Reklamı Kapat

Erbakan Hoca’nın Arafat'ta yaptığı unutulmaz konuşma

Erbakan, "Hacca gelip buradaki İslam ordusunun askeri olduktan sonra, Allah muhafaza buyursun, sakın ha bu Arafat’a gelenlerden bir tanesi memlekete gittiği zaman faizcileri desteklemesin" demişti.

Video için play'e tıklayın

Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın 1993 yılında Hac ibadetini gerçekleştirmek üzere gittiği Suudi Arabistan’da yaptığı konuşma sosyal medyada sıkça paylaşılıyor.

Söz konusu konuşmada Arafat’ta hacılara seslenen Erbakan Hoca, önemli uyarılarda bulunmuştu.

Sözlerinin başında Hz. Muhammed (SAV)’in Veda Hutbesi’nde buyurduğu ‘Faizin her çeşidi kaldırılmıştır’ ifadelerini hatırlatan Erbakan Hoca, Müslümanları faiz konusunda ikaz etmişti.

Konuşmasında faizin insanlara sadece zulüm getireceğini belirten Erbakan, “Hacca gelip buradaki İslam ordusunun askeri olduktan sonra, Allah muhafaza buyursun, sakın ha bu Arafat’a gelenlerden bir tanesi memlekete gittiği zaman faizcileri desteklemesin. Sakın ha gittiği zaman zalimleri desteklemesin. O zaman buraya gelmenin manası kalmaz” demişti.

Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Arafat’ta yaptığı konuşmada “Faiz kırk çeşit belanın mikrobudur. Sadece insanlara zulüm getirir. Onun için faiz kaldırılmıştır. Size Kur’an-ı Kerim’de Cenab-ı Hakk’ın gösterdiği hak ve adalet nizamı yolunda yürüyün” demişti.

Erbakan Hoca’nın Arafat’ta yaptığı konuşmanın ilgili bölümü şu şekilde:

"Faiz kırk çeşit belanın mikrobudur. Sadece insanlara zulüm getirir. Onun için faiz kaldırılmıştır. Size Kur’an-ı Kerim’de Cenab-ı Hakk’ın gösterdiği hak ve adalet nizamı yolunda yürüyün. Neden bu açıklamayı yapıyorum? Şimdi bak, bu Arafat’a gelip bu Hacca gelip buradaki İslam ordusunun askeri olduktan sonra, Allah muhafaza buyursun, sakın ha bu Arafat’a gelenlerden bir tanesi memlekete gittiği zaman faizcileri desteklemesin. Sakın ha gittiği zaman zalimleri desteklemesin. O zaman buraya gelmenin manası kalmaz. Bak ben siyaset yapmıyorum. Yoksa sen Hacca geleceksin. Burada ‘Lebbeyk Allâhümme Lebbeyk, Lebbeyke lâ Şerîke leke Lebbeyk, İnnel hamde vennimete leke vel mülk, Lâ şerîke lek’ diyeceksin sabahtan akşama kadar. Ondan sonra gideceksin batıl nizamlardan fayda umacaksın. O zaman burada yaptığın Haccın hiçbir kıymeti olmaz."

10 Ağustos 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

05

Mustafa Aydin - laiklik ve demokrasi kafir sistemi hic bir parti hayatimiza din getiremeyecek tek yol Peygamberi metot davet ve teblig

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 11 Ağustos 12:59
04

Pablo - Bismillahirrahmanirrahim. Allah'a azze ve celle hamd eder Rasulüne salat ve selam ederiz.

Şu memelekett hocayım diyenler, kanaat önderleri cihaddan faizden hiç bahsetmezler, yeşili sev doğayı koru vaazları verirler. Kediyi kurtarın, soğuk suyla badest alın, şeyhinizi hayal ed8n, ve benzwei şeyleri yapın cennete girin derler. Sahabe efendilerimizi radiyallahu anhuma hikaye diye, nostalji olsun diye, nefsi levvame için anlatirlar. Hayatta karşılığını söylemrzler. Tum bunları asrın lideri hocam rahmetullahi aleyh anlattı. O görevini yaptı. Biz nerdeyiz ona bakalim. Rabbim hocamı dirdevsinde ağırlasın.

Yanıtla . 17Beğen . 1Beğenme 10 Ağustos 12:49
03

temiz - Rabbim kendisini cennetiyle şeferlendirsin. Muazzam bir kişilik muazzam bir liderlik. Böyle bir şahsiyet bir daha ne zaman başımıza gelir? Degerini bilemedik. benzeri videoları yayınlayın lütfen.

Yanıtla . 55Beğen . 3Beğenme 31 Ağustos 09:24
02

vgf - ALLAH cc rahmet etsin Hocama.Büyük adamdı , daha çok arayacağız.

Yanıtla . 42Beğen . 2Beğenme 31 Ağustos 00:48
01

Ts-61 - Ahh.! Hocam ahh.!! Ya şimdiki zamanı görseydin neler söylerdin acaba.!! Faiz mikrobu hacıyı, hocayı herkesi sardı.! Ey büyük Allah'ım bizleri ve bu Ümmet-i sen bu mikroptan muhafaza eyle.!! Bizlere yaptıklarımızla değil; rahmetinle, merhametinle muamele eyle.!! (Amiin)

Yanıtla . 27Beğen . 0Beğenme 30 Ağustos 23:04

İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?