Reklamı Kapat

Herkes bu videoyu konuşuyor! Erdoğan: İş çantada keklik değil, bir 7 Haziran 1 Kasım yaşamamalıyız

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, İstanbul'da partisinin ‘Mahalle Başkanları Toplantısı'nda, “Bunu dışarıda konuşmam” notuyla yaptığı videonun ikinci kısmı ortaya çıktı.

Video için play'e tıklayın

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'da mahalle başkanlarına 'sandık hakimiyetini kurarsak işi başlamadan bitiririz', 'iş çantada keklik değil onu da söyleyeyim' dediği basına kapalı toplantının görüntüleri ortaya çıktı. 

“İş çantada keklik değil. Şu anda kamuoyu araştırmalarında falan iş bitmiş havada değil” ifadelerini kullanan Erdoğan, “Bir 7 Haziran yaşamamalıyız. Aynı şekilde 1 Kasım yaşamamalıyız. İş bıçak sırtı olmamalı” açıklamasında bulunuyor.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, cumartesi akşamı AKP İstanbul İl Başkanlığı'nda gerçekleştirilen toplantıdaki konuşması şu şekilde:

Sosyal medyada yer alan videoya göre Erdoğan’ın konuya ilişkin açıklaması şöyle:

"Bizim arkadaşlarımızdan önce onlar gelmemeli. İki, sandık müşahitlerimiz noktasında sandık kurulu üyelerinin dışında sandık müşahitleriyle bizim oraları takviye etmemiz lazım. Olur ya diğerlerinden gelmeyen olursa bu defa sandık kurulu başkanı kimse, müşahitlerden kim varsa, önce gelen kimse o, sandık kurulunun ikinci ve üçüncü üyesi olabilir. Burada bu defa sandık kurulundaki hakimiyeti biz elde etmiş oluruz. Bunları geçmişte çok yaşadık. Bunu sağlama alırsak İstanbul’da başlamadan işi bitirmiş oluruz.

YANİ İŞ ÇANTADA KEKLİK DEĞİL

13 gün var. Yani iş çantada keklik değil onu da söyleyeyim. Şu anda kamuoyu araştırmalarında falan iş bitmiş havada değil. Son seçimlerde yaşadığımız olay 7 Haziran, 1 Kasım… Bir 7 Haziran yaşamamalıyız. Aynı şekilde 1 Kasım yaşamamalıyız. İş bıçak sırtı olmamalı. İstanbul’da 81 vilayet temsil edilir. Buradan çıkacak netice Türkiye’nin neticesidir."(Mahallelerdeki seçim çalışmaları) "Kale içeriden fethedilir. Efendim kapılardan geri döndürüyorlar. Döndürenler onların. Ama döndürmeyenler de bizim. Dolayısıyla biz ona da, ona da katlanacağız. Bu işte kapısını açmayan döndüren, kendi kimliğini kişiliğini ortaya koyuyor. Biz bir mücadele veriyoruz. Ve bu mücadeleden galip çıkmamız lazım. Öyleyse koşturacağız.Bu mahallelerde hangi ailenin konumu nedir? Durumu nedir? Bunları mahalle yönetimi tespit edecek. Bunları sandık seçmen listesinden çıkaracağız. Seçmen listesinden çıkardıktan sonra da onların üzerinde bire bir ayrıca çalışma yapacağız.Bire bir yaptığımız çalışmayla da, kalan süre 13 gün, fazla bir süre yok bire bir yapacağımız çalışmayla da inşallah bunları markaja alacağız. Fakat hepsinden ötesi az önce Binali Bey’in ifade ettiği gibi seçim gerçekten sandıkta kazanılır. Peki nasıl kazanılır? Sandık kurulu üyesi arkadaşlarım bir defa seçim günü diğer siyasi partilerden önce sandık mahallinde yerini almalıdır."

14 Haziran 2018 - GündemYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

Kudüs Filistin'indir - Montajdır montaj...

Yanıtla . 9Beğen 14 Haziran 15:02
04

Ts-61 - @Kudüs Filistin'indir 03 nolu yoruma cevabı: Ne montajı..? Ses kimin sesi? Hala kendinizi avutmaya devam edin. Allah akıl fikir versin!!

Yanıtla . 5Beğen 15 Haziran 03:15
02

Sessiz - Tüh dışarda konuşsa bu kadar gündem olmazdı.

Yanıtla . 8Beğen 14 Haziran 14:45
01

Kalbikirık - Korku nelere kaadir yarap, şu taktiklere bak. neyi kazanabileceksiniz kaybetmeniz lazım, değilse bu memleketin ahvali perişann... siz % 37 ye bir düşünde görelim bakalım bi evvel ALLAH...

Yanıtla . 8Beğen 14 Haziran 14:39

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?