Belediyeler artık borçlarını bile ödeyemiyor!

2019 mahalli seçimleri yaklaşırken Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim belediyelerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İstanbul’daki birçok belediyenin borcunu dahi ödeyemeyecek durumda olduğunu belirten Dr. Abdullah Sevim, “Çözüm, Milli Görüş’ün ehliyetli ve liyakatli kadrolarında” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

2019 mahalli seçimleri yaklaşırken Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, belediyelerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Birçok belediyenin borç bile alamadığını söyleyen Sevim, çözüm adresi olarak Milli Görüş’ün ehliyetli ve liyakatli kadrolarını gösterdi. Dr. Abdullah Sevim, “İstanbul’da birçok belediye maalesef borç batağında. Bazıları en küçük bir ödemeyi dahi yapamayacak duruma geldi. Senelerdir hizmet yerine reklam ve şatafat üretenler, israf ve lüks içinde yüzenler bugün belediyeleri borç dahi alamayacak bir duruma sürüklemiş durumdalar! Halkımız da bunun farkında! İstanbul’daki tablo, Milli Görüş’ün yerel seçimlerde büyük bir başarıya imza attığı tabloya çok benziyor. Çözüm, Milli Görüş’ün ehliyetli ve liyakatli kadrolarında” şeklinde konuştu.

4 SENE SONRA HALKIN ARASINA GİRMELERİ SAMİMİ DEĞİL!

Belediye başkanlarının halktan kopuk olduğuna dikkat çeken Abdullah Sevim, “Bugün seçim yaklaşınca, fildişi kulelerinde yaşayan belediye başkanları halkın arasına girmiş durumda. Bunu son derece samimiyetsiz, seçimlere yönelik bir hamle olarak değerlendiriyorum. Bu son dakika çabalarının halkımızda bir karşılığının olacağını da zannetmiyorum” dedi. Belediye başkanlarına bir çağrıda bulunan Başkan Sevim, “İstanbul’daki belediye başkanlarına buradan açık çağrı yapıyorum. İstisnasız tüm belediye başkanları bir samimiyet göstergesi olarak, reklam çalışmalarını durdursunlar. Billboardları boş bıraksınlar, gereksiz pankart asmasınlar. Ülkemizin içinde bulunduğu kriz ortamında, kamu kaynaklarını kendi reklamlarına kullanmasınlar!” diye konuştu.

HİZMET BELEDİYECİLİĞİNİ YENİDEN HAYATA GEÇİRECEĞİZ

Belediyelerin içinde bulunduğu tablodan çıkışın ancak Saadet Partisi ile mümkün olduğunu belirten Sevim, “Nasıl ki geçmişte, borç içinde devraldığımız belediyelerde, kısıtlı kaynaklar içerisinde efsane hizmetlere imza attıysak bugün yine aynısını yapacak kadro ve tecrübeye sahibiz. Halkımız müsterih olsun, yerel seçimlerde büyük bir başarı göstereceğiz ve hizmet belediyeciliğini, garson devlet anlayışını yeniden hayata geçireceğiz. Ayrıca, belediyeleri tepeden inme bir anlayışla değil, halkımızla birlikte her kesimden insanımızın görüşünü alarak yöneteceğiz” diye konuştu.

BÖYLE GİDERSE KÖPRÜLERDEN İKİ YÖNLÜ ÜCRET ALIRLAR

Ekonomide yaşanan gelişmelere de değinen Dr. Sevim, “Derin bir ekonomik kriz içerisindeyiz ve bunu üzülerek ifade ediyorum ki krizin daha da derinleşeceğini öngörüyoruz. Ülkemizin ciddi bir kaynağa ihtiyacı var ancak lüks ve şatafattan tam manası ile vazgeçilmiş değil. Makam aracı saltanatı henüz son bulmuş değil. Böyle giderse, İstanbul’daki köprülerden iki yönlü ücret alınacağından endişe ediyoruz. Krizin yükünün her geçen gün vatandaşımızın sırtına yükleneceğinden korkuyoruz” dedi. Dolara karşı TL’ye dönme çağrılarını da değerlendiren Sevim, “Bunu elbette ki destekliyoruz. Milli paramızın kullanılmasını önemsiyoruz. Ancak köprü ücretlerinin dolar ile belirlenmesi uygulamasından da vazgeçilmesini bekliyoruz. Örneğin Avrasya Tüneli’nin ücreti 4 dolar+KDV şeklinde belirlenmiş durumda. Derhal bu hatadan dönülmeli” şeklinde konuştu.

BİLGE BAŞKAN KARAMOLLAOĞLU HAKLI ÇIKTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlamamış yatırımları durduracağız açıklamasına da değinen Başkan Sevim, “Bu kararı son derece yerinde buluyoruz. Kaynaklarımız beton ve asfalta değil üretime yönlendirilmeli ki, biz bu krizden çıkabilelim. Sayın Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, üretime dönük olmayan yatırımların durdurulması gerektiğini ifade ettiğinde, kendisini linç kampanyasına tabi tutanlar umarım bu durumdan gerekli dersi çıkartmışlardır. Bu durumu kamuoyunun en güzel şekilde değerlendireceğini düşünüyorum” dedi.

# SAADET PARTİSİ İLE İLİŞKİLİ:

15 Eylül 2018 - Siyaset

Muhabir Ankara BürosuYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

Erdinç - Ülke 163.000 milyon-milyar tl seveti olan KENZCİLER ve devlet yöneticileri hariç battı.

Çok yakında açlık,kıtlık ve elektriksiz günleri göreceğiz. RTE ve AKP siyasetten uzaklaşmadığı sürece bu ülke adalet üretim gelir ve huzur göremez.

Yanıtla . 0Beğen 15 Eylül 12:10
01

Ihsan - o zaman borçlanmasınlar ayaklarını yorgana göre uzatsınlar laf yani

Yanıtla . 3Beğen 15 Eylül 09:39
04

Abuzer - @Ihsan 01 nolu yoruma cevabı: akp belediyelerini de mi biz yöneteceğiz? Faiz ve borç akpnin hastalığı zaten. Üretim yok borç var. Üretim yok faiz var. Dışa bağımlılık var. Kısacası akp siyonist bir projedir ve Hayim Nahum planı için üzerine düşen vazifeyi gerçekleştiriyor.

Yanıtla . 0Beğen 15 Eylül 12:22
02

Serdar - @Ihsan 01 nolu yoruma cevabı: Ehliyet ve liyakat sahibi olmadıkları için bu duruma düştüler

Yanıtla . 0Beğen 15 Eylül 12:01

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?