Kral Selman’dan Sudeysi'ye: Zemzem suyuna ne karıştırıyorsunuz?

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Müslümanlar için mübarek kabul edilen ve ne niyetle içilirse şifa olan zemzem suyu hakkında şaşırtıcı bir açıklama yaptı. Sudeysi'yi arayan Kral Selman, zemzem suyunun tadının değiştiğini söyledi...

Haber albümü için resme tıklayın

Suudi Arabistan'ın yarı resmi medya organlarından "Ukaz" gazetesinin haberine göre Kral Selman, ilgili yetkilileri başkent Riyad'a çağırarak zemzem suyunun tadında ve kalitesinde bir değişiklik olduğunu söyledi.

Habere göre Kral Selman, Müslümanların mukaddes mekânı Kâbe’de imamlık görevini ve Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi İşleri Genel Başkanlığını yapan Abdurrahman es-Sudeysi’yi arayarak zemzem suyunun tadı ve temizliği hakkında bilgi aldı.

Sudeysi, Kral Selman’ın kendisini aradığını ve görüşmede, zemzem suyunun tadında bir farklılık olduğunu belirterek, ”Zemzem suyuna bir şey mi katıyorsunuz?” şeklinde soru sorduğunu kaydetti.

ZEMZEM SUYU NASIL BULUNDU

Hz. İbrahim (a.s.), Cenab-ı Hakk'ın emri üzerine hanımı Hacer validemizi ve henüz süt emmekte olan oğlu Hz. İsmail'i bugünkü Zemzem kuyusunun bulunduğu yere bıraktı. O tarihte Mekke'de hiçbir insan yaşamıyordu. İçecek su da yoktu. Hz. İbrahim, hanımı ve oğlu için biraz hurma ve bir miktar da su bırakarak oradan ayrıldı.

Yiyecek ve içeceğin bulunmadığı bu ıssız yerde kalmak Hz. Hacer'e çok zor geldi. Ancak, kendilerini oraya bırakmasını Hz. İbrahim'e Cenab-ı Hak emrettiğine göre, düşünmek yersizdi. Çünkü, rızkı veren Allah elbette kendilerinin durumunu da görüyordu.

Bir müddet sonra Hz. İbrahim'in bıraktığı su bitti. Hz. İsmail ağlamaya, su istemeye başladı. Annesi ne yapacağını şaşırdı. Süt yok ki emzirsin, su yok ki içirsin. Hz. İsmail'in ağlamalarına daha fazla dayanamadı. Safa Tepesine çıktı. Birini görebilmek ümidiyle sağa sola baktı. Kimseyi göremeyince de Safa ile Merve arasında koşmaya başladı. En son Merve tepesine çıktığında bir ses işitti. Zemzem Kuyusunun yanında Hz. Cebrail'i gördü. Cebrail (a.s.) kanadıyla (bir rivayette ayağıyla) yeri kazıyordu. Nihayet su göründü. Hz. Hacer buna çok sevindi. Suyun aktığını görünce, “Dur, dur” manasında “Zem zem” dedi ve su akmasın diye önünü kesti, havuz gibi yaptı. Bir taraftan da testisini dolduruyordu. Suyu aldıkça yerinde kaynıyordu. Testisi dolduktan sonra sudan içti ve Hz. İsmail'i emzirmeye başladı. Bu arada Cebrail (a.s.), Hacer'e hitaben:

“Sakın, ‘Helak oluruz, zarara uğrarız' diye korkmayın. İşte şurası Beytullah'ın (Kabe'nin) yeridir. O beyti şu çocukla babası yapacaktır. Muhakkak ki, Cenab-ı Hak o işin ehlini zayi etmez” dedi.

İşte, Zemzem Kuyusunun ortaya çıkması bu şekilde oldu. (Bu bölüm sorularlaislamiyet sitesinden alınmıştır.)

Kaynak: milligazete.com.tr / Musab İslam Kadinan

15 Mayıs 2018 - Dünya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

19

Dilek Kalem - İyice mide bulandırıcı oldu bu Araplar

Yanıtla . 1Beğen 18 Mayıs 08:48
18

Sami - Suud ailesinin geçmişine bakınca yahudi soyundan gelenlerden olduğu kanaati bende pekişiyor.Yahudi olmasa bile Yahudimaşası olduğu kesin ve açık.

Yanıtla . 0Beğen 17 Mayıs 14:48
17

Nihat - Allah razı olsun milli gazetem seni yazanlardan

Yanıtla . 2Beğen 16 Mayıs 15:46
16

Bu Çok Çok Ci̇ddi̇ Vaka - tabii. tüm bunlar bu kral bozmasının ve boynu israil tasmalı oğlunun müsaadesi ile / bilgisi dahilinde israil tarafından yapılıyor. MİLYONLARCA MÜSLÜMANIN sağlığına yapılan katliamdır bu.

Yanıtla . 2Beğen 16 Mayıs 14:56
15

Bu Çok Çok Ci̇ddi̇ Vaka - yorumcu beyler, bu adam kral olalı belki ilk defa doğruyu söylüyor.. 2 yıldır zemzem hattında tadilat/tamirat vardı.. nasıl bir tamiratsa.. evet zemzemin tadı değişti.. acımsı ve sert bir hale geldi. özellikle soğuk içtiğinizde farkediliyor. o eski yumuşak tadı yok. tadilat bahanesi ile bir katkı yapıldığı kesin.. Özellikle CHEMTRAİL ve HAARP gerçeği ile beraber düşünürseniz, meseleyi daha anlarsınız.

Yanıtla . 0Beğen 16 Mayıs 14:53
14

Bu Çok Çok Ci̇ddi̇ Vaka - her yıl milyonlarca mümin hacda, umrede tonlarca zemzem tüketiyor. İSRAİL zemzeme kuyusuna yeni bir hat çekti. onun için 2 yıldır hatta tamirat var. Akla gelebilecek herşey katılabilir.. kısırlaştırıcı, kanserojen maddeler, herhangi bir hastalığı tetikleyen kimyasallar, yavaş yavaş (7-10 yıl içerisinde) ölüme götüren kimyasallar... İSRAİL dir bu,, gavurluğa, insan öldürmeye kafaları çok iyi çalışır mel'unların.. Hergün CHEMTRAİL sıkıyorlar uçaklardan.. yeteri kadar sıktıklarında HAARP saldırısı ile dünyayı kana bulayacaklar..

Yanıtla . 0Beğen 16 Mayıs 14:48
13

Alümi̇nyum Katiyorlar - ZEMZEME kesinlikle ALÜMİNYUM gibi kabserojen ve alzheimer yapan madde katıyorlar... Yıllardır zemzem hattında tamirat bahanesi ile tavaf alanını sivil elbiselere kapattılar... İLK DUYDUĞUM GÜN DERHAL SÖYLEDİM, BUNLAR ZEMZEME BİR ŞEYLER KATACAK DEDİM.. SİYONİST İSRAİLİN İŞİ olduğu kesin.. zaten hacıların sözde "güvenliğini" de israilli şirket yapıyor..

Yanıtla . 0Beğen 16 Mayıs 14:37
12

Bi Okur - Nestle Zan Zam daha çok pazarlamak için su katıyordur.Müslümanın kutsal suyunu İsrail firması pazarlarsa olacağı bu.

Yanıtla . 0Beğen 16 Mayıs 10:20
11

Serdar - Zem zem suyunun tadını senin gibi işbirlikçiler alabiliyor mu

Yanıtla . 22Beğen 15 Mayıs 17:54
10

Kalbikırık - Yoookkk,,mübarek zemzem suyunun tadı değişmemiştir... senin ABD ve İsrailin emir lerinin kapısında kul olman hasebiyle sana tadı hikmeti ilahi değişik gelmektedir. sen önce kendini bir düzel sonra bak zemzem nasıl tatlı gelir .....

Yanıtla . 1Beğen 15 Mayıs 17:40
08

Adil Düzen Aşığı - Karışıklık suda değildir kral efendi,senin zihniyetine şirk bulaşmıştır belki

Yanıtla . 16Beğen 15 Mayıs 13:55
07

Yusuf Kenan - yok zemzem aynı zemzemde sizin damağınız ve zihniniz aynı mı?

Yanıtla . 7Beğen 15 Mayıs 13:09
06

Selami - Karıştırdıkları işler dikkat çekmesin diye bir şeyler karıştırdıklarını iddia ediyorlar. Ağzının rafı bozulmuş KRAL ım.

Yanıtla . 6Beğen 15 Mayıs 12:50
05

Cengiz Özkan - nasılda anlamış hemen tadını GURME galiba, ama sonradangurme

Yanıtla . 1Beğen 15 Mayıs 12:41
04

Hamza Gürcan - Kareşlerinin kanları akarken, onlar ümmetin onuru için ölürken, senin derdin zemzemin tadının değiştiği ise !!!. Rabbim seni, senin gibi ümmetin başında idareci olup, düşmanla iş birliği içinde olup. Bop eş başkanlığı ile övünüp, sonrada boş boş konuşan, sadece ağzı iki kelimeyi bir araya getirme kabiliyetinden başka bir yeteneği olmayan, müslümanların zalimlerine karşı sözüm ona karşı duran ama hakikatde onları dost kabul eden, mazlum müslümanlara sözüm ona yardım eden ama hakikatde kendi gündelik çıkarları için çalışan bütün yöneticiler ıslah eylesin, daha söyleyecek çok söz bar da dua edin görüntüde bile olsa müslüman olduğunuzu düşünüyorum, yoksa tek kelime hayır dua etmeyeceğim size.

Yanıtla . 7Beğen 15 Mayıs 12:41
03

Ankaralı Ahmet - Zemzem suyunun tadını değiştirirse sen değiştirirsin veya Amerikan uşaı oğlun Selman yapmıştır. İsrail'e ve Amerika'ya tasmalık yaptığınız aşikar olunca ve saklamadığınızı beyan edince kudurmuş siyonist köpekler, mazlum ve sahipsiz Filistin halkını katediyor. Alçak adam elçini dahi İsrail den çekmedin. Çünkü sen de İsrailin yolunda giden gizli yahudisin. Oğlun daha aşağılık ve şerefsiz bir siyonist köpeğidir. Sizinle bu işler yürümez. Haç organizasyonun yetmedi Yahudilere verdiniz. Allah sizin belanızı versin alçaklar soyu. Soyunuz kurusun.

Yanıtla . 10Beğen 15 Mayıs 12:32
02

Serkan Uyar - GÜNAHINIZ PİSLİĞİNİZ ZEMZEM SUYUNUN TADINI DEĞİŞTİRDİ AŞAĞILIK HERİF

Yanıtla . 8Beğen 15 Mayıs 12:21
01

ihsan - hile karıştırsa senin oğlun selman karıştırır abd den iyi hile öğrendi geldi

Yanıtla . 41Beğen 15 Mayıs 12:03
09

Okuyucu - @ihsan 01 nolu yoruma cevabı: REİS GİBİ

Yanıtla . 1Beğen 15 Mayıs 13:56

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (212) 697 10 00
Bilgi için tıklayın

Anket 2019 yılı için belirlenen asgari ücret hakkında ne düşünüyorsunuz?