Resmî Gazete'de yayımlandı! 4 ile yeni vali atandı

Resmî Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan karara göre, Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi ile Sinop Valisi Hasan İpek valisi merkeze alınırken Burdur, Kırşehir, Kırklareli ve Sinop'a yeni vali atandı.

Büyütmek için resme tıklayın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan ve Resmî Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan atama kararına göre,, Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi ile Sinop Valisi Hasan İpek valisi merkeze alınırken Burdur, Kırşehir, Kırklareli ve Sinop'a yeni vali atandı.

Resmî Gazete'de yer alan atama kararıyla, İçişleri Bakanlığı İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Osman Bilgin, Kırklareli Valiliğine; Sandıklı Kaymakamı Köksal Şakalar, Sinop Valiliğine; Mülkiye Başmüfettişi Hasan Şıldak, Burdur Valiliğine; Mülkiye Başmüfettişi İbrahim Akın ise Kırşehir Valiliğine atandı.

Vali atamaları İçişleri Bakanlığının 14 Mayıs tarihli yazısı üzerine, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 6'ncı maddesi ile 2451 sayılı Bakanlıklar ve Bağlı Kuruluşlarda Atama Usulüne İlişkin Kanun'un 2'nci maddesine göre, 14 Mayıs'ta toplanan Bakanlar Kurulunca kararlaştırıldı.

# RESMİ GAZETE İLE İLİŞKİLİ:

18 Mayıs 2018 Ankara- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Veli - Konya valisinde memnun olan var mı?

Yanıtla . 0Beğen 18 Mayıs 11:23

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (212) 697 10 00
Bilgi için tıklayın

Anket 2019 yılı için belirlenen asgari ücret hakkında ne düşünüyorsunuz?