Temel Karamollaoğlu'ndan dikkat çeken 12 Eylül darbesi mesajı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 38 yıl önce gerçekleşen 12 Eylül antidemokratik darbesiyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Karamollaoğlu “Darbeleri önlemenin yolu yapılan hatalara tekrar düşmemektir. Maalesef 12 Eylül’den sonra yapılan yanlışlar, Türkiye’yi 28 Şubat’a 28 Şubat’ta yapılan yanlışlarda 15 Temmuz’a götürdü. Tıpkı 12 Eylül’deki gibi 28 Şubat’ta da on binlerce insan irtica bahanesiyle fişlendi. 15 Temmuz’dan sonraki süreçte de aynı yanlışa düşülmesin” dedi

Büyütmek için resme tıklayın

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 12 Eylül antidemokratik darbenin 38’inci yıl dönümü vesilesiyle ilgili yaptığı açıklamada, “Cenab-ı Allah bir daha bu millete 27 Mayıs’lar, 12 Eylül’ler, 28 Şubat’lar, 15 Temmuz’lar yaşatmasın” temennisinde bulundu. Darbelerle sadece demokrasinin değil, Türkiye’nin önünün kesildiğine vurgu yapan Karamollaoğlu, “Çalışanın emeği, fakir fukaranın ekmeği çalınmıştır.  Bir milletin umudu, geleceğe ilişkin hayalleri yok edilmiştir” ifadelerine yer verdi. 

“KEYFİYET DEĞİL ADALET ESAS ALINSIN”

Darbelerin önleminin yolunun darbelerden ders çıkarmaktan geçtiğini belirten Karamollaoğlu şöyle devam etti:

“Yapılan hatalara tekrar düşmemektir. Maalesef 12 Eylül’den sonra yapılan yanlışlar, Türkiye’yi 28 Şubat’a, 28 Şubat’ta yapılan yanlışlarda 15 Temmuz’a götürdü. Tıpkı 12 eylül’deki gibi 28 Şubat’ta da  onbinlerce insan irtica bahanesiyle fişlendi. Binlercesi işten atıldı, ihraç edildi. Gece yarıları evleri basıldı. Demokrasi, hukuk, adalet, insan hakları rafa kaldırıldı. Biz istiyoruz ki; 15 Temmuz’dan sonraki süreçte de aynı yanlışa düşülmesin. Elbette her türlü terör örgütünün üzerine gidilsin.  Elbette Devlete sızmış her türlü illegal yapı dağıtılsın. Ama masumlar cezalandırılmasın. Onların masumiyeti üzerinden yürümesin. Keyfiyet değil adalet esas alınsın.”

DARBELERİ ÖNLEMENİN YOLU HERKESİN SAYGI DUYDUĞU ADALET SİSTEMİNİ KURMAKTIR

Darbelerin çaresinin daha fazla demokrasi olduğuna dikkat çeken Karamollaoğlu, “Darbeleri önlemenin yolu: Daha fazla şeffaflık, daha fazla demokrasidir. Herkesin saygı duyduğu bir adalet sistemini kurmaktır. Gelir dağılımında hakça bir paylaşımı sağlamaktır.  En önemlisi de; Türkiye Cumhuriyeti’ni, hiçbir ideolojinin, hiçbir yapının, hiçbir partinin ve hiçbir kişinin vesayet ve tahakkümü altına sokmamaktır” diyerek aynı hataların tekrarlanmaması vurgusu yaptı. 

# TEMEL KARAMOLLAOĞLU İLE İLİŞKİLİ:

12 Eylül 2018 - GündemYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?