Cihangir İslam: AKP-FETÖ arasındaki ilişki yasak ilişkiydi

Saadet Partisi Milletvekili Nazır Cihangir İslam, dün Çağlar Cilara'nın programına konuk oldu. Cilara'nın sorularını yanıtladı.

Büyütmek için resme tıklayın

Kamuoyu, Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam'ın Meclisteki açıklamalarını konuşuyor. "15 Temmuz iki batılın çatışmasıydı, siz aciz bir kula kulluk ediyorsunuz" sözleriyle büyük yankı uyandıran İslam, dün akşam Çağlar Cilara'nın konuğu oldu.

Cihangir İslam, programda bilinmeyenleri anlattı. AKP'yi FETÖ konusunda uyardığını ifade eden İslam, "Hiçbir zaman bu iktidara yakın olmasam da iktidara muhalefet ettiysem de, zaman zaman haber göndermiştik geçmişte ve onlara demiştik ki, bir takım yapılanmalar sizin altınızı oyuyor, dikkatli olun. Eminim bu haberleri aldıklarına" şeklinde konuştu.

"17-25'in iki ayağı vardı, hem yolsuzluk hem de bir darbe girişimiydi" diyerek o tarihte yaşananlarla ilgili tartışmalara yeni bir perspektif kazandıran Cihangir İslam, 15 Temmuz'da Üsküdar meydanında darbecilere karşı direndiğini, hatta Kısıklı'ya bile gittiğini açıkladı. "Ben orada vurulabilirdim ve benim adımı şehit listesinde görebilirdiniz" şeklinde konuştu.

15 Temmuz'da şehit olan insanların ailelerinin iktidar tarafından siyasal bir araç, malzeme olarak kullanıldığını söyleyen Saadet Partisi vekili, AKP ve FETÖ arasındaki ilişkiyi bu şekilde özetledi. 

Ak Parti ile cemaat arasındaki bu ilişki iki yanlışın ilişkisidir. İki tarafın da yanlış fiili vardır burada. Bir taraf yetki ve sorumluluğunu paylaşmıştır, diğer taraf hakkı olmayan bir şeyi hükümetten talep etmiştir ve bu yasak bir ilişkidir, toplumdan saklanmış bir ilişkidir, gayri meşru bir ilişkidir. Bu bizi 15 Temmuz'a getirdi. Sizin bu gafletiniz, bu kapışmanız yüzünden ülkeyi uçurumun kenarına getirdiniz. Bu halk sokağa çıktı ve gafil yöneticileri uçurumun kenarından aldı. Bu yasak ilişkinin dönemin iktidarı ve sorumluları çıkıp halka vermeli.

# FETÖ İLE İLİŞKİLİ:
# CİHANGİR İSLAM İLE İLİŞKİLİ:
# AKP İLE İLİŞKİLİ:
# 15 TEMMUZ İLE İLİŞKİLİ:
# SAADET PARTİSİ İLE İLİŞKİLİ:

06 Kasım 2018 - SiyasetYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

04

Ya Hakkı Konuş Ya Sus - Sayın İslam’ın sözleri sonuna kadar doğru, emniyet de dahil tüm kurumları fetönün eline teslim ettiler onlardan olmayanı, kendilerine biat etmeyeni haklarında sudan sebeplerle soruşturma açıp en ücra yerlere sürdüler sonra kendilerini o kadar güçlü hissettiler ki darbe ile hükümeti yıkma girişimine kadar gittiler. Darbede bütün hatalarına rağmen tüm polisler ( 3-5 satılmış dışında) hükümetinin yanında yer aldılar ve canlarını ortaya koyarak darbecilerle mücadele ettiler. Şimdi ne mi oldu fetönün hükümetin desteğiyle ele geçirdiği makamdakilerce mağdur edilen emniyet mensupları hiç bir fetö bağlantısı olmadığı halde ihraç edildiler ve mağduriyetlerini kimseye anlatamıyor, hakettikleri maaşlarını alamıyor, üye oldukları Polis Sandığı paraları ödenmiyor. Allah’ın Adaleti er yada geç tecelli edecektir ve herşey ortaya çıktığında bazılarının halkın içine çıkacak yüzü kalmayacaktır, aldıkları bu ahlar ve beddualar er yada geç yerini bulacaktır.

Yanıtla . 0Beğen 10 Kasım 08:05
03

Kudüs Filistin'indir - Düzene çomak soktukca kuduracaklar. Susmayalim yeter. Bravo saadete

Yanıtla . 1Beğen 09 Kasım 14:37
02

abuzer - 15 Temmuz ABD'nin 11 Eylül'üdür. Muhalifleri, mazlumları yok etmek için bir bahanedir. Ve bugün de o bahane kullanılarak muhalifler susturulmaya çalışılıyor. Yapılması gereken, herkesin Cihangir İslam gibi sesini yükseltmesi. Çünkü karşımızda tükürükle boğulacak bir güç var. Ama biz sustukça kendilerini bir halt sanıyorlar.

Yanıtla . 1Beğen 08 Kasım 17:27
01

Adem Evliya - Türkiye 15 Temmuz olayını taraftarlarına atfen tartışıyor; kimse olayın kendisini anlamaya çalışmıyor. Dolayısıyla lehteki ve aleyhteki tartışmalar olayı çözmek yerine kilitliyor! 15 Temmuz olayı artık "çekirdek paradigma" haline gelme eğilimine girdiğinden, sağlıklı tartışması yapılamamaktadır.

Yanıtla . 7Beğen 06 Kasım 12:15

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?