Bedelli askerlik yapmak isteyenler dikkat! Bu haber sizi ilgilendiriyor

Hükümetin bedelli askerlik düzenlemesinin ardından, bazı meslek ve eğitim gruplarındaki kişiler için ‘bedelli eğitimin dönemini ayarlamak’la ilgili talepler arttı.

Büyütmek için resme tıklayın

Profesyonel futbolcular devre arası ve sezon sonunda bedelli askerlik yapmak isterken, yurtdışında lisansüstü eğitim yapan 100 bin öğrenciden yaklaşık 25 bininin bedelli görevini eğitim kurumlarının izin verdiği zamanda yapma talepleri inceleniyor.

25 BİN ÖĞRENCİ

Yurtdışına devlet veya kendi olanaklarıyla giden 100 bin yüksek lisans öğrencisi bulunuyor. Bunlardan 25 bin civarında erkek öğrenci için Milli Savunma Bakanlığı başta olmak üzere YÖK ve hükümet düzeyinde girişim yapıldı. Bu öğrencilerin, eğitim programının uygun olduğu zaman diliminde, belli bir sürece yayılarak bedelli askerlik yapmalarına olanak verilmesi için taleplerin iletildiği belirtildi. Yeniden vize alma ve ders programlarının iptali gibi durumlara karşı ayrı program yapılması isteniyor.

FUTBOLCULAR DA BEKLEMEDE

Devlet olanaklarıyla lisansüstü eğitime giden öğrencilerin de ekonomik gerekçelerle sorun yaşayacağı iddia ediliyor. Profesyonel futbolculara sağlanması tartışılan olanak gibi bu öğrencilerin de uygun oldukları dönemde bedelli yapma olanağı getirilmesi bekleniyor. (Hürriyet)

15 Eylül 2018 - GündemYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

Ad Veya Rumuz - 3 belki 4 hafta yüksek lisans eğitimine ara vermek zorunda kalınabilecek bir sistem ancak eğitimin öneminin bilinmediği cahil bir ülkede olabilir. Biz öyle bir ülke miyiz? İhracat oranımızın düşüklüğünün sebebi bu gibi durumlar olabilir mi? İdari izinli olmak içimi çok rahatlattı!!! Yurt içinde yüksek lisans eğitimi alıyorum ve bu yasaları getiren ilgililer yüksek lisans eğitiminin amaç ve kapsamından haberdarlar mı? Yurt dışındakiler maddi nedenlerle zamanını ayarlayabilecek :P Yurt içine de yurt dışına da MADDİ değil EĞİTİM sebebiyle zaman ayarlaması yapma gereği duyun, ülkenizin gelişmesi konusuna dikkat edin e be ülkeyi emanet ettiğimiz yönetici kişiler!! Ekonomi ekonomi ekonomi.. Size bi sır vereyim, gelişmiş ülkelerin ekonomik düzeyleri zaten yüksektir. Daha fazla okuyup daha fazla bilinçlenmekten korkuyorum çünkü gittikçe bazı durumlara katlanması çok daha zor oluyor... Hayırlısı olsun

Yanıtla . 0Beğen 20 Eylül 05:19
01

Lisans - YURTİÇİ ÖĞRENCİLER NE YAPACAK. DÖNEM KAYBEDECEKLER, BURSLARINI KAYBADECEKLER

Yanıtla . 0Beğen 15 Eylül 10:29
02

Kartal1911 - @Lisans 01 nolu yoruma cevabı: Yurtiçindeki öğrenciler idari izinli ve mazeret sınav hakları var.

Yanıtla . 0Beğen 16 Eylül 17:55

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?