Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: İşi ehline vermediğiniz zaman kıyameti bekleyiniz

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Erbaş, “Mayası İslam ile yoğrulmuş olan bu milletin çocuklarını inkarcı bir ideoloji nasıl elde edip de dağa çıkarabiliyor, yanlış yerlere gönderebiliyor, yönlendirebiliyor. Peygamber efendimiz buyuruyor ki; ‘İşi ehline vermediğiniz zaman kıyameti bekleyiniz’ diyor. O zaman bizim ehliyetli insanlar yetiştirmemiz lazım." dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Bitlis’e çeşitli programlara katılmak için gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, polisevinde kanaat önderleri ile akşam yemeğinde bir araya geldi. Prof. Dr. Ali Erbaş, burada yaptığı konuşmasında gençlere sahip çıkılmadığında farklı ideolojilerin sahip çıktığını, bu nedenle özellikle kanaat önderleri ve âlimlere büyük görevler düştüğünü belirtti. Prof. Dr. Erbaş, şöyle konuştu: “Bitlis’te üniversitemizi ziyaret ettiğim zaman kaç öğrenci olduğunu sordum. 12 bin’e yakın öğrenci var dediler. Bunlar bizim çocuklarımız, Türkiye’nin her yerinden geliyorlar. Onlara bizim sahip çıkmamız lazım” dedi.

‘İŞİ EHLİNE VERMEDİĞİNİZ ZAMAN KIYAMETİ BEKLEYİNİZ’

Prof. Dr. Erbaş, “İyi yetiştirip kaliteye önem vereceğiz. Kalite bizim inancımızın temel noktalarından birisidir. Peygamber efendimiz buyuruyor ki; ‘İşi ehline vermediğiniz zaman kıyameti bekleyiniz’ diyor. O zaman bizim ehliyetli insanlar yetiştirmemiz lazım. Hangi alanda olursak olalım, ehliyetli, nitelikli ve kaliteli insanlar yetiştirmemiz lazım. Sahip çıkalım gençlerimize, sahip çıkalım çocuklarımıza, biz sahip çıkmazsak başkaları sahip çıkıyor. Hem de birtakım inkarcı ideolojiler, dinden uzak ideolojiler sahip çıkıyor” diye konuştu.

15 Eylül 2018 - GündemYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

06

Erdinç - akp ile kıyameti yaşıyoruz şu an en şidderli dönemi.

Yanıtla . 0Beğen 15 Eylül 21:50
05

Fatih Sultan - İşi ehline verseydik diyanet olmazdı...şeriat ile yönetilirdik...

Yanıtla . 0Beğen 15 Eylül 14:16
04

Emre - Sözün özü : Etkililer yetkili değil , yetkililer etkili değil !

Yanıtla . 0Beğen 15 Eylül 13:41
03

Yalansevmez Eskikoyun - D(h)iyanetbaşı çok uzman canım, PanzerMercedesliler $$$$ seviciler, dinin içini boşaltmak için herşeyi yaptınız

Yanıtla . 0Beğen 15 Eylül 12:21
02

Erdinç - 16 yıldır kıyamet kopuyor. Görmek istemiyorsunuz bilmenize rağmen.

Adaletsizlik,yalanlar,talanlar,dolanlar,faizcilik,tefecilik,adam kayırma,rüşvet,yolsuzluk,zina,kumar ,hazineyi haksız üstüne geçirme ,eğitimi bitirme, aklı yok etme , kafirle işbirliği vb.

Kıyamet tabii ki kopar.

Yanıtla . 0Beğen 15 Eylül 12:21
01

Erdinç - Gülüyorum. Kuran kusrlarında anlamadan papağan gibi arapça lafzından çocuklara kuran okut , kuranı ölüler mezar kitabı yap. Aklı,Okumayı,düşünmeyi,eleştirmeyi,üretmeyi, helal kazancı, paylaşmayı,adaleti,kula tapmamayı vb islami değerleri anlatma. Gemi batmış günah çıkar geçin bu işleri.

Günde 3 saat çalışıp 5 vakit namaz kıldıran bence haram para 4.000 TL İmam maaşı alıp, ülkeye hiç bit faydası olmayanları bir anlatın.

Yanıtla . 0Beğen 15 Eylül 12:15

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?