YKS ek tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayımlanacak olan YKS ek tercih kılavuzuna ilişkin henüz resmi bir açıklama yok.

Büyütmek için resme tıklayın

Yükseköğretim Kurumları Sınavında ek tercih süreci bekleniyor. Ek tercih sürecinin ne zaman başlayacağına ilişkin henüz resmi bir açıklama gelmedi. Ek tercih işleminde bulunacak olan adaylar, ÖSYM'nin ek tercih kılavuzunu yayımlamasını bekliyor.

Üniversite kayıtlarının tamamlanmasıyla birlikte ek tercih süreci de başlayacak. 2018 YKS yerleştirme sonuçlarında yüksek oranda bir boş kontenjan görülürken, bu oranın yüksek olması ek tercihlerin de önemini arttırıyor.

Ek tercih sürecinde özellikle işletme, iktisat ve uluslararası ilişkiler bölümleri ön plana çıkıyor. Bu bölümlerde boş kontenjan oranının hayli yüksek olduğu değerlendirilirken, mühendislik lisans ve ön lisans programlarında da önceki yıllara oranla boş kontenjan oranının yüksekliği göze çarpıyor.

 

# YKS İLE İLİŞKİLİ:
# ÖSYM İLE İLİŞKİLİ:

12 Eylül 2018 - EğitimYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?