Reklamı Kapat

Aksâ akademisi başlıyor!

Mirasımız Derneği, liselerde seminer verecek

Büyütmek için resme tıklayın

Türkiye’nin dört bir yanında gençlerimize Kudüs şuuru katmak için çalışmalarını yürüten Mirasımız Derneği, liselerde seminer verecek yeni gençleri yetiştiriyor. Geçtiğimiz yıllarda Kudüs ve Mescid-i Aksâ’yı liseli gençlere anlatmak amacıyla İstanbul’da başlatılan “Liseli Gençler İlk Kıblesiyle Tanışıyor” başlıklı seminerler Türkiye’nin dört bir yanında ilgi görmeye başladı. Çalışmanın verimliliği ve sürekliliği için daha fazla hatip gereksinimi ortaya çıkınca Mirasımız Derneği, yeni “Aksâ Hatipleri” yetiştirmek üzere “Aksâ Akademisi” başlattı.

“EĞİTİM VE BİLİNÇLENDİRME ÇALIŞMALARIMIZ ARTARAK DEVAM EDECEK”

Mirasımız Derneği Başkanı Muhammet Demirci, gençleri Kudüs konusunda bilgilendirmenin önemine vurgu yaparak, “Kudüs ve Mescid-i Aksâ’nın sesini duyurabilmek için çok sayıda gencimizin sahaya inmesi gerekiyor. Biz gönüllü kardeşlerimizi yetiştiriyoruz, onlar da kendilerinden yaşça küçük diğer kardeşlerini bilinçlendirmek üzere harekete geçecekler inşaallah. Kudüs’ün özgürlüğüne kavuşması için Müslüman toplumun bilinçlenmesi gerekiyor. Bundan sonra da eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarımız artarak devam edecek” diye konuştu.

İLK DERS İSE 6 EKİM’DE BAŞLADI

Aksa Akademisi’nde; Yahudi ve Hristiyan düşüncesinde Kudüs, İslam Tarihinde Kudüs, Haçlı Seferleri ve Kudüs, Osmanlı’nın Kudüs Politikası, Siyonist Propaganda, Uluslararası Hukuk ve Kudüs ve Kutsal Dava: Kudüs başlıklı dersler verilecektir. Ders verecek akademisyenler arasında; Prof. Dr. Berdal Aral, Prof. Dr. Sami Al-Arian, Doç. Dr. Eldar Hasanoğlu, Dr. Mustafa Nizar Demirci ve Dr. Ziya Polat yer alıyor. 10 hafta sürecek olan dersler, CIGA (İslami ve Küresel İlişkiler Merkezi) ile ortaklaşa olarak Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı Kampüsü’nde düzenlenecek. İlk ders ise 6 Ekimde başladı.

09 Ekim 2018 - Mirasımız Kudüs


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?