Dünya gazetesinde büyük operasyon! 30'dan fazla kişi işten çıkarıldı

Türkiye'nin en köklü ekonomi gazetesi olan Dünya gazetesi , döviz borçları nedeniyle 30'dan fazla kişiyi işten çıkarıldı. Gazetenin mali olarak zor durumda olduğu ve Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ'ın da istifanın eşiğinden döndüğü belirtildi.

Büyütmek için resme tıklayın

Artan döviz kuru ithal kağıt fiyatlarını etkilirken basım yayın sektörü de derinden etkilenmişti. Gazeteler kağıt krizine karşılık sayfa sayısını azaltmaya kimi gazeteler de fiyatlarını yükseltmişti. Gazete koridolarında en son ekonomik kriz ve kağıt fiyatlarındaki artış nedeni ile işten çıkarmalar başladı. Türkiyenin en köklü ekonomi gazetesi olan Dünya gazetesi, artan döviz kuru ile yaşanan kağıt krizinden dolayı fiyatını 4,25 liraya yükseltmişti. T24 internet haber sitesine göre, gazetenin döviz borçları nedeniyle mali olarak zor durumda olduğu, 30'dan fazla kişinin işten çıkarıldığı ve Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ'ın da istifanın eşiğinden döndüğü belirtildi.

Dünya gazetesinde, aralarında genel yayın müdürü yardımcıları İbrahim Ekinci ve Talip Aktaş, haber koordinatörü Özgür Demirtaş, sigorta yayınlarından Serhat Aligil ve muhabir Mehmet Filoğlu'nun da bulunduğu 30'dan fazla kişi işten çıkarıldı.

T24'e konuşan kaynakların işten çıkarmaların devam ettiğini ve işine son verilen 30 kişinin yaklaşık yarısının istihbarat ve grafik servisleri de dahil olmak üzere yazı işleri bölümünden; kalanların ise dağıtım ve posta ekibi dahil idari kadrodan olduğunu ifade etti.

GENEL YAYIN YÖNETMENİ, İSTİFANIN EŞİĞİNDEN DÖNDÜ

Dünya gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ'ın da işten çıkarmalara karşı çıkarak ve istifa etmek istediği ancak gazetenin sahibi Dilek Demirkent'in ısrarıyla şu an için görevde kaldığı öğrenildi.

14 Eylül 2018 - GündemYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?