Reklamı Kapat

Bu tablo kimin eseri?

Türkiye, ekonomik anlamda tarihinin en kötü dönemlerinden birini geçirirken, ahlâk ve maneviyat alanında da büyük bir çöküş yaşanıyor.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri

Kâğıt üzerinde muhafazakâr bir partinin 20 yılı aşkın bir süredir iktidarda bulunduğu ülkemizde, zina almış başını gidiyor. Faizin normalleştirildiği Türkiye’de, namaz kılan sayısının da az olduğu görülüyor. AK Parti iktidarının dindar nesil yetiştirme iddiasının sözden eyleme geçemediği görülürken, deizm ve ateizm sayısı da gelecek adına büyük bir tehlike arz ediyor.

Ekonomik alanda büyük bir krizin içerisinde bulunan Türkiye’de bir diğer büyük problemin de ahlâk ve maneviyat konusunda olduğu görülüyor. Asırlarca İslam coğrafyasına sancaktarlık yapmış olan ülkemizdeki ahlâki çöküntü yürekleri sızlatırken, içerisinde bulunulan durum yarınlarımız adına endişe duyulmasını gerektiriyor. Üzerinde yaşadığımız toprakların uzun bir süre, “Kenar-ı Dicle’de bir kurt aşırsa koyunu / Gelir de adl-i ilahi sorar Ömer’den onu” düsturuyla idare edildiği düşünüldüğünde, “Bu tablo kimin eseri?” sorusu da cevabını buluyor. Kâğıt üzerinde muhafazakâr bir partinin 20 yılı aşkın bir süredir iktidarda bulunduğu ülkemizde yaşanan ahlâki çöküntü iş başındaki idarecilerin ne denli başarısız olduğunu da ortaya koyuyor.

HELAK SEBEBİ BİR GÜNAH; EŞCİNSELLİK

Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de belirtildiği üzere helak sebebi bir günah olarak bilinen eşcinsellik, Türkiye’de git gide normalleşiyor. AK Parti iktidarı döneminde büyük kazanımlar elde eden eşcinsellerin mevcut iktidar sürecinde dernekleşme hakkı gibi birçok imtiyaz elde ettiği de biliniyor. Gelinen noktada Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere iktidar yöneticileri LGBT felaketini sözleriyle hedef alsa da hükümetin LGBT aleyhinde bir türlü harekete geçmemesi de can sıkıyor.

ZİNA ALDI BAŞINI GİDİYOR

Asırlarca ahlâk ve maneviyatın bayraktarlığını yapmış olan ülkemizde, Batılılaşma ile birlikte ortaya çıkan ahlâki dezenformasyonun ciddi boyutlara ulaştığı görülüyor. Her geçen gün zina illetinin arttığı Türkiye’de özellikle sanal âlem fuhşiyat ile kaynıyor. Avrupa Birliği üyelik müzakereleri uğruna suç olmaktan çıkartılan başta zina olmak üzere gayr-i ahlâki tutum ve davranışların, Meclis’te çıkartılacak kanunla suç kapsamına alınmasından artık kaçılamaz duruyor.

DEİZM VE ATEİZM ORANI DEHŞET VERİYOR

24 Mart 2023 tarihinde yayımlanan “Türkiye’de İnanç ve Dindarlık Raporu” ülkemizdeki deizm ve ateizm tehlikesini gözler önüne sermişti. Uluslararası İslam Düşünce Enstitüsü (International Institute of Islamic Thought-IIIT) ve Mahya Yayınları tarafından gerçekleştirilen araştırmada Allah inancı olmayanların Türkiye nüfusunun yüzde 5,7’sini oluşturduğu belirtilmişti. Öte yandan toplumdaki deist oranının da yüzde 1,7 olduğu kaydedilmişti. Deizm ve ateizm bataklığına saplananların oranının korkunç boyutlarda olduğu saptanırken, mevcut tablo dindar nesil yetiştirme iddiasının sözden eyleme geçemediğini da ortaya koydu.

FAİZ, TOPLUMU ÇÖKERTİYOR

Bu tablo kimin eseri?

Müslim’de yer alan hadis-i şerifte, “Faiz alana da verene de lanet olsun!” ifadeleri faiz günahının tehlikesini net bir şekilde ortaya koyuyor. Dinimizin faiz illetine bakışı gayet açık bir şekilde ifade olunsa da ülkemizde faiz belasının dört bir yanı kuşattığı görülüyor. Faiz oranlarının da git gide arttığı Türkiye’de, faiz günahına bulaşmayan kişinin neredeyse yok seviyesinde olduğu biliniyor.

AHLÂKİ TABLO ALARM VERİYOR

Türkiye’deki ahlâki tablonun vahameti şu ana kadar ortaya koyduklarımızla da sona ermiyor. İslam dininin direği olarak görülen namaz ibadetini eda etmeyen Müslüman sayısının bir hayli fazla olduğu bilinirken, Cuma namazı haricinde camilerin boş kalması da yürekleri sızlatıyor. Ticaret ahlâkının kaybolduğu, zekât veren kişi sayısının düşük olduğu, her bir tarafın üryan insan kaynadığı ülkemizde ahlâk ve maneviyat alanında acil çözüm planı hazırlanması şart duruyor.

01 Ağu 2023 - 04:30 - Ekonomi

Mahreç  Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.

06

Pirhasan - İtibardan tasarruf etseydik ne işsizlik ne ahlaksızlık olurdu!

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 01 Ağustos 09:48
05

Okur - Bunun sorumlusu gençleri işsizliğe mahkum eden iktidarlardır.

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 01 Ağustos 09:09
04

Okur - Bu durumun sorumlusu işsizlik ve yoksulluktur. Hükümetin öncelikli görevi bu duruma çözüm getirmektir.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 01 Ağustos 08:26
03

Okur - Bütün bu olumsuzlukların kaynağı gençlerin üniversiteyi bitirdiği halde iş bulamayıp boş gezmesidir. Bu iktidar zamanın da işsizlik aldı başını gidiyor. Bu nedenle gençler terörün, uyuşturucu çetelerinin, mafyanın eline düşüyor. Bu durumu görmek lazım.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 01 Ağustos 08:24
02

Bu Taraftan - Cumhuriyet döneminde batılılaşma, 1924 hilefetin kaldırılmasıyla başladı. 1926 Medeni Hukuk'un kabulü, 1928 anayasadan "devletin dini İslamdır" ibaresinin çıkarılması ve 1937 laikliğin kabulü...

Daha sonra 1960 darbesinden sonra yapılan 1961 Anayasası ile devletin şeklinin Cumhuriyet olması değiştirilemez hale getirildi. 1980 darbesinden sonra yapılan 1982 Anayasası ile ise devletin şeklinin Cumhuriyet olmasının değişmezliğine ilave olarak Cumhuriyetin nitelikleri de (Atatürk milliyetçiliğine bağlı, demokratik, laik) değiştirilemez hale getirildi.

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 01 Ağustos 07:40
07

Ülkemi̇ Sevi̇yorum. - @Bu Taraftan 02 nolu yoruma cevabı: BU İKTIDAR TARAFINDAN İSLAM KELİMESINİN KIMLİKLERDEN ÇIKARILMASI VE HIZLA BATILILAŞMA.

BOPCUNUN DAHA ÇOK BATI İÇİN ÇALIŞMASI BOPU UNUTTURMANALI.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 01 Ağustos 12:45
01

İşçi - Sakallı hüsnüye göre önce para ve makamdır. Para ve makamını kaybetmeden hükümetin bu yaptıklarını sorgulamaz. Rabbim bizi önce Ahlak ve maneviyat diyenlerden eylesin…

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 01 Ağustos 04:56

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi