15 Temmuz şehidi Cambaz'ın oğlu: Cihangir İslam linci...

15 Temmuz şehidi Mustafa Cambaz’ın oğlu Alpaslan Cambaz, Cihangir İslam’a karşı yürütülen linç kampanyasını sert şekilde eleştirdi.

Büyütmek için resme tıklayın

Saadet Partisi milletvekili Prof. Dr. Nazır Cihangir İslam hakkında suç duyurusunda bulunan 15 Temmuz Derneği’nin samimiyetini sorgulayan Alpaslan Cambaz, “Bu dernek herhangi bir AKP milletvekili için de aynı tavrı sergileyebilir mi?” diye sordu.

Sosyal medya hesabından “Cihangir İslam linci üzerinden 15 Temmuz'a, 'dava'ya dair...” başlığı ile uzun bir yazı yayınlayan Cambaz, FETÖ’nün siyasi ayağının ortaya çıkarılması konusunda herhangi bir adım atılmamasını eleştirdi.

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNSAM İLK BU DERNEKLER HAKKINDA BULUNURUM”

15 Temmuz Derneği’nin kendisine mesaj atarak, Cihangir İslam hakkında Çağlayan'da suç duyurusunda bulunmaya çağırdıklarını belirten Cambaz, “15 Temmuz şehit aileleri ve gazilerin en büyük isteklerinden biri siyasi FETÖ'cülerin de ortaya çıkarılmasıydı. Üst tabakadan hesap sorulmasıydı. Şimdi sorum şu: Bu dernek herhangi bir AKP milletvekili için de aynı tavrı sergileyebilir mi?” diye yazan Cambaz, yazısının devamında “15 Temmuz şehit ailesi olarak suç duyurusunda bulunmalara bir kalksam Cihangir İslam'a sıra gelmez ama bu dernekler hakkında suç duyurusunda bulunurum” ifadelerini kullandı.

“CİHANGİR BEYİ TANIMAM, MALUM MEDYANIN YALAN HABERLERİNDEN TANIYACAK DEĞİLİM”

Cambaz yazısının devamında Cihangir İslam’a yönelik karalama kampanyasına dikkat çekti. “Cihangir Beyi tanımam etmem. Malum medyanın onu karalamak için sıraladığı yalan haberlerden tanıyacak da değilim” diye yazan Cambaz, “Meclise girdiğinden itibaren "Çok iddialılar, bakalım ne yapacaklar" diyerek takibe aldığım 2 Saadetli'den biri. 15 Temmuz gecesi sokakta, Üsküdar'da darbecilerin karşısında olduğunu biliyorum. Ne demek isteyip de tam olarak diyemediğini biliyorum. Benim hassasiyetlerime 15 Temmuz Derneğinden fazlasıyla yakın olduğunu hissedebiliyorum.” ifadelerini kullandı.

İşte Alpaslan Cambaz’ın “Cihangir İslam linci üzerinden 15 Temmuz'a, 'dava'ya dair...” başlıklı yazısı:

“Bilen bilir, '15 Temmuz' ve 'FETÖ' gibi kelimeleri sarf etmekten, duymaktan tiksiniyorum artık. Ama bu yazacaklarım sabrıma dahil edemeyeceğim şeyler.

15 Temmuz Derneği mesaj attı, internet sayfalarından da sürekli paylaşımlar yaptı. Saadetli milletvekili Cihangir İslam biz şehit ailelerine hakaret etmiş, beraber Çağlayan'da suç duyurusunda bulunmaya çağırdı.

Bakın burası çok önemli: Sevdiğini, ailesini önemseyenler, onları korumak içgüdüsü taşıyanlar onları siyasetten uzak tutar. Buralarda kendimi ortaya atarken "Biz de yazalım. Sana destek çıkalım." diyen diğer şehit ailelerine sosyal medyada her türlü siyasi yorumdan, kavgadan uzak durmalarını tavsiye ettim hep. Benim yaşadığım çirkinlikleri şehit annesi, şehit eşi o hanımlar yaşamasın istedim.

15 Temmuz şehit aileleri ve gazilerin en büyük isteklerinden biri siyasi FETÖ'cülerin de ortaya çıkarılmasıydı. Üst tabakadan hesap sorulmasıydı. Şimdi sorum şu: Bu dernek herhangi bir AKP milletvekili için de aynı tavrı sergileyebilir mi?

15 Temmuz şehit ailesi olarak suç duyurusunda bulunmalara bir kalksam Cihangir İslam'a sıra gelmez ama bu dernekler hakkında suç duyurusunda bulunurum. Çünkü şehit ailelerine laf söyletmeyecek kadar duyarlı bir görüntü çizip kandırabildiği kadar şehit ailesini yanına alarak böyle pozlara giren, aileleri o çirkin siyaset arenasına sürükleyen bir dernek hadsizlik yapmıştır. Bu dernek benim adıma böyle siyaset yapamaz.

Şunu tüm paylaşımlarımda vurgulamak, herkese ulaştırmak istiyorum: Gündem olan hemen her olay hükümeti korumak ve hükümeti yıpratmak üzerinden konuşulup değerlendirilir. Ölen ölmüştür, kalan acılı aileler malzeme. Bilenler bilmeyenleri samimiyetle uyarırken, başka bir şeyler söylemeye çalışırken linç edilir. Sonra bir maç olur ve her şey unutulur. Bu kirli döngüyü kuranları tebrik ediyorum. Çünkü tıkır tıkır işliyor.

Döngünün az buçuk farkına vardığı halde "Baban boşu boşuna gitti." diyenler de var. Bu laf da her şeyi hükümeti korumak ve hükümeti yıpratmak üzerinden yorumlayan bir kafaya ait. Babam şehit yaşamıştı, şehit olunacaktı ve olundu. 5 yıl sonra başka bir şekilde ölseydi daha iyi olmayacaktı. Ne mutlu o sonsuz güzelliğe erişenlere. Rableri katında hepsinin keyifleri gıcır, biz kendi halimize bakıp ürkmeyi öğrenelim biraz. Ucuz hesaplarımızı büyütmekten, malayani olanı konu edinip düşünmeden konuşmaktansa ağzımızı açamayacak olalım.

"15 Temmuz akşamı iki batılın çatışmasını izledik." çarpıtmalara açık, sorunlu bir ifadedir. Cihangir İslam'ın hatası 'sert muhalefet'i benimsemesi. Ben de düşmüşümdür bu hataya. Her ifrat tefrit gibi bu da yanlış. Sert muhalifler dillerini ayarlayamadıkları için her türlü tuzaklara açıktırlar. Ayrıca insan, bir gün kendini sert şekilde karşı çıktıklarına dönüşmüş halde bulduğunu hayal edip haya etmeli. Lafını dengelemeli. Çünkü insanın başına gelmeyen bir iş değil bu; iddiasından vurulmak. Hep derim: Ölçüsü İslam olan, ölçüsüz davranamaz.

Cihangir Beyi tanımam etmem. Malum medyanın onu karalamak için sıraladığı yalan haberlerden tanıyacak da değilim. Meclise girdiğinden itibaren "Çok iddialılar, bakalım ne yapacaklar" diyerek takibe aldığım 2 Saadetli'den biri. 15 Temmuz gecesi sokakta, Üsküdar'da darbecilerin karşısında olduğunu biliyorum. Ne demek isteyip de tam olarak diyemediğini biliyorum. Benim hassasiyetlerime 15 Temmuz Derneğinden fazlasıyla yakın olduğunu hissedebiliyorum.

Sosyal medyaya pek bakmıyorum, TV'ye hiç bakmıyorum, 15 Temmuz'la ilgili tek bir telefon veya internet gurubunda da yokum. Her şeyi göz ucuyla takip etsem de döngüyü çözdüğümden neler olduğunu, olabileceğini görüyorum. Mesela komik delillerin öne sürüldüğü "CİHANGİR İSLAM'IN FETÖ'YÜ SAVUNAN PAYLAŞIMLARI!" manşetleri atılır, TV'de FETÖ'nün ta kendisi olanlar kendilerini gizlemek için yine iştahla önlerine gelen bu isme sallar. Ve beslendiği haber kaynakları hâlâ bunlar olan birçok şehit ailesine bile Cihangir İslam için "Şerefsiz!" dedirtirler.

Devletin en mahrem bilgilerinin bulunduğu Kozmik Oda'nın kapılarını düşmana açacak kadar ihanet içinde olan, Gülen'in en ağlak siyasisi Bülent Arınç'ın üzerine bu kadar giden oldu mu mesela? Hayır. Kendisi pazarlıkla meclise soktuğu oğlu üzerinden siyasete devam ediyor. Hâlâ TV'lere çıkıp pişkin pişkin konuşabiliyor.

Kozmik Odaya sızıldıktan sonra devletimizin yurtdışına yerleştirdiği 813 istihbaratçı vatan evladının tamamına yakınının şehit edildiğine dair çok ciddi bir iddiayı dillendirmişti İlker Başbuğ. Korkunç değil mi? Bundan büyük vatan hainliği gösterebilir misiniz? O günler Çorum'da mezarlıkta görülen gizemli kız haberinden herkesin haberi oldu fakat bunu kimse duymadı, gündem etmedi, tartışmadı. Şu an Kozmik Oda Davasında tutuklu sanık kaldı mı, haberiniz var mı?

Üst düzey FETÖ mensubu Mehmet Dişli vaktiyle görevden alınacakken görevinde kalması, yani 15 Temmuz ihanetinde etkin rol oynayabilmesi için ona her şeyiyle kefil olan kardeşi Şaban Dişli mercek altına alınacakken ne oldu? Hollanda Büyükelçisi yapılarak ödüllendirildi. Bu olay üzerine bu kadar gidildi mi?

İnsanlarımızı toprağa verdik. Çoğu sakat kaldı, çoğu iftiraya uğrayıp işini, itibarını kaybetti. Suçun şahsiliği ilkesi alt tabakaya sökmedi. Peki üst tabakada durum neydi? AKP'de hangi siyasi FETÖ'cü bedel ödedi?

Eş dost ortamında 15 Temmuz'un kontrollü darbe olduğunu düşündüğümü söyledim hep.

Dünün FETÖ'cüleri, bugünün lacivertleri üzerime çullanır. Allah vergisi aklını kullanmak yerine yönlendirilmeyi seçen cahiller de onların başlattığı linç etkinliğine katılır ve burada bir kez daha FETÖ'cü bile ilan edilebilirim. Hatta daha kötü yaptırımlara da uğrayabilirim, epey geçti 15 Temmuz'un üzerinden neticede. Dedim ya işte, döngü.

Yazdıklarımı anlamak isteyenler için diyebilirim ki, bu benimki iyimser söylem aslında. Aptal değiliz şimdi di mi, devletin üst kademesi darbe girişimi olacağını elbette önceden biliyordu. Darbecileri tuzağa düşürüp gece yarısında değil, daha erken hareket etmelerini sağladılar. Ve böylece yapılanmanın bir kısmı kendini ifşa etmiş oldu. Yani devlet aklı bir şeyler yaptı deyip geçerim. Buraya kadar benim açımdan bir problem yok.

Babamı şehit verdikten kısa süre sonra çıkıp bu yüzden, "İnşallah bu yaşananlar Türkiye için daha hayırlı sonuçlar doğuracak." dedim. Öyleydi çünkü. Ezelden beri düşman bilinmesini istediğim kitleyle mücadeleyi kucağında bulmuştu hükümet. Fakat sonraki sürecin bu denli dalga geçer derecede rezalet şekilde yürüyeceğini düşünmemiştim. Şu an bariz şekilde şehit aileleriyle alay ediliyor ama kim farkında, kim görmek ister o sayın duyarlılar arasından?

Benim tek görmek istediğim şey FETÖ'yü başımıza saranların az biraz utanmalarını, bize karşı bir mahcubiyet duyduklarını hissedebilmekti. Yazık ki karşımda utanmazlık, arlanmazlık buldum. Masumları suçlayarak her defasında kendini sıyıranlar gördüm. Samimi bir mücadele hiç olmadı. Problem bu. Gücüme giden bu. Ve alınan ahlarla böyle gitmeyecek olan bu.

15 Temmuz'la mücadele ediyor görünen hukukçusu, derneği, medyacısı neredeyse hepsi hükümetin adamı. Duruşmalarda gördüğüm de, genel olarak hissettiğim de budur kimse kusura bakmasın. Ortada şehit ailelerinin, gazilerin davasıyla dertleniliyormuş gibi gösterilen ama hükümeti aklamak, kahraman olup kendi şahsi çıkarlarını harlamak için girişilen bir çaba var. Şahit olduğum fedakarlıklar çok az.

Şimdilerde '15 Temmuz' diyen, 'FETÖ' diyen kitlenin neredeyse tamamı için araç oldu, gereç oldu, oyuncak oldu, her şey oldu da bir tek 'dava' olamadı 15 Temmuz.

Ben ve benim gibiler bu mücadeleyi kaybetti. Mücadele isteğini kaybetmeden mücadeleyi kaybetmekti değerli olan. Ben isteğimi de kaybettim. Ama şimdilik. Her zaman ve her şeyde kazanmayı arzulayanlar; Türk'ün "Sefer bizden, zafer Allah'tan" şeklindeki incelik dolu sözünün manasına erişemeyen zarafet yoksunları neyi kazanmışlar göreceğiz işin sonunda.

İnsan hayatı bir süreçten ibaret. Bu kabağın da sahibi var. Haksızlığa uğrayan her kabağın sahibi var. Mazlum olanlar Kur'an'ın da dediği gibi, mahzun değillerdir. Bıraksınlar dünyaya fazla bağlananlar hesap gününü iple çekenlerden korkmayı bilmesin.

Hesap günü bir yana, bu kavga mertliğin, dürüstlüğün barınmadığı kulvardan çıkıp da yeniden silahlar çekilirse de son mermime kadar, vurulup yere düşene kadar yanımda götüreceklerim var. Çünkü artık akıl tutulması yaşamayacağız. İnşallah silahlarımız da tutukluk yapmayacak.

Yaşadığı hayatta öldürme ve öldürülme ihtimalinin olduğunu aklına pek getirmeyenler, yani babası kurşunlanmamış olanlar beni anlayamadı, bu son dediğimi de anlayamaz.

Duyamadım, biri "Esas olan yaşatmaktır!" mı dedi? Sırf şu sosyal medyada bile her gün nice cinayetler işleniyor kim farkında bunun?

Tutunduğum bir ideoloji kalmadı. Yaşatmak isteyen herkesi de bu hale davet ediyorum. Batsın hepimizin arasını açıp gereksiz kavgalarla bizi oyalayan o tüm ideolojiler. Vatanına, milletine aidiyet duyduğu halde bu davayı böylesine sahipsiz bırakan herkese yazıklar olsun. AKP'nin 15 Temmuz'u olarak daha baştan kabul edenlerin solculuğuna da, ülkücülüğüne de, milli görüşçülüğüne de yazıklar olsun. Bana da yazıklar olsun.

Türkiye tarihindeki en ciddi problemlerden birinin adıdır 15 Temmuz. Bu problem de hükümetin adamı olarak çözülmeyecekti, hükümet adam olunca çözülecekti. Şimdi dileyen önümüzdeki yıldönümünde de 15 Temmuz'u kutlayarak, kabirleri boş bırakıp dikilen anıtlara el açıp dua okuyarak geçirebilir.”

05 Kasım 2018 - GündemYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

06

Adil Gülseven - Fetonun siyasi ayağının ortaya çıkmasını istemeyen kim. Akp değil mi ? Niye istemiyor ? O zaman fetoyla mücadele ediyorum diyerek millet ile alay mı ediyor.

Yoksa bu işler danışıklı dövüş mü ? Dinler arası diyolo ve dinler bahçesi değişik verisyonlarla devam ediyor bildiğim kadarıyla. Buna demezler mi "bu ne perhiz,bu ne lahana turşusu" Allah yar ve yardımcımız olsun. Rabbim aklımızı korusun. Bizlere akıl,fikir,feraset ve basiret versin. Zalimleri yerle yeksan etsin. Mazlumlara,mahdurlara ve caresizlere yadım etsin. Hakkı hakikatı göstersin.

Yanıtla . 12Beğen 05 Kasım 21:25
05

abuzer - sert muhalefet yanlış değildir. Erbakan Hocanın siyasi mücadelesini bilmeyen anlayamaz

Yanıtla . 12Beğen 05 Kasım 18:31
04

Allah Razı Olsun - Alparslan Bey, yiğit adammışsın. Şehit oğlu gibi davranmışsın. Baban senin gibi evlat yetiştirmiş ya daha ne yapsın? Haksızlık karşısında susan şeytandır. Cihangir Bey arkandayız. Her harfine katılıyorum ben de. Ne demek iltisakli veya irtibatlı? Darbeyi kim yapmış ise kim yaptırmış ise kim göz yummuş ise o suçludur. Kendilerince kriter ürettiler dikkatleri dağıtmak için. Zalim AKP.

Yanıtla . 33Beğen 05 Kasım 15:43
03

Yusuf Kenan - fetö'nün siyasi ayağı ortada değil mi? Yapılması gereken sadece Malumun ilanı olmayacak mı?

Yanıtla . 24Beğen 05 Kasım 13:32
02

Mkrmn - Allah razi olsun kardesim iste tum mazlumlarin istegi bu söyledigi bu. Siyaset kimligi arkasina saklanan esas suçlular nerede. Daha dune kadar kolkola gezen hocaefendi diye salya sumuk aglayanlar aklandi. Ama hic ilgisi olmayan binlerce gencimiz ailesiyle beraber linc edilip acliga mahkum hale geldi. Rabbim onlarin ahıni boşa gidermez o masumlarin gozyasi ok gibi bi zalimlerin kalbine saplansin insaallah

Yanıtla . 22Beğen 05 Kasım 13:14
01

Ahmet - Fetö'nün siyasi ayağı derhal ortaya çıkarılmalıdır.

Yanıtla . 21Beğen 05 Kasım 12:10

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?