Sabiha İrem Çevik için gözler Dışişleri’nde

İsrail ordusuna katılarak Hamas'a karşı savaşan Şanlıurfalı Sabiha İrem Çevik için sosyal medyada tepki çığ gibi büyüdü. Bu yaşananların ardından İsrail ile çifte pasaport anlaşmasının iptal edilmesinin gerekliliği gündeme geldi. Dışişleri Bakanlığının konuyla ilgili atacağı adım bekleniyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Türk vatandaşı olmasına rağmen katil İsrail’in ordusuna katılarak Filistin topraklarında Müslüman kanı döken Şanlıurfalı Sabiha İrem Çevik, sosyal medya hesabından İsrail ordusunun Gazze’ye karşı hain saldırısını canlı olarak yayınladı. Paylaşımlarında Hamas’a ve Müslümanlara yönelik hakaretlerde bulunan Çevik, çok sayıda tepki gelmesi üzerine sosyal medya hesaplarını kapattı. Bu yaşananların ardından Siyonist İsrail ile çifte pasaport anlaşmasının iptal edilmesinin gerekliliği gündeme geldi, şimdi gözler Dışişleri Bakanlığı’nda…

Filistin topraklarını işgal eden Siyonist İsrail, abluka altındaki Gazze’ye yönelik saldırılarını her geçen gün daha da artırıyor. Çifte pasaport sahibi olan Türkiye vatandaşı Yahudiler de bugün bu katliamda yer alıyor. İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında çifte pasaport sahibi olan Şanlıurfalı Sabiha İrem Çevik’in de yer aldığı ortaya çıktı. 2017 yılında Siyonist İsrail’in ordusuna katılan Sabiha İrem Çevik, Temmuz 2019 tarihine kadar Filistin topraklarında Müslümanlara saldıracak.

SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI

Urfa Halfeti doğumlu olan Sabiha İrem Çevik, saldırı esnasında sosyal medya hesabı üzerinden, “Gazze’den Hamas’ı temizlemek için operasyon başlatıldı. Birliklerimiz 5 km içeri girdi” şeklinde mesaj paylaştı. Operasyon sırasında canlı yayın da yapan Çevik, Müslümanlara yönelik saldırılarından dolayı eleştirilerin hedefi oldu. Çevik, bu eleştirilerin üstüne sosyal medya hesabını kapattı.

YARGILANMASI GEREKİYOR

Daha önce birçok Yahudi Türk vatandaşı İsrail ordusunda görev alırken Sabiha İrem Çevik’in sosyal medyadan görüntü paylaşması durumdan memnun olduğunu gösteriyor. Tepki çeken görüntülerin ardından sosyal medyada Çevik’in vatandaşlıktan atılması ve savaş suçundan yargılanması gerektiği mesajları yer aldı.

ÇİFTE VATANDAŞLIK YASASI KALKMALI

Öte yandan Türkiye, 1993 yılında alınan 4613 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile 12 ülkede askerliğini yapmış çifte vatandaşlık statüsüne sahip vatandaşlarını, yabancı ülkede askerlik yaptıklarını belgeledikleri takdirde askerlikten muaf tutuyor. Bu ülkelerin arasında Almanya, Avusturya, Danimarka, Finlandiya, Fransa’nın yanı sıra İsrail de bulunuyor. Türkiye’de yaşayan erkek Yahudi vatandaşlar bu haklarını bedelli askerlik ile kullanırken kadın Yahudi vatandaşlar ise zorunlu olarak İsrail’e gidiyor. Hükümetin bu katliama sessiz kalmaması için İsrail ile arasındaki çifte vatandaşlık yasasını iptal etmesi büyük önem taşıyor.
“Sabiha İrem Çevik #Şanlıurfalı bir İsrail askeri olarak Filistinlileri katlediyor! Artık terör devleti İsrail’e savaşmaya giden Yahudi asıllı Türk vatandaşlarının döndüklerinde savaş suçu ile yargılanmalarını istiyoruz.”

“Ş.Urfa Halfeti nüfusuna kayıtlı Türk vatandaşı #SabihaİremÇevik, İsrail’de askerlik yapıyor. Gazze’deki katliam saldırılarına da katılıyor. Çevik gibi birçok Yahudi asıllı Türk vatandaşı Siyonist, işgal topraklarında askerlik yaparak savaş suçu işliyor. Hepsi yargılanmalı.”
“İsrail’e gönüllü veya mecburi gitti bilemiyorum ama bunun gibileri vatandaşlıktan çıkartıp TÜRK toprağına almamak lazım.”

14 Eylül 2018 - Gündem

Muhabir Baki SancakYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

Aligo - Kadin aciklama yapti.isim onunmus resim onun degilmis. Hatta sikayetci olmus. mahkemeye vermis. yanlis haber vermeyelim.

Yanıtla . 1Beğen 14 Eylül 14:50
02

Kudüs Filistin'indir - İnsallah Hamas ın fuzesinde leş e dönersin serefsiz

Yanıtla . 2Beğen 14 Eylül 14:39
01

abdullah - CUMHURBAŞKANIMIZA VE BAKANLIĞIMIZA GÜVENİYORUZ.Vatandaşlarımız israil köpeği olamaz-

Yanıtla . 0Beğen 14 Eylül 11:10

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?