AKP'li vekilden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kızdıran soru

AKP'nin Kızılcahamam'daki kampında bir vekilin Suriyelilerle ilgili sorduğu soru Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kızdırdı.

Büyütmek için resme tıklayın

AKP'nin Kızılcahamam'da gerçekleştirdiği kampta bir vekilin Suriyelilerle ilgili sorduğu sorunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kızdırdığı öğrenildi.

Hafta sonu gerçekleşen AKP'nin Kızılcahamam Kampı'nda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, "Dönüşleri hızlandırılmalı, bazı bölgelerde ciddi sıkıntı yaratıyorlar. Bayramda gidebiliyorlarsa niye dönüyorlar" diyen milletvekiline, "Bizim yaklaşımımız ensar-muhacir anlayışı. Biz aynı durumda olsaydık ne yapardık? Meseleye böyle bakılmasına üzüldüm" diye kızdığı belirtildi.

Cumhuriyet'in haberine göre İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, Suriyelilerin geri dönüşlerinde artış olduğunu anlattığı sırada bir milletvekili, "Dönüşler hızlandırılmalı, bazı bölgelerde çok ciddi sıkıntıya yol açıyorlar. Bayramda gidebiliyorlarsa niye dönüyorlar?" dedi. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, olaya sadece bir yönüyle bakılmamasını isteyerek, "Onların da bize kazandırdıkları var. Bizim yaklaşımımız, ensar-muhacir anlayışı. 3.5 milyon insan, biz onlara ev sahipliği yapıyoruz. Biz aynı durumda olsaydık ne yapardık? Böyle bir hava oluşmasını üzüldüm. Böyle düşünmek ensarlığa uygun değildir. Bayramda ateş olmuyor. O süreci değerlendirerek yurtlarını, yuvalarını görüyorlar, orada kalanlar da oluyor. Bu anlamda izin veriliyor" dedi.

08 Ekim 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

15

Bekir İnan - Reisicumhur daha önce bütün Suriyelileri misafir ederiz ve ardından ilanihaye besleyecek değiliz diyordu. Bugün ensar - muhacir anlayışı diyor. Bir ara vatandaş yapalım. Toki evlerinde barınsınlar diyordu. Yarın başka bir şey diyebilir.

Yanıtla . 0Beğen 10 Ekim 13:40
14

Ensar Tuna - Karşı binayı yık sonra kendi apartmanındakilerin evlerine yerleştir. Dost olarak gelmiyor ki. Bir de ensar-muhacir yapıştırmış.

Yanıtla . 4Beğen 10 Ekim 10:25
13

Kalbikirık - Devletlüm sen hiç yanlış yaparmısın yapsa yapsa vatandaş yapmıştır sen müsterih ola....

Yanıtla . 3Beğen 10 Ekim 10:18
12

Bülent Altun - Tabi O masum insanlar size lazım niye çünkü Onlara vatandaşlığı boşuna vermediniz Onların oylarını da bu şekilde gasp ediyorsunuz...! Sizin menfaatiniz olmasın babanıza bile selam vermezsiniz...! Vesselam...!

Yanıtla . 2Beğen 10 Ekim 08:43
11

Bülent Altun - Esselemualeykum Ensar kim Muhacir kim siz ne anlarsınız bu hallerden..! Siz sadece haçlılar la bir olup (Kan) akıtmasını insanların evlerini başına yıkmasını İYİ BİLİRSİNİZ......!

Yanıtla . 3Beğen 10 Ekim 08:39
10

hizir_celebi - Cumhurbaşkanı geçtiğimiz günlerde gönüllülük esasına göre mülteciler geri gönderilme açıklaması sosyal medya üzerinden yapılmıştı. 20-30 kişilik gruplar halinde gezen mülteciler vatandaşta korku yaratıyor. İstanbul'da 500bin üstü mülteci var bunların %75'inin geri gönderillmesi için valilikler çalışma başlatmalı. 1 yılda ödenen yardım paraları 1 seferde ödenerek geri gitmeyi kabul edenler olacaktır.

Yanıtla . 0Beğen 10 Ekim 04:26
09

Omosay - Ensar-Muhacir ikilemi önemli bir kültür ve iman aksiyonudur, bunu hepimiz biliyoruz, çünkü müslümanız, ancak anlamadığımız şeyler de yok değil, geçenlerde bir haber, Ankara da araç yıkama yağlama iş yerini bir türk vatandaşı birine devreder, bu biri Suriyelidir, İşyerinde türkler çalışmaktadir, yeni işveren türk işçileri işten çıkartır, kusura bakmayın ben yabancılarla çalışmam der. Arkadaşlar bu hikaye değil, yarınlarda neler olacağını, devleti yönetenler, kendi hesaplarını değil, bu ülkenin hesabını yapmalılar.

Yanıtla . 0Beğen 09 Ekim 18:19
08

Kara Murat - "1987-1988 yıllarında yapılan baskılar yüzünden anayurda dönmek zorunda kalan bulgar göçmeni soydaş kardeşlerimizin gelmelerini eleştiren recep tayyip erdogan

"ahmet, mehmet asgari ücrete tabi, ülke insanı aç, kadınını satıyor, kızını satıyor, calıştırıyor, sen buna çözüm bulamamışken gelin diyorsun" diyerek turgut özali elestiriyor."

Yanıtla . 6Beğen 09 Ekim 13:01
07

Eskimalo - Siyaset, Şeytanı Melek Meleği Şeytan gösterirmiş, tıpki karşımızdaki örnek gibi.

Yanıtla . 10Beğen 09 Ekim 10:19
06

Dadaş - hala ensar muhacir hikayesi ne umuyor bunlardan

Yanıtla . 6Beğen 08 Ekim 23:05
05

Zafer Çalışkan - İnönü ye çamur atanların elinde pkk bayrağı sallayan eşlerini gördük bazıları yerini hazmedemiyor kendini aynada görünce ben neymişim diye şaşırıyor Ensar la ne ilgisi varmemleketine tatile gidene güle güle bol bol çocuk yap üstüne tatil yap RTE KIZAR HER SURİYELİ 1 oy üstelik AKP sen milletvekili bile oldu AMA TÜRKÇE BİLMEDİĞİ İÇİN TEŞEKKÜR KONUŞMASINI ARAPÇA YAPTI vay ülkem vay

Yanıtla . 3Beğen 08 Ekim 22:00
04

murat - İçeriye haksız şekilde hapsettiğn bir sürü mazlum nedir peki.işinden aşından çoluk çocuğundan ayırıp haksız hukuksuz terörist damgası vurduğun zavallı insanlar senin gözünde nedir.

Yanıtla . 39Beğen 08 Ekim 16:17
03

Oğuzhan - Onların bize kazandırdığı dediği şey 'oy'

Yanıtla . 34Beğen 08 Ekim 15:51
02

Enver başbuğ - Kim ensar kim muhacir telgraf in tellerine kuşlar mı konar

Yanıtla . 37Beğen 08 Ekim 13:03
01

Devamsız - kendi vatandaşına düşman olup zulm eden ensar(!)... enterasan........

Yanıtla . 43Beğen 08 Ekim 12:14

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?