Trump'ın damadından küstah çıkış: Filistinliler bunu hak etti

Yardımları kesmelerinin muhtemel bir barış anlaşmasını engellemeyeceğini söyleyen ABD Başkanı Donald Trump’ın damadı Jared Jushner, "Filistinliler Amerika’nın yardımları kesme kararını hak ettiler" dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

ABD Başkanı Donald Trump’ın damadı ve başdanışmanı Siyonist Jared Kushner, Filistinlilerin Amerika yönetimini kötü göstermeleri nedeniyle Amerika’nın kendilerine yardımları kesme kararını hak ettiklerini savundu.

New York Times’e demeç veren Kushner, Filistinli liderlerin Amerika idaresini kötü göstermelerinin ardından yardımları kaybetmeyi hak ettiklerini söyledi.

Kushner demecinde; “Yardımların çıkarlarımızı güçlendirmek ve muhtaçlara ulaştırmada kullanmak gerekir. Filistinlilere gelince, onlara yapılan yardımlar yıllardır devam etti. Ancak bu yardımlar onları ayakları üzerinde duracak planlarla yapılmadı” dedi.

Kushner alınan kararların İsrail ile Filistinliler arasında muhtemel bir barış anlaşmasına varmaya engel teşkil etmeyeceğini iddia ederek, Donald Trump’ın barış ihtimalini iyileştirmede başarılı olduğunu iddia etti.

Geçen yıl işgal altındaki Kudüs şehrini Siyonist rejimin başkenti ilan eden ABD, Aralık ayında büyükelçilik binasını buraya taşıdı.

Çok geçmeden Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Örgütü (UNRWA)'ne yaptığı yardımları kıstığını, daha sonra da kestiğini duyurdu.

FKÖ’nün Washington’daki ofisini kapatan ABD yönetimi, Filistin Yönetimine yaptığı yardımları da güvenlik birimlerine yaptığı yardımları hariç tutarak kesti.

15 Eylül 2018 - DünyaYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Hasan İpek - Kayınpederin ABD Başkanı Trump ın adını ve nüfuzunu kullanarak Yahudilere Siyonist İsrail’e çalışıyorsun,ABD halkı İsrail’e hizmet etsin diye Trump ı Başkan yapmadı,ABD yi milyarder yahudi firmalarının yönettiğini,o yüzden aç kaldıklarını anladıkları gün kıyametiniz olacak

Yanıtla . 0Beğen 16 Eylül 12:57

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?