Yerli ürünlere "bayrak" konulması önerisi

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, yerli ve milli ürünlerin kolaylıkla tanınmasını ve öne çıkmasını sağlayacak bir etiket düzenlemesinin yapılmasını istedi. Kaya, yerli ve milli ürünlerin etiketlerine kalp şeklinde Türk bayraklarının konulması önerisinde bulundu.

Haber albümü için resme tıklayın

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, "Yerli ve milli ürünlerimizin kolaylıkla tanınmasını ve öne çıkmasını sağlayacak bir etiket düzenlemesinin yapılmasını, yerli ve milli ürünlerimizin etiketlerine kalp şeklinde Türk bayraklarının konulmasını öneriyoruz." dedi.

Kaya, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin ağır ekonomik koşullarla karşı karşıya olduğunu belirtti.

Koşullar ne kadar zorlu olursa olsun çıkış yolu bulunduğunu dile getiren Kaya, Türk milletinin, en karanlık dönemlerden bile başarıyla çıkarak aydınlık geleceğini kurmayı başardığını söyledi.

chp-trabzon-milletvekili-ahmet-kaya.jpg?

İKTİDARIYLA MUHALEFETİYLE BİR ARAYA GELMELİYİZ

Yaşanan ekonomik krizin aşılmasında yerli ve milli duruşun önemli olduğuna işaret eden Kaya, "Bu tür dönemlerde iktidarıyla, muhalefetiyle hepimiz bir araya gelmeli ve ulusun çıkarları etrafında birleşmeliyiz." diye konuştu.

Marketlerde ve perakende satış noktalarında, raflardaki ürünlerin yüzde 80'den fazlasının ithal ürünlerden oluştuğunu savunan Kaya, yerli ve milli ürünlerin yeterince korunmadığını ileri sürdü.

Kaya, yaptıkları araştırmalarda, yerli ürün satın almak isteyen vatandaşların, barkod kodlarının küçük yazılması ve okunaklı olmaması nedeniyle yanlışlıkla ithal ürünleri yerli ürün diye satın aldıklarını öğrendiklerini aktardı.

Sorunun çözümüne ilişkin önerilerde bulunan Kaya, "Yerli ve milli ürünlerimizin kolaylıkla tanınmasını ve öne çıkmasını sağlayacak bir etiket düzenlemesinin yapılmasını, yerli ve milli ürünlerimizin etiketlerine kalp şeklinde Türk bayraklarının konulmasını öneriyoruz. Böylece yerli ve milli ürünlerimiz tüketiciler tarafından kolayca görülecek, tanınacak ve bu ürünlerin satın alınması teşvik edilmiş olacaktır." ifadelerini kullandı.

Öte yandan Kaya, marketlerin milli ürünlerden ciro primi, raf ve dağıtım parası almaması önerisinde de bulundu.

11 Eylül 2018 - GündemYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

Uğur - Türkiye de üretilen yabancı markaları da bu sayede kolayca satabilirler, bizimkiler de kolayca alır. Sırf Türkiye de üretiliyor diye Türk olmuyor o marka!

Yanıtla . 2Beğen 11 Eylül 13:37
04

Ahmet - @Uğur 03 nolu yoruma cevabı: Çinde fason ürettirilip Türk markası vurulmasını daha akıllıca sanman üzücü.

Yanıtla . 0Beğen 11 Eylül 23:30
02

Adem Dalbas - mantikli, bir dusunce.

Yanıtla . 1Beğen 11 Eylül 13:31
01

dursunbeyli - Evet hemen tanınabilir ama hala yere çöp atılan bu ülkede bayrağa saygısızlık olur. Tüm şehitlerimize hakaret olur o yüzden tavsiye etmem.Bayragimiz göklerde olmalı çöp ve yerlerde değil.

Yanıtla . 3Beğen 11 Eylül 12:40

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?