AÖF ücretleri belli oldu! İşte 2018-2019 harç bedeli

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) 2018-2019 öğretim yılı ücretleri belli oldu. AÖF'ten yapılan duyuruda kitap almayan öğrencilerin ücretleri 225 TL'ye düşeceğini açıkladı.

Büyütmek için resme tıklayın

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) dijital kitap döneme geçerek öğretim ücretinde indirime gidiyor. AÖF resmi internet sitesinden yaptığı duyuruda basılı kitaplarını bürolarımızdan teslim almayanların her yıl bir önceki yıla göre yüzde 40 oranında arttığını belirterek her an güncel bilgiyi içerme ve gerektiğinde düzeltme imkânı sunan etkinliği kanıtlanmış olan dijital kitap sistemine tamamıyla geçme kararı aldığını duyurdu.

AÖF Anadolum e-Kampüs uygulaması ile 2018-2019 öğretim yılında öğrencilerine basılı kitap vermek yerine dijital kitaplar ve e-öğrenme malzemelerini kullanıcağını belirterek elde edilecek maliyet düşüşü ile öğrencilere olumlu bir şekilde yansıtılacağı ifade edildi.

Anadolu Üniversitesi AÖF sistemine kayıt yaptıran öğrenciler hâlihazırda 275 TL olup basılı kitaba devam edilmesi durumunda 350 TL’nin üzerine çıkması kaçınılmaz olan öğretim giderlerini kitap istemeyerek 225 TL'ye kadar düşürülecek.

2018-2019 öğretim yılında AÖF öğrencileri kitaplarının en güncel hallerine pdf, html5, e-pub, mobi gibi çok çeşitli formatlarda https://ekampus.anadolu.edu.tr adresinden ulaşılabilecekler

İşte AÖF'ten yapılan açıklama şu şekilde:

"Uzun zamandır yürütülen altyapı çalışmalarımızın sona ermesiyle 2018-2019 öğretim yılından itibaren Anadolum e-Kampüs Sistemi aracılığıyla kitaplarımız öğrencilerimize dijital ortamda sunulacaktır. Öğrencilerimiz kitaplarının en güncel hallerine pdf, html5, e-pub, mobi gibi çok çeşitli formatlarda ulaşabileceklerdir. Örnek bir ders içeriğimize ekampus.anadolu.edu.tr adresinden ulaşılabilir. Ayrıca, önceden basılmış olan ve mevzuat değişikliklerinden etkilenmeyen kitaplarımız ise stoklarımızla sınırlı kalmak kaydıyla http://kitapsatis.anadolu.edu.tr adresinden öğrencilerimize ve kitaplarımızdan yararlanmak isteyenlere sunulacaktır. Böylece on binlerce ağaç kesilmekten kurtarılacağı gibi öğretim giderine yapılması gereken artış da yapılmamış olacaktır. Hatta bunun öğrencilerimize olumlu bir yansıması, 2018-2019 öğretim yılından itibaren hâlihazırda 275 TL olup basılı kitaba devam edilmesi durumunda, 350 TL’nin üzerine çıkması öngörülen öğretim giderinin 225 TL’ye düşürülmesi şeklinde olacaktır.

Üniversitemizin topluma hizmet misyonunun vazgeçilmez unsuru olan dezavantajlı grupta yer alan öğrencilerimize yönelik yeni uygulamalarımız da öğrencilerimiz ve kamuoyuyla ayrıca paylaşılacaktır."

# AÖF İLE İLİŞKİLİ:

06 Eylül 2018 - EğitimYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

Gamsız - kağıt fiyatları artınca kitap aldırmamaya yönelik bir politika yürütmeye çalışılıyor

Yanıtla . 1Beğen 17 Eylül 10:42
01

Garip - "hâlihazırda 275 TL olup basılı kitaba devam edilmesi durumunda, 350 TL’nin üzerine çıkması öngörülen öğretim giderinin 225 TL’ye düşürülmesi şeklinde olacaktır." derken mevcut hükümet gibi yanıltma üzerine kurulmuş bir açıklama olmuş.

Zira geçen dönem zaten 225 TL idi, ne ara 275 oldu da 350 ye çıkması öngörüldü?

Buna ölümü gösterip sıtmaya razı etmek diyorlar.

Yanıtla . 25Beğen 06 Eylül 23:03
02

Aa - @Garip 01 nolu yoruma cevabı: kardeşim bölümden bölüme para degişiyor ben edebiyat bölümüyüm 275 liraydı

Yanıtla . 2Beğen 12 Eylül 19:21

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?