Reklamı Kapat

Mustafa Kasadar kimdir?

Mustafa Kasadar Ravza Yayınları'nın kurucusu ve sahibidir. Milli Görüş camiasının da yakinen tanıdığı Mustafa Kasadar'ın hayatı merak ediliyor. Peki, Mustafa Kasadar kimdir? Nerelidir, ne iş yapar?

Mustafa Kasadar yayıncı dünyasının yakinen tanıdığı isimlerinde başında geliyor. İlahiyatçı ve Milli Gazete yazarı olan Mustafa Kasadar aynı zamanda Milli Görüş camiasında uzun yıllardır hizmette bulunmuştur. Peki, Peki, Mustafa Kasadar kimdir? Nerelidir, ne iş yapar? İşte Mustafa Kasadar'ın biyografisi... 

MUSTAFA KASADAR KİMDİR?

Mustafa Kasadar 1965 yılında Erzurum’da dünyaya geldi. 

İlahiyatçı, yazar ve yayıncı olan Mustafa Kasadar, 1988 yılında Erzurum İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. İsmailağa’da Ömer Keleş Hocaefendi’den 4 yıl Arapça medrese eğitimi aldı. 

9 yıl da öğretmenlik yapan Mustafa Kasadar, yayıncılığa duyduğu ilgiyle öğretmenlikten istifa ederek 1989 yılında halen faaliyette olan Ravza Yayınları’nı kurdu. 

30 yılı aşkın yayıncılık yapan Mustafa Kasadar ağırlık olarak gençlik ve fikir yayınları yaptı. Yayınevinden şimdiye kadar 500’ü aşkın eser çıkardı. 

Milli Görüş camiasında çeşitli görevlerde de bulunan Mustafa Kasadar, Anadolu Gençlik Derneği’nde (AGD) de eğitim olarak görevlerde bulundu. 

Mustafa Kasadar, Ehl-i Sünnet Âlimler Birliği Derneği (ESAB), Uluslararası Müslüman Alimler Birliği Derneği (UMAD), Dünya Müslüman Alimler Birliği, Din Görevlileri Birliği Derneği (DİN-BİR-DER) gibi birçok dernekte aktif olarak yer alıyor.

Ravza Yayınları'nın işletmesi ve yönetimi oğullarına bırakan Mustafa Kasadar, Milli Gazete'de uzun yıllar köşe yazarlığı yapmaktadır. 

Mustafa Kasadar evlidir ve 12 Temmuz 2023 günü elim bir hadise sonucu 19 yaşındaki Muhammed Nuh Kasadar'ı kaybetmiştir.

13 Tem 2023 - 00:06 - Biyografi