Bakan yalanlamaya çalışırken Millî Gazete'yi doğruladı

Millî Gazete’nin dünkü manşetine Çalışma Bakanı bugün cevap vermeye çalıştı ama yaptığı açıklama ile haberimizi doğruladı. Yani dullara 750, yetimlere 500 lira yatırıldı...

Haber albümü için resme tıklayın

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, emeklilere verilen bin liralık Ramazan Bayramı ikramiyesinin eksik yatırıldığı iddialarına tepki gösterdi.

Sarıeroğlu, mevzuatın ortada olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

“İşi gölgelemeye yönelik olarak bir kampanya gerçekleştiriliyor. Emekli ikramiyesi konusunda da ilk günden itibaren söylediğimiz oldu. Kaldı ki bunun yasal düzenlemesini Meclis’te çıkardık. Çıkardığımız yasal düzenlemenin dışında bir şey yapmak söz konusu değil. Bu bağlamda emeklilerimizin tamamına, primini kendi ödemiş, çalışan ve hayatta olan emeklilerimizin tamamına biner lira yattı. Kesinlikle yanlış bilgi veriyorlar. Emeklilerimize, 7-8 Haziran’da biner lira bayram ikramiyesini yatırdık. Bu konuyla ilgili 1 Mayıs’ta TRT’de çıktığım yayına bakabilirler. Her şey net.”

BAŞBAKAN, “NET BİN TL” DEMİŞTİ AMA BAKAN “DURUM NET” DİYOR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, emeklilere biner liralık bayram ikramiyesinin eksik yatırıldığı iddialarına ilişkin, “Emekli ikramiyesinde durum nettir, emeklilerimizin tamamına biner lira 7-8 Haziran’da yatmıştır. Ölüm aylığı alan sigortalılarımızın hak sahiplerine de ölüm aylığı bağlanma oranlarıyla aynı şekilde emekli ikramiyesi yatışı gerçekleşmiştir” dedi.

“EMEKLİ İKRAMİYESİNDE DURUM NETTİR”

Bakan Sarıeroğlu, eksik ikramiye ödendiği iddialarının gerçek dışı olduğunu iddia ederek, şunları kaydetti:

“Emekli ikramiyesinde durum nettir, emeklilerimizin tamamına biner lira 7-8 Haziran’da yatmıştır. Ölüm aylığı alan sigortalılarımızın hak sahiplerine de ölüm aylığı bağlanma oranlarıyla aynı şekilde emekli ikramiyesi yatışı gerçekleşmiştir. Yaklaşık 24 katrilyonluk bir bütçe ayrılmış durumda. Bu kadar büyük bir bütçe olması, yaklaşık 12.4 milyon kişiyi kapsama almış olması birilerini rahatsız etti.”

13 Haziran 2018 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

04

AHMET ÜNAL - demekki beşabakanın söz geçmiyormuş

Yanıtla . 0Beğen 15 Haziran 07:54
03

AHMET ÜNAL - yalancılar sözde kadın erkek eşitti nasıl eşitlik bu

Yanıtla . 1Beğen 14 Haziran 00:49
02

Kartal58 - Annem dul ayligi aliyor yatan 750 tl

Yanıtla . 12Beğen 13 Haziran 12:21
01

Hafez - Bakana sorum var adamın bağkura borcu olsa ölse bu borcun ne kadarını varisi ödüyor. Sizin hesaba göre 1000 tl borcu olsa birinin eğer hanimı ödüyorsa bunun 750 tl sinimi odüyecek .Varisi çocuğu ise 500 tl mi ödeyecek. Sizin emekliye verdiğiniz hesap üzerinden gidince böyle oluyor.

Yanıtla . 26Beğen 13 Haziran 09:18

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (212) 697 10 00
Bilgi için tıklayın

Anket 2019 yılı için belirlenen asgari ücret hakkında ne düşünüyorsunuz?