Son Dakika Haberleri

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere kimdir?

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararlarına göre Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın yardımcılığına Muhsin Dere atandı. Peki Milli Savunma Bakan Yardımcısı olarak göreve atanan Muhsin Dere kimdir?

Haber albümü için resme tıklayın

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan atama kararlarına göre Milli Savunma Bakan Yardımcılıkları görevine Alpaslan Kavaklıoğlu, Muhsin Dere, Şuay Alpay ve Yunus Emre Karaosmanoğlu atandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Milli Savunma Bakan Yardımcılığı görevine atanan Muhsin Dere'nin kim olduğu çok sayıda vatandaş tarafından araştırılıyor. Geçmişte Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Muhsin Dere, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası ile yayımlanan Resmi Gazete kararına göre artık, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın yardımcısı olarak görev yapacak. Peki, Milli Savunma Bakan Yardımcısı olarak göreve atanan Muhsin Dere kimdir?

Milli Savunma Bakan Yardımcısı olarak göreve atanan Muhsin Dere, 1976 Çorum doğumlu. Lise eğitimini memleketi Çorum'da Sungurlu İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Daha sonra 1999 yılında Ankara Üniversitesi'nin Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Dere, meslek hayatına 2000 yılında Bilim, Sanayii ve Teknoloji Bakanlığında Müfettiş Yardımcısı olarak başladı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın yardımcılığı görevine atanan Dere, 2000-2003 yılları arasında Müfettiş Yardımcısı, 2004-2007 yıllarında Müfettiş, 2007-2010 yıllarında Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2008-2009 yıllarında Tariş Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifleri Birliği’nde (TARİŞ), 2009-2010 yıllarında da Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği’nde (MARMARABİRLİK) Denetim Kurulu Üyeliği ve 2009-2010 yıllarında Bakanlık Merkez Disiplin Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. 2010 yılında Başmüfettişliğe atandı.

2010 ile 2012 yılları arasında, Yetiştirilmek Amacıyla Yurt Dışına Gönderilecek Devlet Memurları Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında 2 yıl süreyle İslam İşbirliği Teşkilatı’nda geçici görevli olarak çalışmalarda bulunan Dere, 2012-2016 yıllarında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü görevinde bulundu.

Mayıs 2015 ve 2017 yılları arasında ise TSE Yönetim Kurulu’nda Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Muhsin Dere, 26.08.2016 tarihinde Savunma Sanayii Müsteşar Yardımcılığı görevine başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Milli Savunma Bakan Yardımcılığı görevine atanan Muhsin Dere, ynı zamanda Mart 2017 tarihinden itibaren Teknopark İstanbul A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Nisan 2017 tarihi itibariyle de Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır.

Evli ve iki çocuk babası olan Dere, yabancı dil olarak İngilizce ve Arapça bilmektedir.

# RESMİ GAZETE İLE İLİŞKİLİ:

10 Ağustos 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket 2019 yılı için belirlenen asgari ücret hakkında ne düşünüyorsunuz?