Sivil toplum örgütlerinden Cihangir İslam'a destek!

TBMM konuşması nedeniyle hakkında soruşturma açılan Saadet Partisi vekili Cihangir İslam'a sivil toplum örgütlerinden destek geldi.

Haber albümü için resme tıklayın

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Nazır Cihangir İslam'a destek sürüyor. Siyasetçiler ve hukukçular başta olmak üzere toplumun birçok kesiminden destek gören Cihangir İslam'a Demokrasi İçin Birlik (DİB), Diyalog Grubu, Hak ve Adalet Platformu ve Yurttaş Girişimi platformlarından tam destek geldi.

Cihangir İslam'ın Meclis'teki 1 Kasım tarihli konuşmasının ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma toplumda bir tepkiye neden olmuş, Cihangir İslam için birçok destek mesajı gelmişti.

Demokrasi İçin Birlik (DİB), Diyalog Grubu, Hak ve Adalet Platformu ve Yurttaş Girişimi platformları tarafından ortak düzenlenen basın toplantısında "Milletvekilleri milletin sesidir" mesajı öne çıktı.

Saadet Partisi Milletvekili Cihangir İslam hakkında Meclis kürsüsünden yaptığı konuşma nedeniyle soruşturma açılması Anayasal ve yasal hak olan kürsü dokunulmazlığının ihlalidir. Soruşturmanın atılan tweet’lere dayandırılması halinde de, Anayasa’nın 'Meclis konuşmaları dışarda tekrar edilebilir' maddesi (83/1) uyarınca anayasa ihlali söz konusudur.
Meclis’te yapılan eleştirel konuşmaya tahammülsüzlük demokrasiye ve Meclis’e yeni bir darbe olduğu kadar rejimin gerçek yüzünü de göstermektedir.
Öte yandan, Sayın Milletvekili’ne karşı iktidar çevrelerinden kaynaklanan linç girişimi, sadece kendisini değil bütün muhalefeti hedef alan bir gözdağı hamlesidir.
Saadet Partisi Milletvekili Prof. Dr. Cihangir İslam’ın yanında olduğumuzu bildiriyor, bütün muhalefeti ve kendisine demokratım diyen, hak ve adaletten yana herkesi destek vermeye çağırıyoruz.

# CİHANGİR İSLAM İLE İLİŞKİLİ:
# 15 TEMMUZ İLE İLİŞKİLİ:
# SAADET PARTİSİ İLE İLİŞKİLİ:

05 Kasım 2018 - SiyasetYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

06

Yunus - Allah bizlere adil,dürüst milletvekilleri nasip etsin.

Yanıtla . 6Beğen 06 Kasım 09:16
05

Hulusi Ballıdağ - Asla geri adım atma milletvekili milletin özgür, bağımsız ve cesur sesi olmalıdır.

Yanıtla . 7Beğen 05 Kasım 20:38
04

Hayrettın-agrılı - Allah senin gibi korkusuz din ve vatan sevdalılarından razı olsun kardeşim.

Yanıtla . 5Beğen 05 Kasım 17:39
03

Enes - mecliste bir tane daha cihangir islam gibi muhalefet yapan milletvekili yok.Saadet partisi kadar kaliteli bir partide yok zaten.

Yanıtla . 18Beğen 05 Kasım 13:50
02

Ahmet - Saygıdeğer Milletvekilimiz görüşlerini ifade etmiştir. Bu en tabii bir hakkıdır. Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.

Yanıtla . 22Beğen 05 Kasım 13:29
01

Enes - Doğruyu söylemeyen dilsiz Şeytandir.H.Serif

Hakki Hak bilip Hakk'a ittiba,batılı batıl bilip batıldan ictinab etmeyi bilenlerdeniz Elhamdulillah..

Yanıtla . 21Beğen 05 Kasım 13:26

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?