Başakşehir Saadet’e 200 iltihak

Saadet Partisi Başakşehir İlçe Teşkilatı, mayıs ayı ilçe divan toplantısını yoğun bir katılımla gerçekleştirdi. Heyecan ve coşkunun hâkim olduğu toplantıda AKP başta olmak üzere diğer partilerden 200 kişi Saadet Partisi’ne iltihak etti.

Büyütmek için resme tıklayın

Saadet Partisi teşkilatları Anadolu’da olduğu gibi İstanbul’daki çalışmalarına da hız verdi. İstanbul Başakşehir İlçe Teşkilatı, mayıs ayı ilçe divanı yoğun katılımla düzenlendi. İstanbul Dökümcüler Sanayi Sitesi (İSDÖK) Konferans Salonu’nda gerçekleşen divanda heyecan ve coşku hâkim oldu. Toplantıda diğer partilerden 200 kişi Saadet Partisi’ne katıldı. Toplantıda iltihak edenlere Saadet Partisi Avrupa Millî Görüş Teşkilat Kurucusu Hasan Damar ve Saadet Partisi Başakşehir İlçe Başkanı Orhan Babacan, parti rozeti taktı.

“ARTIK SAHAYA İNİP HAK DAVAMIZ İÇİN AZİMLE ÇALIŞACAĞIZ”

Divanın açılış konuşmasını gerçekleştiren Saadet Partisi Başakşehir İlçe Başkanı Orhan Babacan, “Divanımızın önce Başakşehir’e, İstanbul’a, Türkiye’ye ve İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Seçim startını vermiş bulunuyoruz. Artık sahaya inip Hakk davamız için azimle çalışacağız. Şu hususu da belirtmek isterim. Biz kimseyle masaya oturup ittifak yapmadık. Sadece seçim barajının ortadan kalkması için birlikte seçimlere girme kararı aldık. Bu şu demektir. Kendi parti logomuzla, kendi genel başkanımızın cumhurbaşkanı adaylığıyla seçime gireceğiz” dedi.

“MİLLÎ GÖRÜŞÇÜLER OLARAK, ATEŞE GİDEN BU DÜZENİ DEĞİŞTİRECEĞİZ”

Partililere seslenen Avrupa Millî Görüş Kurucusu Hasan Damar ise, “Burada bulunan kardeşlerimize evvela şunu söylemek isterim. Dünyaya fazla meyletmeyin, kimsenin önünde boyun eğmeyiniz. Çünkü siz Müslümansınız. Ancak Cenab-ı Hakk’ın huzurunda eğiliriz. Bugün İslam âleminin bu hale gelmesinin ana sebebi, dünya hayatını önceliğine koyup ahiret hayatını pek umursamamaktır. Kur’an’ı arkalarına alıp Amerika’yı önemsemeleri. Batı’yı önemseyip İslam’ı geri planda tutmalarından dolayıdır. Onun için biz Millî Görüşçüler olarak, bu yanlış ve ateşe giden düzeni değiştireceğiz” ifadelerini kullandı.

“MİLLÎ GÖRÜŞ’ÜN MUTLAKA İKTİDARA HÂKİM OLMASI GEREKİYOR”

“Biz birileri gitsin de biz gelelim diye mücadele etmiyoruz” diyen Damar, “Biz inandığımız davanın iktidar olmasını istiyoruz. Eğer inandığımız dava iktidar olursa haksızlık olmaz, zina olmaz, içki olmaz, faiz asla olmaz. Eğer iktidar olamaz isek, Amerikalı Siyonistler ülkemizde istedikleri gibi davranırsa, memleketimiz bugünden daha kötü olmaya mahkûmdur. Bunun için bizim davamız olan Millî Görüş’ün mutlaka iktidara hâkim olması gerekiyor” şeklinde konuştu.

Millî Gazete

 

16 Mayıs 2018 - Siyaset

Muhabir Ali Çağlar Tınbek


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (212) 697 10 00
Bilgi için tıklayın

Anket 2019 yılı için belirlenen asgari ücret hakkında ne düşünüyorsunuz?