyonu koyduk. Fiyatlandırmalar bunu daha da büyüttü daha da önemli hale getirdi. Eylül ayı enflasyon raporuna baktığımızda büyük operasyonu 2 ayda püskürttük.

* Nitekim ekim sonu itibariyle yansımaya başlayan toplumun tüm paydaşlarını içine alan enflasyonla mücadele programı açıkladık. Bu sepet fiyatlama noktasında çok önemli bir adım ortaya koydu. Ekimin ikinci yarısında kampanyamız başlamasına rağmen ve ekimin enflasyona fiyatlandırması çok etkili olmasına rağmen sonuç çok daha iyi. Kasım ve aralık ayında çok daha güçlü ve pozitif sonuçlar alacağız.

* Ben sektör sektör takip ediyorum. Türkiye ağustos ve eylüle göre çok daha güçlü. Gerek kurda gerek kredilerde çok daha iyi noktaya gelecek. Bu çerçevede eylülden bugüne sağladığımız gelişmeler pozitif yansıdı daha da yansıyacak.

* Fırsatçı davranışlar geride kaldı. Enflasyonla mücadeleye destek için KDV ve ÖTV ile ilgili kararlar açıkladık. Güçlü bütçe disiplini kararımızı koruduğumuzun altını tekrar çiziyorum. Popülizm yok. Araba çalışıyor devam edecek.

08 Kasım 2018 - EkonomiYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

07

Mutlu - A 101 de muzun kilosu 10.95 tl.yerli muz.siyasiler marketlere inmeli ve faiş fiyatları kendi gözleriyle görmeliler.%10 indirimde uydurma.herşeye %200-300 zam yaptılar,bundan sonra %10 indirim yapıyorlar.kesinlikle enflasyon düşük tutulması için her şey yapılıyor.ama gerçekleri yansıtmıyor.

Yanıtla . 2Beğen 09 Kasım 10:18
06

keko - araba çalışıyormuş,olmayan yerlı arabanın olmayan motoru mu?hani yerli, olmayan tankımız uçagımız helıkopterımız gibi mi?birde şu yerli uçagımızı görmek nasıp olmadı bir türlü,ne uçak yapmışlar birtürlü ınemedı,ne motor koymuşlar ha,

Yanıtla . 0Beğen 09 Kasım 09:24
05

Antiakape - Agam bizimle eyleniy :))

Yanıtla . 0Beğen 08 Kasım 20:56
04

Mesut YEŞİLKAYA - Bu bakan hangi ülke adına konuşuyor ne diyor hiç bişey anlamıyorum

Yanıtla . 1Beğen 08 Kasım 19:01
03

Bitigçi - Bizimle dalga geçiyor herhalde. Sayın bakanım sokağa inin markete girin.Yalnız tebdili kıyafet olsun mehter marşı ile değil lütfen

Yanıtla . 2Beğen 08 Kasım 16:39
02

Serdar - Hali hazırda konkordato ilan eden firmalar işsizlik ve enflasyon rakamları ortada hâlâ neden görmek istemiyorlar

Yanıtla . 4Beğen 08 Kasım 15:00
01

varsayılan - Millet yoksulluktan param yok diyor. Bunlarda sıfır araba alalım diye otomobil ÖTV vergisini düşürüyorlar. Buradan TEKRAR olduğu gibi, zengini daha zengin yapmaktan başka birşey yapmıyorlar. Milletimizde sağolsun dünü çok hızlı unuttuğu için yarın aynı adamları desteklemeye devam ediyorlar. Yapacak hiç birşey kalmıyor artık. Kurunun yanında yaşta yanar. Ne kadar dönersen dön, sırtın hep arkada kalır.

Yanıtla . 8Beğen 08 Kasım 14:17

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?