Muharrem İnce'den Erdoğan'a çok çarpıcı İsrail soruları

Muharrem İnce, Ordu ve Giresun'da vatandaşlara seslendi. İnce Ordu'da kendisine 'Seçimi kaybedersen siyaseti bırakacak mısın?' diyen Erdoğan'a "Söz veriyorum bırakacağım. Ama bir şartla" diyerek şartını açıkladı. Erdoğan'ın Büyük Ortadoğu (BOP) açıklamalarını izleten İnce, Erdoğan'a İsrail ile ilişkilerine dair çarpıcı sorular sordu.

Büyütmek için resme tıklayın

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce , Ordu Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlara hitap etti. İnce, Erdoğan'ın sözlerine ilişkin, "Dün Eskişehir’de bana, 'Bay Muharrem diyor, senin İsrail politikan ne?' Bunu açıklayacakmışım. Önce ‘Bay bay Recep’in politikasını izleyelim. (Erdoğan'ın BOP açıklamalarını izletti) Önce ben BOP’un eşbaşkanıyım diyor, sonra “Bunu kim söylediyse alçaktır, namerttir” diyor. Kendin söyledin" dedi.

İnce'nin konuşmasının ilgili kısmında şunları söyledi; 

Merhaba Ordu, iyi misiniz? Bugün kampanyamızın 39. günü, 88. mitingimiz. Böyle bir mitingi ilk kez görüyorum. miting alanında olan insan sayısı dışarıdan daha az. Bütün balkonlar dolu, yol boyu dolu. Bu dip dalgasını bu milletin hep birlikte şahlanışını Allah'ın izni ile kimse durduramaz. 

Sen nasıl bir ustasın ki çıraktan kaçıyorsun? Ger karşıma çık

Bay Muharrem diyor bana, bye bye Recep bye bye. Kılıçdaroğlu rahat, rahatsız olan sensin, gidici olan sensin. Birinci olamazsam siyaseti bırakacakmıymışım, daha maça yeni başladık. Bırakırım bye bye Recep, söz veriyorum ama bir şartla. Benim karşıma çık televizyonda, tartışalım ondan sonra. Kaçak güreşme, kaçma kaçma. Her yerde diyorsun ki, ben ustayım. Bana da çırak diyorsun, sen nasıl bir çakma ustasın ki çıraktan kaçıyorsun? Gel karşıma çık.

Önce ben BOP’un eşbaşkanıyım diyor, sonra “Bunu kim söylediyse alçaktır, namerttir” diyor

Dün Eskişehir’de bana, 'Bay Muharrem diyor, senin İsrail politikan ne?' Bunu açıklayacakmışım. Önce ‘Bay bay Recep’in politikasını izleyelim. (Erdoğan'ın BOP açıklamalarını izletti) Önce ben BOP’un eşbaşkanıyım diyor, sonra “Bunu kim söylediyse alçaktır, namerttir” diyor. Kendin söyledin.

Mavi Marmara'da “Bana mı sordunuz giderken” diyor

Mavi Marmara’da hayatını kaybeden vatandaşlarımıza “Bana mı sordunuz giderken” diyor. İsrail’le gizli anlaşma imzaladın mı? Yalan söyleme imzaladın. Petrol taşımacılığı devam ediyor mu? Yalan söyleme, ediyor. İsrail’den tohum almaya devam ediyor musun? Okul müdürlerine İsrail ürünlerine boykot yapmayın diye yazı gönderdin mi? İsrailli vize almıyor, Filistinli alıyor. Sonra meydandan kofti yapıyorsun. İsrail politikasını konuşmak için çık karşıma televizyona. Niye korkuyorsun, korkak mısın sen?

İnce'den Erdoğan'a İsrail soruları:

1 - İsrail'le gizli anlaşma imzaladın mı? İmzaladın!
2 - İsrail'le petrol taşımacılığı devam ediyor mu? Ediyor!
3- İsrail'den tohum almaya devam ediyor musun? Ediyorsun!
4- 'İsrail mallarını boykot etmeyin' diye okul müdürlüklerine yazı gönderdiniz mi? Gönderdinizi!
5- Filistinli Türkiye'ye gelirke vize alıyor, İsrailli Türkiye'ye gelirken vizesiz geliyor.
Ne diye meydanda koftiden konuşuyor?

"'Bir kek kıraathaneyi kurtarır' diyor"

Ben ne diyorum? "Bir çivi, bir nalı kurtarır. Bir nal, bir atı kurtarır. Bir at bir yiğidi kurtarır. Bir yiğit bir vatanı kurtarır" Erdoğan ne diyor? "Bir buzdolabı bir evi kurtarır, bir ev bir keki kurtarır, bir kek bir kıraathaneyi kurtarır, bir kıraathane seçimde beni kurtarır" diyor.

13 Haziran 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

Mezrabon - Siyonist dostu akp seçim gelince ekranlarda terörist devlet israil dersiniz arka planda cok farklı milleti uyutmaya devam

Yanıtla . 0Beğen 15 Haziran 03:42
01

Ihsan - incenin işi gücü konuları çarpıtma ne karıştırıyorsun bııraqkacağım de bitsin sen ısraille ilgi,li filistinle kudüsle ilgili ne düşünüyorsun katliamlarla ilgili omnu söyle ince

Yanıtla . 0Beğen 14 Haziran 11:05

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (212) 697 10 00
Bilgi için tıklayın

Anket 2019 yılı için belirlenen asgari ücret hakkında ne düşünüyorsunuz?