İsrail cibiliyetine uygun davranıyor

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, İsrail’in son günlerde yapmış olduğu katliamlar üzerine bir açıklama yaptı.

Büyütmek için resme tıklayın

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, İsrail’in son günlerde yapmış olduğu katliamlar üzerine bir açıklama yaptı. Saraç, İsrail’in kendi cibilliyetine uygun olarak davrandığını ifade ederek, “İsrail 60 yılı aşkın bir süredir bölgede işlediği insanlık suçlarına bir yenisini daha ekledi ve kendisinin cibilliyetine uygun bir şekilde uluslararası hukuku ayaklar altına aldı. Kendisi için sıradan bir iş yaptı. Gazze’de katliam yaptı. İnsanları öldürdü. İsrail devlet terörüne bir kere daha insanlık şahit oldu” dedi.

FİLİSTİN’E SAHİP ÇIKMAK HEPİMİZİN GÖREVİ

“Masum ve mazlum Filistin halkının yaşama hakkına sahip çıkmak hepimizin görevi. Filistin halkı şehitlerini toprağa, acılarını kalplerine gömerken üzerimize düşen, Filistin’e yalnız olmadığını göstermek” diyen Saraç, açıklamasında, “Filistinli her genç bizim evladımız. Onların yükseköğrenime erişimini ve Filistin üniversitelerinin akademik çalışmalarını desteklemeyi insani bir görev biliyoruz” diyerek Filistinlileri desteklediklerini açıkladı.

TÜRK AKADEMİSİ FİLİSTİN DAVASINI HER PLATFORMDA DUYURMALI

Saraç açıklamasının son bölümünde ise, “Bu süreçte her kurumun her bir ferdin yapacağı bir şey olmalıdır ve onu yapmalıdır da” ifadelerini kullanarak, üzerlerine düşen görevi yapmaya çalıştıklarını şu sözlerle kaydetti: “Türk akademisinin de üzerine düşen, Filistin davasını her bilimsel platformda etkin bir şekilde duyurma ve bu mazlum halkla sıralarımızı paylaşmanın yanı sıra kutsal olanı korumak ve insanlığın evrensel değerlerini savunmak için vicdanlı ve fazilet sahibi gençler yetiştirmektir.”

 

18 Mayıs 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (212) 697 10 00
Bilgi için tıklayın

Anket 2019 yılı için belirlenen asgari ücret hakkında ne düşünüyorsunuz?