MHP'den İYİ Parti ve Akşener hakkında sert açıklamalar

Bugün MHP tarafından yapılan yazılı açıklamada İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Genel Sekreter Cihan Paçacı için sert ifadeler kullanıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

Geçtiğimiz hafta Devlet Bahçeli ve Meral Akşener arasında sosyal medya üzerinden yaşanan polemik sonrasında yaşanan gerilim devam ediyor. MHP tarafından bugün yapılan yazılı açıklama, MHP-İYİ Parti geriliminin yüksek dozda devam ettiğini gösteriyor.

MHP’nin yazılı açıklamasında özellikle Meral Akşener için kullanılan ifadeler göze çarpıyor. Akşener’in toplumsal barışı hedef alan bir tutum içerisinde olduğu ibaresinin yer aldığı açıklamada, İYİ Parti lideri için “politika fakiri” şeklinde bir ifade kullanıldı.

Akşener’e yönelik “toplumun hassas sinir uçlarını kaşıdığı” yönündeki suçlamaların yer aldığı yazılı açıklamada, Akşener’in yangına körükle gittiği ve bundan sonra yaşanacak tatsızlıkların sorumlusu olduğu ilan edildi.

MHP yaptığı açıklamada Meral Akşener’in yanı sıra İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı’yı da sert sözlerle eleştirdi. Paçacı için “Siz hangi ara MHP’den kovulma sebeplerinizi açıklayarak aklandınız da utanmadan sıkılmadan kamuoyunun önüne çıkma cesaretini gösterebiliyorsunuz.” Şeklinde bir ifade kullanılan açıklama, MHP-İYİ Parti geriliminin tüm boyutlarıyla devam ettiğini gösteriyor.

İşte MHP tarafından yapılan yazılı açıklamadan bazı kesitler:

Toplumsal barışı hedefe koymuş, cüretkâr ve çılgın bir surette siyasetin, toplumun dinamiklerini dinamitlemeye koyulmuştur.  Bu hanım; bulunduğu mevkiden bir partinin genel başkanına nasıl hitap edileceğini, tepkileri anlayışla karşılanması gereken heyecanlı gençlerin nasıl olgunluk ve hoşgörüyle yatıştırılacağını bilmeyecek kadar adab-ı muaşeret yoksunu, politika fakiridir. Yaşını başını almış, torun tosun sahibi bir hanımken; ağabeyi yaşındaki bir siyaset ustasını çocukça kavgaya davet edecek kadar nadan ve cahil olduğunu sık sık göstermekten ince bir haz duymaktadır.
Müdire Hanım; siyasetteki başarısızlığını örtmek için, bizimle nereye varacağını kestiremediği bir münakaşa iklimi yaratarak havayı elektriklendirip bulandırmaya uğraşmaktadır. MHP saflarındayken yaptığı densizlikler, huysuzluklar yetmemiş, şimdi de partilileriyle MHP tabanı arasında kanlı bir kavga patlatma çabasına girmiştir. Müdire Hanım, MHP ile kendi partilileri arasındaki gerginliği sorumsuzca kaşıyarak, siyasi tartışmayı bir sinir harbine, üste çıkıp galebe çalma yarışına döndürmeye çalışarak toplumsal barışı, huzur ve sükûnu bozmayı hedeflemektedir. Bu konu, sadece sıradan bir siyasi polemik olarak görülemez.İP Müdiresinin ve şakirtlerinin tutumu; toplumda fitne, huzursuzluk ve karmaşa çıkarma planının bir parçasıdır.
Bu hanım, Sayın Genel Başkanımızı seven milyonları, ona gönülden bağlı Ülkücü gençleri bilerek ve kasten tahrik etmekte; sadece camiamızın değil, bütün toplumun hassas sinir uçlarına maksatlı olarak basmaktadır. Başında bulunduğu partinin FETÖ elebaşının nefesiyle harlamaya çalıştığı ateşi pek çabuk söndüğünden, MHP muarızlığını benzin gibi dökerek köz hâlindeki hassasiyetleri alevlendirmek istemektedir.Bu hanım; kavgaya baltayla, yangına körükle gitmektedir.
Ülkücüleri adli makamlar ve kolluk güçleriyle karşı karşıya getirmeye çalışan İP Müdiresi Meral Akşener’in, hem sosyal medya üzerinden hem de politika kürsüsünden sergilediği kışkırtıcı, gerginlik yaratıcı tavır konusunda yetkilileri göreve davet ediyoruz. Tahrik ve kaşımalar sonucu olayların istenmeyen bir seyir izlemesinin, böyle giderse cereyan edebilecek tatsız vakaların ve bunların yol açacağı vahim gelişmelerin baş sorumlusu, kendisi ve hempaları olacaktır.

# MHP İLE İLİŞKİLİ:
# DEVLET BAHÇELİ İLE İLİŞKİLİ:
# İYİ PARTİ İLE İLİŞKİLİ:
# MERAL AKŞENER İLE İLİŞKİLİ:

11 Ekim 2018 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?