Son Dakika Haberleri

İYİ Parti kurultayı başladı! Meral Akşener: Hesapçılarla yürüyemeyiz

İYİ Parti'nin olağanüstü seçimli kurultayı başladı. İYİ Parti'de kurultaya Genel Başkan Meral Akşener tezahüratlarla salona girdi. Akşener yaptığı konuşmasındada, "Sabaha iktidar umanlar, bizimle yola çıkmasın. Korkaklarla, hesapçılarla yürüyemeyiz." dedi.

Haber albümü için resme tıklayın

İYİ Parti'nin 2. Olağanüstü Seçimli Kurultayı, Ankara'da ATO Congresium salonunda başladı. Kurultay için Ankara'ya gelen partililer yoğun güvenlik önlemleri altında salona alındı. Genel Başkan Meral Akşener'in sinevizyonda fotoğrafının yansıtıldığı salonun sahne kısmında "Daha yeni başlıyoruz" yazısı yer aldı.

İYİ Parti'li delegeler için salonun orta kısmında yer ayrılırken Divan Başkanlığının belirleneceği kurultayda Akşener'in konuşmasının ardından, parti komisyonlarından gelen raporlar okunup oylanacak. İYİ Parti'nin kurultayında bugün Genel Başkan seçiminin yanı sıra 80 kişilik Genel İdare Kurulu ve 11 üyeden oluşan Merkez Disip Kurulu'da seçilecek.

Partide köklü değişikliklerin yapılması beklenirken olağanüstü seçimli kurultayda, Meral Akşener'in tek aday gösterilmesi bekleniyor.

Partisinin kurultayının başlaması ile Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden partililere seslendi. Akşener, "İYİ Parti, sesi kısılan, sözü kesilen, iftiraya uğrayanların partisidir. İYİ Parti, memleketi avucuna alan ehliyetsizliğe, terbiyesizliğe, yozlaşmaya karşı kalbiyle buğzedip Allah'a sığınanların partisidir" dedi.

iyi-parti-kongre-1.jpg?

"HESAPÇILARLA YÜRÜYEMEYİZ"

İYİ Parti'nin 2. Olağanüstü Seçimli Kurultayı'nın yapıldığı salona gelen Genel Başkan Meral Akşener, açılış konuşmasında şunları söyledi:

"İYİ Parti bir kişiye, partiye karşıt olarak değil huzura ve ikbale taraf olarak kuruldu. Memleketin ikbali ve milletin istakbali için kuruldu. Baki bir iş yapmak istiyorsanız faniye bel bağlamayın. Biz adalete, doğruluğa gönül verdik. Yola çıkarken bir iddia koyduk ortaya. Başaracağız dedik. Bunu söylerken sırtımızı bir yere dayamadık. Kimseye bir zafer garantisi falan da vermedik. Yine söylüyorum. Başaracağız.

Kendi partimde ihtilaf konusu olmaktansa noktayı koyarım dedim. Fitneye sebep olmaktansa örter kapımı otururum dedim. Türkiye'ye yakıştıdığımız demokrasi anlayışı ve şahsi görüşlerim bunu gerektirityordu. Meselenin aslı budur.

Veda niyetine 'Ben sizi çok sevmiştim' demiştim. Sözümü bana karşı kullandınız, elimi ayağımı bağladınız. 'Biz seni çok sevdik' dediniz. Kararınıza teslim oldum. İradenize boyun eğdim. Gel dediniz geldim.

Şimdi sizlere soruyorum, eteğinde taş kalmış olan var mı? Şunu da söyleseydim, diye içinde uhde kalmış olan var mı? Öyleyse nerede kalmıştık? Şimdi yeniden Bismillah diyor muyuz, öyleyse daha yeni başlıyor muyuz? Size kolay bir başarı vaadetmiyorum. Bu çetin fakat kutlu yolu yufka yürekliler, hesapçılarla yürüyemeyiz. Cesur olanlar, kuvvetli olanlar, gerçekten inananlar kafilemize katılsın.

Bir milletin kaderi bir adamın dudağından çıkacak sözlere ve onun dalkavuklarına terk edilmez. Bu memlekette çok şey yetişir. Ama en iyi de insan yetişir. O milyonların memleketine katacakları varken, bir kişiye ve yakınlarına emanet edilemez. Bu memleket kimsenin babasının yahut kayın babasının tepe tepe kullanacağı bir yer değildir.

iyi-parti-kongre-1534064549.jpg?

Türkiye memleketi beslemek yerine birbirini besleyen siyasiler yüzünden bu hale geldi. İYİ Parti toplumu iki karşıt görüşe sıkıştıranlara karşı haklı bir 3. yol olarak sahne aldı. Kazananı baştan belli kamplar çatışması şeklindeki seçim düzeni artık işlemeyecek. Bu kamplaşmaya son vereceğiz.

Sorumluluğumuzu, yükümlülüğümüzü artıran yüzde 10 oy, İYİ Parti'nin sıçrama tahtasıdır. Biz, kınayanların kınamasına aldırmadan siyaset yapacağız. Neye inanıyorsak onu söyleyeceğiz."

# İYİ PARTİ İLE İLİŞKİLİ:
# MERAL AKŞENER İLE İLİŞKİLİ:

12 Ağustos 2018 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket 2019 yılı için belirlenen asgari ücret hakkında ne düşünüyorsunuz?