Burs parası ile makam aracı aldı

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür’le ilgili skandallar gün yüzüne çıkmaya devam ediyor…

Büyütmek için resme tıklayın

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür ile ilgili skandallar bitmek bilmiyor. Hakkında birçok iddia bulunan Rektör Gür’ün daha önce makam aracını değiştirdiği bilinirken, yeni makam aracıyla ilgili çıkan bilgiler bu kadarına da pes dedirtti. Millî Gazete’nin ulaştığı skandal bilgilerde, öğrencilere burs vermek için kurulan Gaziantep Üniversitesi Vakfı’nın Rektör Gür’e 1 milyon değerinde Mercedes hibe ettiği ortaya çıktı. Skandalların ardı arkasının kesilmediği Gaziantep Üniversitesi’nde öğrencilere destek için kurulan vakfın, son dönemlerde öğrencilere burs vermediği de belirtiliyor.

SKANDALLARI GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR

Ali Gür’le ilgili skandallar gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Gaziantep Üniversitesi eski Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Savaş Gürsoy tarafından öğrencilere destek ve burs için kurulan Gaziantep Üniversitesi Vakfı’nın Rektör Ali Gür’e 1 milyon değerinde Mercedes hibe ettiği ortaya çıktı. Gazetemizin ulaştığı Araç Tahsis Protokolü’nde, Gaziantep Üniversitesi Vakfı’nın, “Mercedes marka 1 adet binek aracı üniversiteye 2 yıllığına tahsis ettiğine” ilişkin ifadeler yer aldı. Rektör Gür’e Mercedes hibe eden vakfın başkanı Savaş Gürsoy’un ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bizzat görevden alındığı da biliniyor.

ÖĞRENCİYE BURS YOK REKTÖRE MERCEDES!

Öğrencilere burs vermek amacıyla kurulan Gaziantep Üniversitesi Vakfı’nın Mercedes marka 1 milyon değerinde aracı alıp hibe etmesi soru işaretlerine neden oldu. Vakfın Mercedes marka otomobili bir kamu bankasından promosyon olarak aldığı ifade edilirken, bu aracı Rektör Gür daha sonra makam aracı olarak kullanmaya başladı. Gaziantep Üniversitesi ve Gaziantep Üniversitesi Vakfı tarafından yapılan “Araç Tahsilât Protokolü”nde Rektör Ali Gür’ün ve Savaş Gürsoy’un imzası da yer alıyor. Öte yandan Rektör Gür’e Mercedes’i hibe eden vakfın, son dönemlerde öğrencilere burs vermediği de kaydediliyor.

KENTTE TEPKİLERE NEDEN OLDU

Gaziantep Üniversitesi Vakfı tarafından Mercedes otomobilin üniversiteye makam aracı olarak hibe edilmesi kentte tepkilere neden oldu. Vakıf yönetiminde yer alanlar “Vakfın kuruluş amacı üniversite öğrencilerine burs vermek ve üniversitenin gelişimine katkı sağlamak, rektöre makam aracı almak değil” diyerek tepki gösterdi. Öte yandan, vakıf kanun ve yönetmenliklerine göre; vakıflara ait mal ve ürünlerin hibe edilmesinin yasak olduğu biliniyor.

# ALİ GÜR İLE İLİŞKİLİ:

08 Kasım 2018 - Gündem

Muhabir Muhammed VefaYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

07

Kalbikirık - bu ve bunun gibi insanlara artık gücümüz yetmiyor onları, en yüce en gücü yetene , ALLAH a havale ediyoruz..

Yanıtla . 0Beğen 10 Kasım 08:27
06

Ne Cesaret? - Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi rektörü de hayırseverlerden toplanan bağışlarla yapılan onkoloji (kanser) hastanesini diş hastanesi yapacakmış..

Yanıtla . 1Beğen 08 Kasım 15:51
05

Düşünen Adam - Mehtap yılmaz Ali gür'le ilgiliydi değil mi... Taşlar yerine oturuyor

Yanıtla . 2Beğen 08 Kasım 14:03
04

Doğrudanyana - Bu Rektör ne zaman görevden alınacak bütün üniversiteyi soyması mı bekleniyor

Yanıtla . 8Beğen 08 Kasım 11:21
03

Eyup - Herhalde, ögrenciye burs versin de rektör beyin kaba eti dandik arabaya mi binsin? Rektör beyin kaba eti en güzellerine layik.

Yanıtla . 9Beğen 08 Kasım 10:31
02

ihsan - yerli reno megan neyine yetmiyor

Yanıtla . 4Beğen 08 Kasım 10:14
08

Kazak Abdal - @ihsan 02 nolu yoruma cevabı: "yerli"

Yanıtla . 0Beğen 11 Kasım 13:27
01

varsayılan - İnsanoğlunda Allah korkusu yok ise durum şöyledir: Buraya gelen yardımlardan gelen paranın %10 u sana hediye. Daha sonraki aylarda bu para onun pay ı olarak görülüp, ileriki zamanlarda da bu %10 luk para onun HAKKI olarak değişir. Sonrada bu %10 luk dilimde gitgide yükselmeye başlar. Şuanda Türkiye deki milyonerlerin sayısının kriz ortamında bile olsa dahi artmasının sebebşi budur. Haram paranın HAKKA dönüşmesidir.

Yanıtla . 8Beğen 08 Kasım 08:36

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?