Müfid Yüksel’den AKP’ye tepki: Yok öyle yağma!

Yazar Müfid Yüksel, sosyal medya hesabı aracılığıyla yaptığı paylaşımlarda iktidara eleştiride bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Yazar Müfid Yüksel, sosyal medya hesabı aracılığıyla paylaşımlarda bulundu.

AKP iktidarına eleştiride bulunan Müfid Yüksel, hükümetin Irak Türkmenlerine zorla Latin harfleri/Alfabesi dayatmasında bulunduğunu söyledi.

Müfid Yüksel, konuya dair paylaşımında “Ankara, son yıllara kadar İslâm/Kur'an harfleri ile gazete-mecmuâ bile neşreden/yayınlayan  Irak Türkmenlerine zorla Latin harfleri/Alfabesi dayattı. İran'daki  Azeri Türklerine de Latin harfleri telkin edilip ihraç ediliyor” dedi.

Yazar Müfid Yüksel, konuya dair bir diğer paylaşımında da şu ifadeleri kullandı:

Hem, İslâm ülkelerine/toplumlarına Latin harfleri/alfabesi ve Batıcılığı ihraç edeceksiniz, İslâm-Kur'ân elifbasından koparacaksınız hem de "İslâm dünyasının lideriyiz, lideri olacağız " diyerek, İslâm Dünyasının liderliğine soyunacaksınız. Avâmi bir tâbirle "Yok Öyle Yağma"

 

 

 

06 Kasım 2018 - GündemYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

08

yaşar inan - islam = kuran= saadettir. gerisi felakettir

Yanıtla . 6Beğen 07 Kasım 10:02
07

varsayılan - Adam başörtüyü serbest bırakmış daha ne yapacak. Bu adamdan ne istiyorsunuz. Bırak o kadar dinimizi karalamasından birşey olmaz. Adam sonuçta baş örtüsünü serbest bırakıp imam hatipleri çoğaltmış. Tek yol RTE.

Yanıtla . 2Beğen 07 Kasım 09:33
05

Dogrucudavut - Akp gercekten yaptigi icraatlara bakildiginda Muslumanlari degil Islam dusmanlarini sevindiriyor.

Yanıtla . 17Beğen 06 Kasım 17:57
03

Tevfik Kılınç - Mısır da laikliği tavsiye eden,islam ülkelerine Türk dizi..!!!!! lerini ihrac eden bunlar yapmak istiyor ACABA..?????

Yanıtla . 19Beğen 06 Kasım 16:53
09

Ömer - @Tevfik Kılınç 03 nolu yoruma cevabı: Tavsiye uymadılar da ne oldu. Eldekini de kaybettiler. İlm-i siyaset zamana ve zemine uygun yapılmalı.

Yanıtla . 0Beğen 07 Kasım 10:24
02

Osman - Başkan RTE Mısırda Rabia meydanında konuştuğunda ^'''' LAİKLİKTEN KORKMAYIN '''' diye laikliği tavsiye etmişti..Ancak tercüman çocuk Türk öğrenci acemi olduğu için simültane tercümeyi laikliği bize yutturulduğu şekliyle değil asılmanası ile '''' DİNSİZLİKTEN KORKMAYIN ''' Diye tercüme eder..Tabi bu hata TC müslümanlarına duyurulmaz..

Yanıtla . 9Beğen 06 Kasım 15:38
04

Ali - @Osman 02 nolu yoruma cevabı: TC'deki müslümanlar onu da duydu Mısırlıların da verdiği tepkiyi duydu. Ancak islamcılar duymadı.

Yanıtla . 7Beğen 06 Kasım 17:51
01

Rafet Arslan - Gördüklerime göre islam dünyası en büyük zararı Erdoğan döneminde görmüştür.

Yanıtla . 10Beğen 06 Kasım 12:37
06

Ali Ergül - @Rafet Arslan 01 nolu yoruma cevabı: Aynı kanaatteyim. Onun için proje Partisi ve Reis-i.

Yanıtla . 2Beğen 06 Kasım 19:37

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?