YKS'de ek tercihler için gerim sayım sürüyor

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinden ek yerleştirme için kılavuz bekleniyor. Ek tercih süreci önümüzdeki günlerde başlayacak.

Büyütmek için resme tıklayın

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinde yoğun program devam ediyor. DGS tercih kılavuzunun yayınlanmasının ardından YKS adayları da, ek yerleştirme kılavuzunu bekliyor.

Her yıl Eylül ayında gerçekleşen ek yerleştirme süreci, bu yıl daha da önem kazandı. Lisans ve ön lisans olmak üzere devlet üniversitelerinde toplamda 80 bin 103, vakıf üniversitelerinde ise toplam 37 bin 939 boş kontenjan bulunuyor.

Başta İşletme, İktisat ve Uluslararası İlişkiler olmak üzere mühendislik programlarında da çok sayıda boş kontenjan bulunuyor. İşletme ve İktisat bölümlerindeki kontenjanlar bu yıl %25 oranında azalsa da, yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından yüksek oranda bir boş kontenjan görülmesi dikkat çekti.

YKS ek yerleştirme kılavuzunun önümüzdeki günlerde yayınlanması ve ek yerleştirme sürecinin yakın zamanda adaylara duyurulması bekleniyor. Ek tercih işlemlerinin yapılmasının ardından ek yerleştirme sonuçları açıklanacak. Yerleşen adaylar kayıtlarını Ekim ayına doğru yapabilecek. 

# YKS İLE İLİŞKİLİ:
# ÖSYM İLE İLİŞKİLİ:

10 Eylül 2018 - EğitimYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?