PTT yazılı sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Posta ve Telgraf Teşkilatının sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamada yazılı sınav sonuçlarının yayınlanma tarihi belli oldu.

Büyütmek için resme tıklayın

PTT'nin 5 bin personel alımına ilişkin Mayıs'tan bu yana ilerleyen süreçte sona gelindi. Yazılı sınavların 12 Ağustos'ta düzenlenmesinin ardından adaylar, sınav sonuçlarının açıklanmasını bekliyor.

Bin 623 postacı, 200 tekniker, 2 bin 625 gişe personeli, 82 avukat, 470 mühendis olmak üzere toplamda 5 bin istihdamın gerçekleşeceği alıma ilişkin uygulanan yazılı sınav sonuçlarının tarihi, PTT tarafından kamuoyuyla paylaşıldı.

PTT'nin sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamaya göre; PTT A.Ş. 2018/1 personel alımı yazılı sınav sonuçları 20 Eylül 2018 tarihinde açıklanacak. Yazılı sınav sonuç bilgisini takip etmek isteyen adayların PTT'nin İnsan Kaynakları sayfasında yer alan "duyurular" bölümüne göz atmaları gerekiyor.

Sınav sonuçlarının ilanından itibaren 7 gün içerisinde adaylara itiraz hakkı tanınıyor. Yazılı sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından 60 ve 70 olmak üzere iki ayrı baraj uygulanacak. 

Avukat, mimar, mühendis, PTT uzman yardımcısı ve tekniker pozisyonlarında başvuruda bulunan adayların başarılı sayılabilmesi için 70 ve üzeri puan almaları gerekiyor. 

Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Bankacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Pazarlama), Gişe ve Büro Görevlisi (Lojistik), Gişe ve Büro Görevlisi, Gişe ve Büro Görevlisi (PTT’de çalışan firma elemanı), Postacı, Postacı (PTT’de çalışan firma elemanı) pozisyonları için başvuruda bulunan adayların başarılı sayılabilmeleri için 60 ve üzeri puan almaları gerekiyor. 

# KAMU İLE İLİŞKİLİ:

16 Eylül 2018 - GündemYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?