Son Dakika Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan bedelli askerlik için tarih verdi! "En kötü ihtimalle..."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Brüksel'deki NATO Zirvesi dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlarken bedelli askerlik hakkında açıklamalarda bulundu. Bedelli askerlik'in en kötü ihtimalle 1 Ekim'de başlayacak yeni yasama döneminde açıklanmış olacağını söyleyen Erdoğan, "Belki Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile de çıkarabiliriz. O zaman daha erkene çekmiş oluruz" dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Brüksel'de gerçekleştirilen NATO Zirvesi dönüşü uçakta gazetecilere gündemdeki konularla ile ilgili açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bedelli askerlik konusu ile ilgili "Ne kadar kişiyi kapsayacak, hangi yaş grupları arasında olacak, ücret ne kadar olacak, tüm bu konuları en kötü ihtimalle 1 Ekim'de başlayacak yeni yasama döneminde açıklanmış olacağını" açıkladı. "Belki Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile çıkarabiliriz" diyen Erdoğan, bedelli askerliğin daha erkene çıkabileceğini ifade etti.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bedelli askerlik ile ilgili yaptığı açıklama şöyle:

"Bedelli askerlik konusuyla ilgili olarak Milli Savunma Bakanımız çalışmalarını yapacaklar hazırlıklarını yapacaklar. 'Bunu inşallah seçimden sonra ele alacağız' demiştim. Nasılı, nedeni, her şeyiyle, MSB yapacak çalışmayı. Ne kadar kişiyi kapsayacak, hangi yaş grupları arasında olacak, ücret ne kadar olacak, tüm bu konular belirlenecek. Zannediyorum en kötü ihtimalle yeni yasama döneminde (1 Ekim) açıklamış oluruz. O zamana kadar da hazırlıklarımızı bitirmiş oluruz. Belki Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile çıkarmayı da deneyebiliriz. O zaman daha erkene çekmiş oluruz."

# BEDELLİ ASKERLİK İLE İLİŞKİLİ:

14 Temmuz 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Adalet - Aile, iş, para askerden kaçmanın mazereti olamaz. Kur'an'ı iyi öğrenmek gerekli. --- Yine o vakit onlardan (o münâfıklardan) bir tâife: 'Ey Yesrib (Medîne) halkı!(Burada) sizin için duracak yer yok, hemen dönün!' demişti. Onlardan bir fırka da: 'Gerçekten evlerimiz açık (korunmaya muhtaç)tır' diyerek peygamberden izin istiyordu. Hâlbuki o (evleri) açık değildi. Sâdece kaçmak istiyorlardı. Hâlbuki daha önce onlar, arkalarına dönüp kaçmayacaklarına dâir Allah’a söz vermişlerdi.-... - Allah’a verilen söz ise mes’ûliyetlidir. De ki: 'Eğer ölümden veya öldürülmekten kaçıyorsanız, kaçmak size aslâ fayda vermez. Şâyet (kaçarsanız), o takdirde (dünyada) ancak pek az faydalandırılırsınız!'--- ... Ahzab suresi 13,15,16

Yanıtla . 0Beğen 14 Temmuz 21:43

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket 2019 yılı için belirlenen asgari ücret hakkında ne düşünüyorsunuz?