Kamu atama işlemlerinde yeni dönem!

Kamu atama işlemlerinde yeni dönem başladı. Resmi Gazete'de yayımlanan karar göre tüm kamu kurum ve kuruluşlarına yapılacak açıktan atama işlemleri için artık sınav açmadan önce Cumhurbaşkanlığı'ndan izin alınacak.

Büyütmek için resme tıklayın

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası ile Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan karara göre, TBMM İdari teşkilatı, Anayasa Mahkemesi, Sayıştay, Kamu Denetçiliği Kurumu ve MİT ile hakim ve savcı adayları atamaları hariç olmak üzere diğer kamu kurumları, özel mevzuatları gereğince mesleğe özel sınava tabi tutularak alınacak personel için, artık sınav açmadan önce Cumhurbaşkanlığı'ndan izin alınacak.

KAMU TAŞINMAZLARI SATIŞ VE KİRALAMALARI KOMİSYONCA YAPILACAK

Resmi Gazete'de yer alan diğer bir Cumhurbaşkanlığı genelgesine göre, kamuya ait taşınmazların vakıf, dernek, gerçek veya tüzel kişilere satış, kira, devir ve benzeri işlemleri, bakanlıklar ile bağlı kamu kuruluşlarında bakan yardımcısı, diğer kamu kurumlarında üst yönetici başkanlığında teşkil ettirilen komisyonlar kanalıyla yapılabilecek.

Bu komisyonlarca izin başvuru ve sonuçları Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarında Cumhurbaşkanlığına bildirilecek.

12 Eylül 2018 - GündemYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?