FETÖ’yü biberonla kim besledi?

Saadet Partisi Konya Milletvekili Karaduman’dan iktidara soru: FETÖ’yü biberonla kim besledi?

Büyütmek için resme tıklayın

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, iktidarın Cihangir İslam’a karşı başlattığı linç girişimine meydan okuyarak, “Cihangir Bey’in söylediklerinin arkasındayız” dedi. AKP’nin, FETÖ’nün 15 Temmuz siyasi ve ekonomik ayağının araştırılması önergesini Meclis’te reddettiğini hatırlattı.

Saadet Partisi Konya Milletvekili ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdulkadir Karaduman, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, hükümetin Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam’a karşı başlattığı linç girişimine karşı meydan okuyarak şöyle konuştu:

“FETÖ’nün siyasi ve ekonomik ayağının, işbirlikçilerinin teşhir edilmesi kimleri rahatsız ediyor? Ak Parti ve yandaşları, bunun araştırılması önergesini Meclis’te neden reddediyor?” “Biz Milli Görüş hareketi olarak, Saadet Partisi’ni temsil eden milletvekilleri olarak millet iradesini tahakküm altına almak isteyenlerin, başta dış müdahaleler olmak üzere vesayet altına almak isteyenlerin, 28 Şubat’ın bizatihi muhatabı olan bir siyasi geleneğin mensubu olarak, bütün bunların hepsine karşıyız ve bunu zaten ödediğimiz bedeller en güzel bir şekilde ortaya koymaktadır. Ancak bugün geldiğimiz noktada ülkemizde eleştiri yapan herkesin hain olarak görülmesine de sonuna kadar karşıyız.” diyen Karaduman, “15 Temmuz’u gerçekleştiren ve alkışlayan zihniyeti ve 15 Temmuz’un gerçekleştirilmesine cüret edilmesine sebep olan, bu örgütü palazlandıran ve büyüten zihniyeti de buradan lanetliyoruz” diye konuştu.

FETÖ VE 15 TEMMUZ’UN SİYASİ AYAĞI KİMİ RAHATSIZ EDİYOR?

“O gece şehit olan vatandaşlarımıza Cenab-ı Hakk’tan rahmet, yaralı olan gazilerimize de Cenab-ı Hakk’tan acil şifalar diliyoruz” diyen Abdulkadir Karaduman, “11 Eylül hadisesi, ABD’nin yapacağı işgaller açısından nasıl bir meşruiyet sebebi olduysa, bugün geldiğimiz noktada 15 Temmuz da iktidarın yaptığı bütün hukuksuzlukların, adaletsizliklerin meşru bir sebebi olarak görülmektedir.” diyerek iktidarın 15 Temmuz istismarına dikkat çekti. İktidara; “FETÖ’nün 15 Temmuz siyasi ayağı ve işbirlikçilerinin teşhir edilmesi, kimleri, niçin rahatsız etmektedir? TBMM’de 15 Temmuz’un siyasi ayağının araştırılmasıyla ilgili önerge reddedilerek kimler korunmak istenmektedir?” diye soran Saadet Konya Milletvekili Karaduman, “Bir yolsuzluğun araştırılmasından ancak ve ancak bir hırsız korku duyacaktır. Biz biliyoruz ki 15 Temmuz gecesi, bu kalkışmaya cüret eden örgüt, 16 yıldır AK Parti’nin büyütüp beslediği bir yapıdır” diyerek iktidara yüklendi.

15 TEMMUZ, NE İSTEDİLERSE VERDİKLERİ BİR ÖRGÜT TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Karaduman şöyle konuştu: “Bu girişim; AK Parti’nin yargının en kritik noktalarına atamasını yaptığı bir örgüt tarafından gerçekleştirildi. Ne istedilerse verdiklerini itiraf ettikleri bir örgüt tarafından gerçekleştirildi. Memleketi parsel parsel bölüştükleri bir örgüt tarafından gerçekleştirildi. Sonuç olarak AK Parti ve bu ülkeyi yönetenler, bu önergeyi kendi günahları ortaya çıkmasın diye reddetmişlerdir. Yani 15 Temmuz’u, 11 Eylül’ün ABD’ye yaradığı gibi “Allah’ın bir lütfü olarak” gördükleri için ve bunu bu şekilde kullandıkları için bu önergeyi reddetmiş oldular. Bunun üzerinden yürütülen bütün haksızlıklar, muhalefetin susturulması, muhalif her dile pranga vurulmaya çalışılması, 15 Temmuz açısından iktidar için Allah’ın bir lütfu olarak görüldü ne yazık ki.”

ETRAFINDAKİLER, YARIN CUMHURBAŞKANI’NIN AYAĞINA DOLANIR!

Karaduman, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da etrafındaki bazı siyasi isimlerle alakalı olarak şu hatırlatmada bulundu: “Çünkü bu ekseriyet ülkeyi yöneten zihniyetin iyi olmasından dolayı değil, güçlü olmasından dolayı şu anda iktidardan yanadırlar. Eğer bunları iktidar görmezse, bu ülkeyi yöneten Cumhurbaşkanı bunu görmezse yarın kendi ayağına dolaşacak olan kitleyi görmezse kendisiyle alakalı da çok hazin bir manzaraya doğru girmek üzereyiz.”

SİYASİ İKTİDAR ÇIKIP HESABINI VERSİN

Dün FETÖ’nün yapmış olduğu şeyleri bugün iktidarın ayniyle devam ettirdiğini söyleyen Abdulkadir Karaduman, “İtikadi ve ahlaki olarak ben buradan bir soru soruyorum. Siyasi iktidar çıkıp hesabını versin. FETÖ’den farklı olduklarını beyan edecek tek bir şey söylesinler. FETÖ adam kayırmaktan yanaydı. Kamu kaynaklarını sadece kendileri için Allah’ın bir nimeti olarak gören bir zihniyetti. FETÖ, ABD ile işbirliğinden, müttefik olmaktan yanaydı. İktidar, muhaliflerini FETÖ’cü olmakla suçlamak yerine, kendi günahlarını görmek zorundadır” diyerek uyarıda bulundu.

FETÖ İLE KİMİN İRTİBATI OLDUĞUNU HEP BİRLİKTE OTURUP ARAŞTIRALIM

“Daha düne kadar FETÖ’yü biberonla besleyenlerin bugün İstanbul milletvekilimizle alakalı en ufak bir sözü söylemeye hadleri de, hakları da yoktur.” diyerek iktidara sert çıkan Karaduman, şunları söyledi: “Eğer bugün bir şeyler konuşulacaksa, eğer bugün bir şeyler söylenecekse 15 Temmuz gecesi olaylar başladığında valizini, çantasını, paraları toplayıp kaçarken meydanlarda milletin hâkimiyetini görüp dönen ve miting meydanlarında nutuk atan belediye başkanlarının hesabının verilmesi lazım gelir. Bunun hesabını veremeyenler, ülkeyi parsel parsel bu terör örgütüne peşkeş çekenlerin bizi, yani Saadet Partisi’ni FETÖ’cülükle suçlamaya hiçbir haddi yoktur. Eğer yüreği yeten varsa, eğer cesareti olan varsa FETÖ ile kimin irtibatı olduğunu, hep birlikte oturup araştıralım.” “FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılmasına yüreği yetmeyenlerin kendi günahını temizlemek maksadıyla, FETÖ’nün yanından bile geçmemiş insanları FETÖ’cülükle suçlaması en basit ifadeyle ahlaksızlıktır” diyen Karaduman, “Allah muhafaza 15 Temmuz hadisesi gerçekleşmiş olsaydı; bugün siyasi iktidarın kanatları altında olan yönetici zevatın tamamı, AK Parti milletvekillerinin ekseriyeti FETÖ’nün şemsiyesi altında olacaktı” şeklinde konuştu.

İSLAM BEY’İN SÖZLERİNİN TAM OLARAK ARKASINDA DURDUĞUMUZU İFADE EDİYORUM

“Siyasi iktidarın kendi içerisinde bakanlarından ve ataması yapılan büyükelçilerinden, kardeşi tescilli FETÖ’cü olanların bakan olduğu, büyükelçi olduğu bir ülkede İstanbul milletvekilimizin sözleri üzerinden bir kampanya yürütmeye çalışıyorlar.” diyen Karaduman, “İstanbul Milletvekilimiz Nazır Cihangir İslam Bey’in sözlerinin tam olarak arkasında durduğumuzu, tam olarak önünde bulunduğumuzu huzurlarınızda ifade etmek istiyorum.” değerlendirmesinde bulundu. Karaduman, 15 Temmuz’la ilgili milletin ve iktidarın duruşunu şöyle ayırdı: “15 Temmuz’un görülmesi gereken iki yönü vardır: Bir halkın 15 Temmuz’u vardır, bir de AK Parti’nin 15 Temmuz’u vardır. Halk, 15 Temmuz gecesinde milli iradeyi koruyabilmek, millet iradesini koruyabilmek, demokrasinin tahakküm ya da vesayet altına alınmaması için sokağa indi ve gereken her türlü mücadeleyi bedeller ödemek suretiyle ortaya koydu. Ama 15 Temmuz gecesi de sonrasında gelişen süreç de siyasi iktidarın kendi koltuğunu, kendi makamını, kendi iktidarını ve sonuç olarak kendi sarayını korumaya çalıştığı bir süreç oldu.”

# SAADET PARTİSİ İLE İLİŞKİLİ:

06 Kasım 2018 - GündemYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

04

EBA ALPEREN - Fetöyü biberonla besleyenler belli, AKEPE, Baştada Akepe nin başı.

Yanıtla . 1Beğen 07 Kasım 09:28
03

Zekibey - Fetönün siyasi ayağını deşifre edecek meclisten bi babayiğit çımayacakmı????

Yanıtla . 3Beğen 06 Kasım 22:01
02

Adalet - 15 temmuzda canıyla hükümetinin, demokrasinin yanında olan vatanını savunan 10.0OO lerce emniyet mensubu ihraç edildi ne bir iz ne bir delil olmadan ve kimseye suçsuzluklarını anlatamadan, adaletin rafa kalktığı günlerdeyiz, dileriz ki bu eleştiriler başımızdakilerin aklını başına getirir de hukuksuz yapılan işler ve yaratılan mağduriyetler giderilir. Yoksa aldıkları ahlar iki cihanda yakalarını bırakmaz.

Yanıtla . 7Beğen 06 Kasım 08:09
01

ali öksüz - yaaa bu fetoş neymiş böyle devletin her kademesine ulaşmışta siyasi kademeye ulaşamamış bu dünyanın birde ötesi var ahiret var terazi var sırat var neler var neler her şeyden haberdar olan Allah cc. dır görelim mevlam ne eyler eylerse çok ama çooook güzel eyler. saygılar...

Yanıtla . 8Beğen 06 Kasım 03:38

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?