Dilipak'tan AKP'ye: Akıbetlerine doğru koşuyorlar

Abdurrahman Dilipak'ın AKP'ye yönelik eleştirileri sürüyor. İktidara içeriden muhalefet eden Dilipak, "AK Parti’deki AKP’liler" ifadesini kullandı.

Büyütmek için resme tıklayın

Geçtiğimiz aylardan bu yana AKP'ye yönelik sert eleştirileriyle gündeme gelen Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, yine uyarı mahiyetinde bir yazı kaleme aldı. Dilipak, "Kötü örnek olmayalım da!" başlıklı yazısında "Korkarım AK Parti’deki AKP’liler kaçtıklarını sandıkları akıbete doğru koşuyorlar." diyerek gündemi sarsıcı bir uyarıda bulundu.

Ekonomi ve politikayla ilgilenenlerin mutlaka Siyasetname, Pendname, Fütüvvetname, Emanname eserlerini okumaları gerektiğini söyleyen Dilipak, bu eserleri okumayanların yerli ve milli olamayacağını yazdı. 

Dilipak, "Mallarınız, canlarınız, sevdikleriniz sizin için fitnedir”. ayetini hatırlatarak "Siyaset, servet, makam, şöhret, ihtirasla istediğin her ne ise o şey her zaman dua ile istenen bir belaya dönüşebilir" dedi. 

Yazısında "Ahmet Özal ile ANAP zirveden zemine nasıl çakıldı?" sorusunu gündeme getiren Dilipak, iktidara nasihat etmeyi sürdürdü. 

"Korkarım AK Parti’deki AKP’liler aynı şekilde kaçtıklarını sandıkları akıbete doğru koşuyorlar." diyen Dilipak, AKP için oldukça sert ifadeler kullanırken, diğer yandan gündeme ilişkin konulara değinmeyi de ihmal etmedi.

İşte Abdurrahman Dilipak'ın yazısından bir kesit:

Ayet demedi mi bize, “Mallarınız, canlarınız, sevdikleriniz sizin için fitnedir”. Siyaset, servet, makam, şöhret, ihtirasla istediğin her ne ise o şey her zaman “dua ile istenen bir bela”ya dönüşebilir..
Şu ikazı aklımızdan çıkarmayalım: Madem öğüt dinlemek hoşunuza gitmiyor, istişare de etmiyorsunuz. (Emir vermeyi ve azarlamayı ne çok seviyorsunuz), bari kötü günler yaşamış insanların akıbetinden ders alın da, aynı akıbete düşmeden kendinizi kurtarın!.
Hasan Celal Güzel’den, Muhsin Yazıcıoğlu gibi isimlerden gerekli dersi alamadık. Tamam, o zaman, şimdi, mesela Asil Nadir’le konuşun bakalım, zirveden dibe nasıl çakılmışlar. Londra yolcuları Nadir tecrübesinden yararlanmazlarsa gün gelir aynı akıbeti yaşarlar. Hoşunuza gitmeyecek ve dudağınızı uçuklatacak şeyler söyleyebilirler size, eğer konuşurlarsa. Mesela Ahmet Özal ile ANAP zirveden zemine nasıl çakıldı, onun “ah keşke” dediği “pişmanlıklar”ını dinleseniz.
O “söz dinlemez topluluk”, o gözlerini makam ve para bürümüş kifayetsiz muhterisler, o yalan söyleyerek bir yerlere gelmeye çalışanlar, çok yakın gelecekte pişman olacaklar, ama geç kalmış olacaklar.!
Korkarım AK Parti’deki AKP’liler aynı şekilde kaçtıklarını sandıkları akıbete doğru koşuyorlar. İhtirasları yüzünden o midelerini şişiren haram lokmaları bir gün kusturacaklar onlara ve o sefa günlerinin arkasından kapılarını çalacak sefalet günlerinin faturasını ailelerine, çocuklarına ödetecekler. O zaman bir dost da bulamayacaklar. Cehennem, bir mezarın ölüyü beklediği gibi bekler onları!
Güzel şeyler yaptıklarını söyleseler de, o güzellikleri çirkinliklerini gizlemek için gözümüze sokmaya çalışıyor sanki birileri. Oysa Allah her şeyi görüyor, duyuyor, biliyor. “Ağuyu altın tas içinde bala karıştırıp sunanlar”, sıradan bir hırsızın yaptığından daha kötü bir şey yapıyorlar. Bir hırsız bir bağdan bir bostan çalar. Rüşvetçi biri bir bostan karşılığı bir bağı satar! Üç kuruşluk güzel bir işi 13 kuruşa yapıp, gözümüzü boyamaya çalışanlar yedikleri haltı görmediğimizi sanmasınlar.
Onlara hatırlatmak gerek: “Cehennemin yolları iyi niyet taşları ile döşelidir”.
“Bukağılı Şeytanlar” Süleyman Mabedinin inşasında çalıştı diye, onlara yaptıklarından bir pay yoktur. Ya da yemek için iş yapanlar, yaptıkları işin hayrını da o haksız fiilleri ile daha baştan hükümsüz kılmışlardır. Allah bugün onlara mühlet veriyor, fırsat veriyor. Bu bağışlanmaları, aklanmaları için değil, bilakis, Allah’ın gazabının daha da büyümesine vesile olan bir iştir.
Onlar yerel seçimler öncesi partiden ve adayların üzerinden ellerini çeksinler. Yoksa sebep oldukları sonuç, önce kendilerini vuracaktır!    
Şeytan onlara yaptıkları işi hoş gösteriyor. Hatta onlara içimizdeki temsilcileri eli ile dinî kılıflar, bahaneler, gerekçeler de sunuluyor. Boşa denmedi bize; “Şeytan sizi Allah’la aldatmasın” diye. Din büyüklerini, kanaat önderlerini, hayır kuruluşu görüntüsü altındaki yapıları da bu işlere alet ettiler. Hani “Din büyüklerimizi İlah ve Rab edinmeyecektik”. Onların “Manevi” koruması (!?) altında bu haltları yiyenler, Allah’ı aldatacaklarını mı sanıyorlar.
Birileri bindiği dalı kesiyor. Seçime giderken aynı yanlışlar tekrarlanıyor.
Bir siyasimize vefatından önce “aile ve dava” işlerinde şeffaf bir düzen kurulması gerektiğini, para ilişkilerinin söylentilere sebep olmayacak şekilde halledilmesi gerektiğini yazmıştım. Birileri çok kızmıştı. Peki, sonra ne oldu? Dünden bugüne değişen ne var? Sadece parti değil, vakıflar, cemaat hesapları, çok ortaklı işletmeler, hangi birini sayayım ki!
Söylesem zülfiyare dokunuyor, söylemesem bu sessizlik döner gelir bir gün beni bulur. Hani şair diyor ya “Söylesem öldürecekler. Söylemesem bu dert beni öldürür”. Cemaat böyle de, aile nasıl? Gençlik ne durumda? Herkes siyaset ve ekonomiye odaklanmış. Çok daha temel zaaflarımız var.
Holding olayından ders aldık mı mesela? FETÖ olayından öteki “Cemaat”ler ders aldı mı? Hâlâ bakanlıklarda, merkezde, yerel yönetimlerde, yargıda, köşe kapmaca oynuyor birileri.
Ha! Sahi, Kaşıkçı olayını aydınlatmak için herkes seferber oldu da, sonuç ne şimdi! Muhsin Yazıcıoğlu cinayetini de hatırlayalım bu vesile ile. Hrant Dinkcinayeti ya da Eşref Bitlis cinayeti aydınlatılacak mı? Mumcu, Hablemitoğlucinayeti mesela.
Biz İslam dünyasına örnek olacağız, onlar bizi örnek alıyor. Güzel örnekliğin sevabı kadar, yanlış bir örnekliğin vebali vardır. Dikkatli olalım inşallah. 
Selam ve dua ile.
# AKP İLE İLİŞKİLİ:

05 Kasım 2018 - SiyasetYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

16

İhsan Aydoğdu - Akp 16 yıldır aynı değişen birşey. yok sadece bu şahıs nedense her seçim öncesi uyarır ama oyunuzu akp ye verin der yani riya sahibi bir şahıs bunu dinlemek okumak insanı daraltır bunaltır okumayın ve hesaba almayın en güzeli bu bu şahıs için

Yanıtla . 3Beğen 08 Kasım 15:28
15

Ahmet - Abdurrahman ağabeyciğim lütfen daha açık ve net yaz. Balık baştan kokuyor. Bakın dün bir yasa tasarısı komisyondan geçti. resmen mağdur insanları, bir kin ve nefretin kurbanı yaptılar. FETÖ adı altında binlerce günah keçisi seçildi ve canı sıkılan her melanetin müsebbibi olarak onları gösteriyor. Sağlık bakanlığı şiddeti önleyeceğim diye resmen binlerce insana mobing uyguluyor. Bu işte bir kişisel çıkarı var mı? sanırım cumhurbaşkanının bu konuda haberi vardır. Memleket hızla kişisel çıkarlar ve keyfi muamelelere teslim olmuş durumda.Anayasa hukuk , insan hakları hiçe sayılıyor. Akp de Ak Partili kaldı mı? bence onu araştırmak lazım.

Yanıtla . 5Beğen 08 Kasım 14:07
14

Zubeyde - Vebal nedir biliyormusunu israilin güvenliğini ortadoğu bop eş başkalığını kabulü islamın yeniden yorumlanması iktidar olmak için kabul ettiğiniz gündür KULLAR UNUTUR ALLAH UNUTMAZ

Yanıtla . 14Beğen 07 Kasım 09:47
13

Mustafa Elibol - Sayın Abdurrahman Dilipak hocamın kalemine yüreğini sağlık. Tespitleri çok doğru tamamen doğru, Zaten çıplak gözle de alanen görünüyor. Görmemek için kör olmak lazım.

Yanıtla . 8Beğen 06 Kasım 22:15
12

Hasan Aydın - Bir inanç sahibi yani yapılan ve yaşanan yanlışları görüp de ifade etmemek kutsal değerlerimizle örtüşmüyor ve bunu da söylemiyorsak 'asıl büyük vebal ve sorumluluk bundadır^' düşüncesiyle hareket ederek söylüyorsunuz gerçekleri sayın yazar...kalemine sağlık...

Yanıtla . 10Beğen 06 Kasım 12:52
11

Bitigçi - Bide mavi marmaradan niçin indiğini (birileri ile birlikte) açıklasa. Ve yahut bi partinin kuruluş hikayesini anlatsa ya.

Yanıtla . 19Beğen 06 Kasım 09:46
10

Adem Evliya - Söz ve davranışlarımızla peygambere uymalıyız, ancak taklid etmeye kalkmamalıyız. Peygamberlik makamına ait söz ve davranışlardan kaçınmalıyız.

Yanıtla . 8Beğen 06 Kasım 09:42
09

Ömer Yildiz - Müthiş olmuş, anlayana, anlamak isteyene

Yanıtla . 12Beğen 06 Kasım 08:54
08

Ahmet BARAN - Sokaktaki çocuğun dahi tesbit ettiği şeyler...Yok Ahmet Özal'mış yok neymiş...geç bunları sen...Gerçeği açıkla artık bana yüz vermiyorlar,buyur etmiyorlar, bu da zoruma gidiyor de...Ahmet Özalla Erdoğanı değil Turgut Özal'ı karşılaştır...Erdoğan gidince partide biter bunu herkes biliyor zaten...

Yanıtla . 14Beğen 06 Kasım 07:25
07

Allah Bizi Affetsin. - o nasihati yillar önce evvela kendine yapacakti daha bir kac ay oncesine kadar canhiras savunuyordu şimdi ne degisti ? vaadedilen gune kendi de yaklastigi icin belki de.kimbilir...

Yanıtla . 15Beğen 05 Kasım 23:27
06

Fp - AKP'nin akıl hocası Dilipak yazdıklarıyla günah çıkartıyor Allah CC gerçekleri Günyüzüne çıkarıyor . AKP'nin sonu ANAP gibi siyasi mezara gömülecek. Kökleri olmayan ağaçlar kurumaya mahkümdur.

Yanıtla . 17Beğen 05 Kasım 22:20
05

Antiakape - Dilipak coook gec kaldin bunlari aciklamakla , ama sende kurtulamayacaksin bu akibetten ,

Sonu görünce 180 derece dönüs yapmak istiyorsun veya o sekilde oldugunu göstermek istiyorsun ama halen o yolun yolcususun vesselam.

Sende ayni o kastettiklerinle birlikde gideceksin , cünki 16 yil bunlari her yerde övdün hatta fetvalar bile veriyordun kafana göre.

Hadi ordan hadi ordan derler adama

Yanıtla . 16Beğen 05 Kasım 21:08
04

Mgvli12 - Abdurrahman Bey'e şu soruyu sormayı çok isterdim. Ak Parti'deki AKP'li nin toplam Ak Parti'ilere oranı % kaçtır acaba?

Yanıtla . 14Beğen 05 Kasım 20:13
03

Samimiyet - Bu adam hep aynı şeyi yapıyor seçime kadar tüm yanlışları söylüyor sonra oylar bölünmesin bu kez yine AKP diyelim diyor. Korkarım yine proje bu sözler.

Yanıtla . 14Beğen 05 Kasım 18:57
02

Enes Ahmet - Kaçtıkları sandıkları akibet, ahiretteki Cehennem ateşi olmasın?!

Yanıtla . 33Beğen 05 Kasım 16:25
01

Ahmet - Güzel tespitleri var

İnşallah kulak verip dinlerler.

Yanıtla . 33Beğen 05 Kasım 15:51

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?